Jump to content

K1/MMA/UFC


Elvis J. Kurtovic

Recommended Posts

moje amatersko misljenje - mislim da Joana nema konkurenciju trenutno (sem mozda Gadelha, a videli smo kako je ona prosla). Karolina je okej, ali nije toliko agresivna, niti ima tu neku "vatru u rukama" kao Joanna. naravno, sve i svasta moze da se desi, ali Karolina mi nije bila bas toliko ubedljiva protiv Namajunas, pa mi je zato tesko da je vidim kao pobednika sada. da ne pricamo o VanZant i ostalim potencijalnim konkurentima, cini mi se da bi tu letele ruke i noge na sve strane =)

tehnicki je nemoguce predvideti ko koga dobija, ali optrilike: McGregor (iako bi mi bilo kul i da Alvarez pobedi, mislim da ce ga McG lagano necim pogoditi jer Alvarez redovno dobija batine - vidi se i sad na konferenciji po plavom levom oku), Thompson (pod uslovom da se ne desi "Robbie Lawler" i Thompson uspe da drzi finu distancu), Joana, Romero (ima da manhandluje Weidmana), Edgar,  Khabib, Jim Miller, Tate(ili ne, ako opet bude u kurcu kao protiv Nunes. u tom slucaju najbolje da ode u penziju).

Cerrone bi svakako polomio Gasteluma, samo je steta sto selja nije ranije javio da ce fejlovati merenje, pa da se barem Donald brzo napumpa do te razlike od ~3.2kg da bi borba uopste bila moguca. umesto da javi i srede nesto, on ode na Twitter, ne pojavi se uopste i usere motku. debilko. steta i sto su morali da otkazu Evans vs Kennedy, to bi bilo isto kul.

jedva cekam nedelju ujutru, pa da odvojim jedno 2 sata i natenane odgledam sve borbe \o/

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, digrejzo said:

moje amatersko misljenje - mislim da Joana nema konkurenciju trenutno (sem mozda Gadelha, a videli smo kako je ona prosla). Karolina je okej, ali nije toliko agresivna, niti ima tu neku "vatru u rukama" kao Joanna. naravno, sve i svasta moze da se desi, ali Karolina mi nije bila bas toliko ubedljiva protiv Namajunas, pa mi je zato tesko da je vidim kao pobednika sada. da ne pricamo o VanZant i ostalim potencijalnim konkurentima, cini mi se da bi tu letele ruke i noge na sve strane =)

tehnicki je nemoguce predvideti ko koga dobija, ali optrilike: McGregor (iako bi mi bilo kul i da Alvarez pobedi, mislim da ce ga McG lagano necim pogoditi jer Alvarez redovno dobija batine - vidi se i sad na konferenciji po plavom levom oku), Thompson (pod uslovom da se ne desi "Robbie Lawler" i Thompson uspe da drzi finu distancu), Joana, Romero (ima da manhandluje Weidmana), Edgar,  Khabib, Jim Miller, Tate(ili ne, ako opet bude u kurcu kao protiv Nunes. u tom slucaju najbolje da ode u penziju).

Cerrone bi svakako polomio Gasteluma, samo je steta sto selja nije ranije javio da ce fejlovati merenje, pa da se barem Donald brzo napumpa do te razlike od ~3.2kg da bi borba uopste bila moguca. umesto da javi i srede nesto, on ode na Twitter, ne pojavi se uopste i usere motku. debilko. steta i sto su morali da otkazu Evans vs Kennedy, to bi bilo isto kul.

jedva cekam nedelju ujutru, pa da odvojim jedno 2 sata i natenane odgledam sve borbe \o/

Realno, sve si dobro odmerio. Ne smem da palim fejs sutra da me ne spamuje sa rezultatima i cekam predvece da se skine sve pa da gledam kao covek xD Zao mi Rashada, kakav je to lav bio, sada je vec realno zreo za penziju. Oficijalni razlog je da je fejlovao medicinski pregled, ne znam tacno u cemu je fora o0

Edited by freej!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Brate ko nije ukinuo sebi interner pretragu pre gledanja meceva zasluzuje da sazna sve rezultate. Plus udjes u topik a nisi gledao event, sta ste ocekivali ??? Ja ne vidim u cemu je problem.

Nemam 20 ali imam 30 mozda nije najbolji ali ono definitivno top 3 :)

Edited by freej!

Rider on the storm...

