Jump to content

heroes of might and magic 3


killYg0r

Recommended Posts

odigrao sam par partija wlc(world league championship), najbolji igraci heroja na svetu, circa njih 1600 aktivnih http://www.heroes-iii.com/

nema confluxa, necropolisa, diplomatije, logisticara, dd, fly, tp-a, nema duple gradnje(smes samo level 1 i 2, ne smes da pravis fort u gradu istog aligmenta koji imas, moras da bijes misplaced kripove(ne smes da zaobidjes), etc

pravila jako ulepsavaju igru, ne desava se da neko dobije dd i da to resi partiju. balansirano je, ne utice sreca vise toliko

igrao sam dve partije protiv lika koji je stvarno jako dobar i ima visok rejting

L mapa, random balance template, 140%, sve random

imam naviku da u prvoj nedelji ne pravim town hall, nego napravim na pocetku 2., medjutim ovaj lik uopste ne napravi town hall. umesto toga, kupuje vojsku i uzima kripte, naga banke, hive-e jako rano

dosao mi je sredinom 3. nedelje preko teleporta sa 40ak viverna i 8 andjela(koje je uzimao iz hajvova i grifin konz.-a, a koji, po pravilu, ne smeju da se unapedjuju btw)

meni je heroj plevio u podzemlju, ali sa samo delom vojske, nisam stigao da spojim vojsku i gg

drugi put je dobio sir Mulicha

kljucna stvar kod heroja, expert slow, viverni i andjeli

Link to comment
Share on other sites

нема Некрополе... па шта да играм? са шабанским градовима, да се трујем по блату са вајвернима. фуј.

капирам ове твикове. морало је некако да се избалансира.

ја сам тек почео да се враћам у форму, немам много времена, па се уходавам тек... једва чекам да се мало уиграм да опржим са вама овде нешто. без зезања мислим да су ова правила која је Лижр навео океј за мулти.

kljucna stvar kod heroja, expert slow, viverni i andjeli

ех, једном те неко добије, и одмах кључна ствар...

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ghost heroes, vidim da su zabranjeni po pravilima. to znaci da ako ti umre heroj da ne mozes da ga kupis vise ponovo?

i kako ste utvrdili kojih heroja nema, posto ni to ne vidim u pravilima. tj kojih spellova nema i sta se desi kada na randomu dobijes neki od njih?

takodje mi nije bas najjasnije kako se bas ciste grifin toweri i drvece sa zmijama iz fortresa koje moras da ubijes da bi dobio te wywerne i andjele sa vojskom druge nedelje koje imas premalo

  • Upvote (+1) 1
  • Downvote (-1) 1
Link to comment
Share on other sites

eh, da, nema i dragon utopije, angellic alliance, u cloak of the undead kinga

@drale

dobio me 2 puta na tu foru :), stim sto sam vec rekao da je 2. put imao i sir Mullicha...i ranije sam to manje-vise znao, slow moras da imas

ghost heroes, vidim da su zabranjeni po pravilima. to znaci da ako ti umre heroj da ne mozes da ga kupis vise ponovo?

i kako ste utvrdili kojih heroja nema, posto ni to ne vidim u pravilima. tj kojih spellova nema i sta se desi kada na randomu dobijes neki od njih?

takodje mi nije bas najjasnije kako se bas ciste grifin toweri i drvece sa zmijama iz fortresa koje moras da ubijes da bi dobio te wywerne i andjele sa vojskom druge nedelje koje imas premalo

ne mozes ghost heroje

ne moze, recimo, kyree da ti bude glavni heroj, moze da ti bude pomocni. logistiku kao skill smes da uzmes

ne mogu heroji sa level 4 specijalnost magijom takodje

mogu svi spellovi osim dimension door-a, fly-a i tpa

sve te creature dwellinge mozes da proveris koliko ih ima pre nego se bijes, pa, jednostavno, snowball efekat, uzmes 1 ili 2 andjela, posle lako bijes sve redom

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

4k skeletona. Mice

a kako hendlujes moral ovih stronghold jedinica?

РАКИЈОМ ХЕЕЕЕЕЕ

pkako :tf:...ma jebe mi se za moral, skeletoni i behemoti gaze sve:)...cudna je neka mapa bila, xl, a samo 9 gradova, svi razliciti, samo ta dva strongholda, tako da sam iz njih vukao vojsku...animate dead izuva u pocetku, al kad predjes 1k skeletona vise nije ni bitno:)

Sto nisi izjurio i chest +1 na sve statse da sklopis angelic aliance?

mozda ga i nije bilo na mapi, mada mi se napunio backpack kod glavnog heroja pa posle nisam vise ni skupljao iteme:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

odigrao sam par partija wlc(world league championship), najbolji igraci heroja na svetu, circa njih 1600 aktivnih http://www.heroes-iii.com/

nema confluxa, necropolisa, diplomatije, logisticara, dd, fly, tp-a, nema duple gradnje(smes samo level 1 i 2, ne smes da pravis fort u gradu istog aligmenta koji imas, moras da bijes misplaced kripove(ne smes da zaobidjes), etc

pravila jako ulepsavaju igru, ne desava se da neko dobije dd i da to resi partiju. balansirano je, ne utice sreca vise toliko

igrao sam dve partije protiv lika koji je stvarno jako dobar i ima visok rejting

L mapa, random balance template, 140%, sve random

imam naviku da u prvoj nedelji ne pravim town hall, nego napravim na pocetku 2., medjutim ovaj lik uopste ne napravi town hall. umesto toga, kupuje vojsku i uzima kripte, naga banke, hive-e jako rano

dosao mi je sredinom 3. nedelje preko teleporta sa 40ak viverna i 8 andjela(koje je uzimao iz hajvova i grifin konz.-a, a koji, po pravilu, ne smeju da se unapedjuju btw)

meni je heroj plevio u podzemlju, ali sa samo delom vojske, nisam stigao da spojim vojsku i gg

drugi put je dobio sir Mulicha

kljucna stvar kod heroja, expert slow, viverni i andjeli

Prvo ne postoji 140%, drugo serem se u te "pro" igrace koji ne igraju na 200%.

Ta mala cinjenica menja sve iz korena jer se gubi razlika izmedju "losijih" zamkova koji tekuju vojsku sa wood-om i stone-om nasuprot recimo toweru i dungeonu kome trebaju svi resursi da bi prosli tier4 i tier3 respektivno itd itd ...

Drugo sta radis ako ti upadne heroj sa t4 magijom na pocetku?

Trece random mapa ne moze biti fer po difoltu jer tebi moze da spawnuje 3 peka nekih govana ispred wooda i ore-a a meni 10 chestova. Ako ces vec da drvis kurac i da eliminises srecu iz rpg-a onda igras turnirske ili mirror mape.

To je kompleksasenje po meni i radije cu da izgubim jer je neko zabo dd skrol nego da igram trecinu igrice jer ipak je poenta zabava i to opet ne eliminise skil u potpunosti, tj veoma malo ga eliminise. Primera radi on je mogao ovo sto ti je uradio da ti uradi i bez tih pravila. Gde je onda tu imbalans? Naravno pricam o normalnim mapama gde moras da ocistis utopiju ili da tekujes mg na t5, a ne da zabaguje skrol besmrtnosti iza peka troglodita.

  • Upvote (+1) 1

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Prvo ne postoji 140%, drugo serem se u te "pro" igrace koji ne igraju na 200%.

Ta mala cinjenica menja sve iz korena jer se gubi razlika izmedju "losijih" zamkova koji tekuju vojsku sa wood-om i stone-om nasuprot recimo toweru i dungeonu kome trebaju svi resursi da bi prosli tier4 i tier3 respektivno itd itd ...

Drugo sta radis ako ti upadne heroj sa t4 magijom na pocetku?

Trece random mapa ne moze biti fer po difoltu jer tebi moze da spawnuje 3 peka nekih govana ispred wooda i ore-a a meni 10 chestova. Ako ces vec da drvis kurac i da eliminises srecu iz rpg-a onda igras turnirske ili mirror mape.