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

McGregor se bas izivljavao nad Alvarezom, nisam ocekivao toliku dominaciju. nesto kao Nunes vs Tate, samo sa dosta manje krvi. ta leva ruka je arealna, narocito sto njom vec prilicno dugo skida glave. ima savrsen tajming, brz je, prepun samopouzdanja (a i kako da ne bude), vec je najveca zvezda UFCa (rekao bih veca i od Rousey), a jos uvek je mlad. Kavanagh (trener) je nedavno rekao da su razmisljali da malo uspore, jer se vec neko vreme bori svaka ~3-4 meseca. zao mi je sto vrlo verovatno necemo gledati revans sa Aldom, onu borbu od 13sec ne priznajem. jeste sjajan KO, ali voleo bih da ih vidim zajedno barem ~7-8 minuta. na merenju je nesto merkao Woodleyja, ne znam koliko mu je to pametno. kapiram da mora stalno da lozi masu i da pomera granice, ali u WW bolje da ne zalazi. dovljno problema ce imati sa Khabibom. inace, ne znam zasto neko nije reagovao i izbacio Alvarezovu zenu napolje, onaj glas... protiv RDA isto, nepodnosljiva je.

Khabib vs Johnson - isuse. svaka cast Johnsonu sto je izdrzao, ali ono je bilo brutalno. 

Tate ode, jebiga. posle onakve dve borbe, realno najbolja odluka.

inace, ako neko ne moze da nadje gde da gleda borbe - redovno kace na MMAShare

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

UFC 206

 

Max Holloway vs Anthony Pettis - navijao sam za Hollowaya, zato sto je dosta mlad, a vec majstor zanata. nadam se da ce posle Alda mozda dobiti i revans sa McGregorom. Pettis mi nikad nije bio zanimljiv, mrzim taj kurceviti hod/naocare i duvanje. svejedno, svaka cast sto se borio sa polomljenom rukom.

Donald Cerrone vs Matt Brown - mislim da Cerrone polako ali sigurno postaje najzanimljiviji borac u UFCu. jeste seljacina kad popije pivo, ali je vrhunski borac. raduje me sto se bori bas cesto (5 puta u poslednjih godinu dana) i deluje kao da bas uziva u tome, za razliku od mnogih drugih boraca koji se na silu loze kako su najsrecniji kad su u oktagonu. zanimljiv je bio i onaj trenutak kada Brown nije hteo sa njim da se pozdravi na merenju, sa sve onim smeskanjem i "No handshake?" momentom. borba je bila fenomenalna, KO sam gledao desetak puta. onaj zvuk... brrrr, strasno. jos jedan highlight momenat. sledeca stanica mu je Masvidal najverovatnije, a za kasnije se nadam da se ce sresti i sa Lawlerom u nekom trenutku. Matt Brown tvrd k'o stena, imao je i on svojih momenata - par puta  za malo promasivao laktovima, ono jednom oborio Cerronea na zemlju, pa triangle choke... sjajna borba. btw, Duane Ludwig izmedju rundi [roflmao]

Dooho Choi vs. Cub Swansonufufuf, kakva borba! sve vreme napeto, stalno neke ludacke razmene, jedva stoje na nogama, potpuna ludnica. svaka cast obojici. kandidat za borbu godine fo sho!

Kelvin Gastelum vs Tim Kennedy - sem onih desetak kolena koje je zabio Gastelumu u bulju u prvoj rundi, Kennedy nije puno uradio =/ dosta je vremena proslo od borbe sa Romerom, a pritom je bio sporiji i nekako kao da je previse vremena provodio na istom mestu sto je olaksalo Gastelumu da mu se usere u zivot.

 

 

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[roflmao]

 

isuse hriste, kakvo izivljavanje. nisam ocekivao ovako jednostranu borbu, ali svakako mi je drago sto se taj hype train zaustavlja. ne verujem da ce se ikada vise boriti, bolje da juri Holivud sto pre. a Edmund (Rondin trener) klasican magarac, otisao na twitter da se zali da je prerano zaustavljena borba. uhm... kakav glupan, ne znam kako je dospeo tu gde jeste.

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što je u spojleru, dal' sad kao ne smemo da otkrivamo šta se desilo pošto videh u vestima, ajd' da ispoštujem

ja sam mislio da je ova neka dobra, ronda, ali izgleda da se nastavlja ono EA prokletstvo - kad te stave na naslovnu stranu igre, propadneš :))

Link to comment
Share on other sites

Тавердиан дебил, Рондин бокс чак није ни на аматерском нивоу, још је и психички одавно прсла јер су је медији набедили да је недодирљива, па је и сама почела да верује у то, и сад је налетела на Аманду која сабија у стенд ап-у и има црни појас у бјј, другачији исход и није могао да буде. 