To je kompleksasenje po meni i radije cu da izgubim jer je neko zabo dd skrol nego da igram trecinu igrice jer ipak je poenta zabava i to opet ne eliminise skil u potpunosti, tj veoma malo ga eliminise. Primera radi on je mogao ovo sto ti je uradio da ti uradi i bez tih pravila. Gde je onda tu imbalans? Naravno pricam o normalnim mapama gde moras da ocistis utopiju ili da tekujes mg na t5, a ne da zabaguje skrol besmrtnosti iza peka troglodita.

Ok pogresio sam za 140 dok sam kucao, naravno da je 130.

Prvo, ovo s najbolji igraci homm3 na svetu, nisu neki pajseri koji su izmislili da su pro.

Mogu i ja da igram na 200% protiv 7 kompova u alijansi, wog, bez ucitavanja save-ova, sve random i da tako pobedjujem skoro svaku, ali nisam zbog toga pro. Kada se krece na 160% ili 130% dobijaju se fer uslovi za svakog. Svako dobije resurse na pocetku, onaj ko zna iskoristice ih pametnije. Veoma jednostavno. Stvarno mislis da je odlika pro igraca igranje na 200%?

Ovde recimo potez traje bar 6 minuta, po tvojoj logici pravi pro igraci igraju na 1ili2. iako treba dosta vremena da se prebacuje vojska izmedju glavnog heroja i pomocnih. Neko se ne bavi takvim mikrovanjem pa mu ne treba toliko vremena.

Od kada je tower ili dungeon dobar zamak, a recimo fortress nije? lol

Ako dobijes heroja level 4 kupis drugog u gradu, ovog koristis kao pomocnog, a random mapa moze biti izbalansirana jer postoje templati za kreiranje random mapi, sto je veliki plus za samo igranje.

Ne kapiram zasto mislite da igranje sa ovim pravilima nije zabavno? Moras mnogo vise da kalkulises, pazis kako se kreces sa herojem, da obratis paznju na vise detalja.... Ovako samo sacekas dd ili fly u gradu i posle 2 meseca igranja krenes sa brdom vojske i dd da skupljas artifkte bez borbe hur hur

edit:

btw, meni je i igranje bez pravila takodje zabavno, samo malo manje

kada sam igrao u lanu sa ortacima(dok sam radio u igraonici) igrali smo bez diplomatije i konfluksa

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Jebes ti to kad ja tebi treba da objasnjavam zasto je tower ili dungeon sa puno resursa jaci od strongholda ... par hintova

stronghold 1 flyer 2 archera spore jedinice mage guild lvl3 max

fortress 2 flyera 1 archer spore jedinice mage guild lvl3 max

tower 3 archera 1 flyer srednje brze jedinice mage guild lvl5 max sa +1 magijom na svakom nivou

dungeon 2 archera 2 flyera brze jedinice mage guild lvl5 max sa mana vorteksom

Prednost strongholda je sto do rock-ova dodje prve nedelje na 200% sa malo srece sa spawnom random resursa. Isti slucaj je sa fortom i vyvernima.

I nema sta pametnije tu da se iskoriste resursi ... pocinjes sa 16k ... mozes napraviti za te pare sve sem tier7 zgrade i zato ti i ne treba town hall sto sa 200% nije slucaj jer moras da balansiras pare/populaciju.

I ne znam ko je proglasio ovaj sajt za svetski sampionat pa da ovi budu najbolji na svetu? Verovatno igraju super momci na jacim rejtinzima ali ja na primer u zivotu ne bih igrao bilo sta sem 200% i strongest creatures, jer mi je pod a gej, a pod b trebalo bi mi mnogo da se naviknem jer ceo zivot igram na najteze i na osnovu toga sam napravio bildordere.

PS: ta taktika koju ti je prodao drugar kao sto rekoh zavisi mnogo od srece jer nemas uvek i nemaju svi brdo grifin obzervatorija i fly hive-ova u svom delu mape. Koja je onda razlika izmedju toga i sanse da te usere dd u mejdz gildu? Ovamo moras da se bijes za kripove, a ovamo moras da se bijes za resurse da napravis, a u oba slucaja je user s tim sto ako nemas grifin obs i hiveove ne gubis nista dok kad pravis mage guild izgubio si resurse dobio tp/dd ili ne.

Ako vec hoces da igras skill heroje igraj turnirske mirror mape koje po difoltu nemaju nista od navedenih stvari na sebi, pa onda igraj kvejk u rpgu do mile volje.

Ne mozes doci do mglvl5 na M/L mapi 1vs1 na 200% osim ako te neko ne pusti. Na pederskih 130% mozes.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mohi, na ovom sajtu JESU najbolji igraci homm3 na svetu, osim ako ti znas neki drugi komjuniti na internetu ili neke likove koji cepaju u LAN-u u nekom podrumu, samo niko ne zna koliko su dobri, ti nam pokazi.

za sada imamo ovo(sve je vezano za wlc) http://heroescommuni...lay.php3?FID=19

Ovo je kao da igras fudbal u parkicu i tvrdis da je liga sampiona sranje, realno. Ti mozes bolje, picke koriste kopacke, a ti igras bos jer si hardkor.

Dungeon i Tower imaju medju slabijim procentima odnos pobeda i poraza od ukupno odigranih partija na wlcu, iako se igra na hard ili expert sto uveliko olaksava gradnju mage-va i beholdera. Znas i sam da ovo moze biti problem na 200%, jer ti blokira gradnju bitnijih gradjevina.

Od svih gradova, mislim da je jedino Inferno bulja i zaostaje, odnosno, nema neku komparativnu prednost u odnosu na druge. Sve ostalo je situaciono zavisi od mape i moze ili ne dati benefit.

Recimo, Fortress je dobar jer je jak early game, lako se farma sa vivernima u startu, imas hajvove sa vivernima, def skill je prejak itd, hidre su odlicne aoe jedinice, dragon flyevi su jedne od najboljih jedinica 3. levela, Gorgoni su najbolji protiv jedinica 6. i 7. levela. ima Tazara. Nedostatak je mage guiild na vecim levelima, koji moze da se eliminise osvajanjem dodatnih gradova, scholarima ili artifaktima.

Tower je dobar zbog magija, naravno, lako u prvom danu imas bar oko 80 gremlina sa kojima moze solidno da se farma, Nage su veoma dobre jedinice, Titani su jedne od najboljih...ali se tower sporo izgradjuje, skup je, dosta vremena treba dok se stigne do Titana. Takodje, nema neke heroje(procenat mogucnosti izlazenja dobrih sec. skillova koje mozes dobiti kod Wizarda ili Achemista nije tako dobar), genie imaju malo hpa i jako lako ginu(iako imaju dobar dmg)

Nije u pitanju samo broj hive-ova ili grifin observatorija, nego skill da ih ocistis jako rano.

Takodje, ne bi ti stigao da napravis mage guild level 5 na hardu protiv nekog ko bas zna da igra. Kazem ti da je na L mapi lik, sredinom 3. nedelje, ubio pack angela, horde naga i prosetao putem do mog glavnog grada sa brdom vojske. To je 20ak poteza max. Za to vreme sam ja napravio capitol, usao u podzemlje misleci da mi lepo ide i da sam se dobro razvio. a on nije napravio ni town hall u glavnom gradu fazon, nego je pare pravio na mapi sa vojskom.

A mogli bi stvarno da opikamo po koju partiju. Moze i 200% bez pravila

Edited by leisure
Link to comment
Share on other sites

Sto se tice morala, pa na skelete ne utice ali behemoti ako preskoce turn ne jebu kevu nikome.

nisu mi nijednom oni preskocili, samo ptice par puta:)

btw, slazem se sa mohijem ovde...smaraju ova pravila i gubi draz igra...nije to rts tipa broodwar pa da sve bude balansirano...zato mislim da i ne treba pikati heroje pro na turnirima, vec samo ovako radi zajebancije

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nema para u tome ergo nema ni top skilla. Ovo je samo jedan komjuniti koji voli tako da igra kao sto sam ja u svom okruzenju navikao na 200% i strongest kripove.

Druga stvar lepo sam ti objasnio da je i igranje na map army reward isto sreca, samo eto ovi likovi koji su napravili ovu ligu vole taj tip srece ...

I opet cu ponoviti, ako hoces matematicko takmicenje igraj turnirske mape koje su mirror.

Edited by mohican

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...