Иначе, Коди и Круз врхунски фајт, Коди предобар, смирен, изванредна кретња, пуно провоцирања Круза (његово оружје), свака част.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, digrejzo said:

[roflmao]

  Reveal hidden contents

isuse hriste, kakvo izivljavanje. nisam ocekivao ovako jednostranu borbu, ali svakako mi je drago sto se taj hype train zaustavlja. ne verujem da ce se ikada vise boriti, bolje da juri Holivud sto pre. a Edmund (Rondin trener) klasican magarac, otisao na twitter da se zali da je prerano zaustavljena borba. uhm... kakav glupan, ne znam kako je dospeo tu gde jeste.

Taj twitter acc je troll account.Secam se da je bas dobro istrolovao neke retarde,tipa tmz.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

There's a little boy and on his 14th birthday he gets a horse...and everybody in the village says,"how wonderful" and the Zen master says,"we'll see".Two years later The boy falls off the horse,breaks his leg and everyone in the village says,"how terrible" And the Zen master says,"We'll see".Then,a war breaks out and all the young men have to go off and fight...except the boy can't cause his legs all messed up and everybody in the village says,"How wonderful" and the Zen master says,"We'll see".

Link to comment
Share on other sites

ufuf, sutra Cerrone vs Masvidal, Arlovski vs Ngannou, Shevchenko vs Pena \o/

bas me zanima kako ce Ngannou da se pokaze protiv Arlovskog, vec su ga bacili u vatru posle 4 borbe. krenuo je hype da se gradi lagano, vec ga svi najavljuju kao buduceg sampiona. dosta je napredovao, ogroman je, snazan i brz, pa se nadam da ce dobro razdrmati heavyweight ekipu jer predugo gledamo iste face.

Masvidal je dobar i izdrzljiv, ali vec mogu da zamislim jos jedan Donaldov headkick za highlight kompilacije.

i na kraju naginjem ka Shevchenko, jer ima ogromnu muay thai prednost, pa se nadam da ce to iskoristiti.

Link to comment
Share on other sites

UFC on FOX 23

 

zao mi Cerronea, ali mi je isto tako i drago sto je Masvidal dobio. nisam ocekivao onakvu borbu, a ubedljivo najgluplji momenat mi je bio KO i kraj prve runde. prvo Herb Dean kaze "ne, ne, nije KO, samo kraj runde", iako se ocigledno vidi da krece da ih rastavlja pre zvona. Cerrone nekako ustaje (vidljivo sjeban), u drugoj je bio vreca za udaranje.

Ngannou pobedio Arlovskog, mislim da mu je sledeca stanica Derrick Lewis (nebitno da li ce Lewis pobediti Browna ili ne). Arlovski bi mogao u penziju lagano, ne mora da prodje kao Big Foot Silva.

Shevchenko armbarovala Penu, scenario koji verovatno nikome nije pao na pamet. Nunes ce je svakako nalupati, previse je agresivna u prvoj rundi i ne znam ko bi mogao da je iznenadi. mada, s obzirom da je sport potpuno nepredvidiv, sve je moguce.

jedva cekam UFC 209 \o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

Мрзи ме да стављам спојлер, ионако нико не прати ове мање турнире. :)

Масвидал извалио Серонија да сваку комбинацију завршава ударцем ногом, тачно га је чекао и тад нападао. 

Шевченко изузетно интелигентна, одушевила ме.

Мислим да ће Нгану да добије неко јаче име у следећој борби, намерно се прави хајп око њега ради бољег продавања борби и веће зараде.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Жао ми је Хапе, генерално ми је ок лик, али има рибу дебила, има тренера дебила, и не може боље, а није толико лош борац.

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

И ја сам се смирио, баш сам жељно ишчекивао тај меч. :(

Вудли и Томпсон, много лошија борба него прва, превише респекта са обе стране. Хант уопште није био свој, Рим крене на њега, он као спушта главу...

Naposletku ti si navek znala da sam svirac,brosic sto se tesko pribada,da me moze oduvati najblazi nemirac,da cu u po reci stati,da se necu osvrtati nikada...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...