Jump to content

heroes of might and magic 3


killYg0r

Recommended Posts

ali dredovi imaju veći spid, dakle prednost inicijative. 1na1 bi otprilike bilo:

 

bš udario sam nage, vidi nema pola naga.

 

:)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

U svetu gde ti vodis samo dk-ove a ja samo nq ...

 

Curse pride ne radi na njih, a jasno ti je da no ret znaci da nage za 5 krugova udare 10 puta, a knightovi 5 puta, tj kao da imaju stalno krit.

 

Plus pogledah sad ... dk 15-30 dmga, nq 30 sa malom razlikom u attacku i defensu sto znaci da dk moze udariti i za 50% slabije od nq.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

naravno, Mohi, ali PRVI udarac menja celu računicu.

 

 

Naga Queen Health: 110 Attack: 16 Shots: none Movement: ground 1600 gold (2) Hex size: 2 Defence: 13 Dmg: 30 Spd: 7 (extra swift) Special: no enemy retaliation. Extra speed and extra 50% of that constant damage are worth the extra 500 gold that make naga queen the most expensive in level 6.

 

 

 

Dread Knight Health: 120 Attack: 18 Shots: none Movement: ground 1500 gold (2) Hex Size: 2 Defense: 18 Dmg: 15-30 Spd: 9 (ultra swift) Special: 20% chance to curse enemy ; 20% chance to do double damage. I think it's the best lvl6 unit in the game! Double damage ability puts Dread Knights above Naga Queens.

 

evo, slaže se i ovaj lik samnom na ovom sajtu...

 

18-13 razlika najtovog ataka i nagine odbrane.

 

16-18 opet na štetu nage kada ona udara.

 

prosečan demidž najta je 22,5+22,5*0,2=27

 

na to dodaj razliku atak-difens i videćemo da je prosečan demidž najta veći od prosečnog demidža nage u 1na1. jebiga, laboratorijski uslovi, uvek nekog može da kakne lak ili moral bust, ali to ćemo da zanemarimo.

 

edit:

prema ovome najtu treba 4 udarca da uništi nagu (3 ako ga usere dabl tokom ta 3 udarca, za šta je šansa 60%), nagi treba 5 udaraca da ubije najta.

 

edit2:

....................udarci:...najt..naga

najt udara, naga ret  1-1

naga udara                1-2

najt udara, naga ret   2-3

naga udara                2-4

najt udara, naga ret     3-5

 

ovde vidimo da treći udarac najta određuje pobednika. dakle, ako zarola tri singl demidžam, naga dobija, ali su za to šanse ispod 50%, tačnije 40%. najt ima 60% šanse da diluje dabl u ova 3 udarca i reši nagu. ako bismo išli na 10 najtova protiv 10 naga, jasno je da prvi udarac umanjuje ret nage za bar 10% (makar sa min demidžom najt će da ubije jednu nagu, sa maks demidžom ubija čak 2, čime umanjuje ret nage za 20%). to je gg.

 

samo sam zaboravio kako ide računica sa atak i difens skilom i demidžom. razlika od 5 je 5% na demidž ili kako?

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da znas matematiku malo bolje od toga da tri udarca gde svaki ima 20% cine 60% sanse.

 

Plus andedovi nemaju luck i moral.

 

Ja nisam rekao da je naga jaca vec da su tu negde.

 

A prvi udarac ako ces tako resava sve dileme za bilo koje dve jedinice slicne snage.

 

Dakle ako cemo gledati koja je jaca hipoteticki moramo uzeti da udaraju jedna drugu u isto vreme. Prilikom cega za jedan turn naga ima dva udarca. Jedan svoj i jedan retaliation naspram jednog udarca knighta.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

jeste da si rekao da su tu negde, i jesu, ali ja sam rekao da je Dred za eto nijansu bolji. i to sam pokušao da objasnim. verovatnoća funkcioniše BAŠ tako. 3 puta po 20% šanse je 60% šanse da se u ta tri udarce diluje dabl. naravno da i prvi i drugi i treći imaju pojedinačno po 20% šanse, ali se ne gleda tako u serijama. i sam znaš, kao veteran strategija, da prvi udarac, tj. inicijativa, možda i jeste najvažnija stvar u borbi.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Драле, ипак ниси у праву :) Једноставан "доказ" да та логика не штима би био да ако дредови ударе 5 пута вероватноћа да забоду дабл је 100%. А ово ипак није тако.

 

Ако је питање која је вероватноћа да макар једном забоду дабл из 3 ударца, ишло би некако овако.

Макар једном може да буде или 1 дабл, или 2 или сва 3.

 

Вероватноћа за 1:

Ово се реализује као један дабл и два промашаја. Односно дабл може да буде или 1. или 2. или 3. ударац. Све три реализације имају исту вероватноћу 0.2 х 0.8 х 0.8, тако је укупна вероватноћа 3 х (0.2 х 0.8 х 0.8) = 0.384.

 

Вероватноћа за 2:

Овде погаћа 2 пута, а маши једном. Сда може да маши 1., 2. или 3. Опет иста вероватноћа сваког исхода 0.2 х 0.2 х 0.8. Укупно то је 3 х (0.2 х 0.2 х 0.8) = 0.096.

 

Вероватноћа за сва три дабле. Ово је 0.2 х 0.2 х 0.2 = 0.008.

 

Укупна вероватноћа да макар једном ударе из 3 покушаја је збир ове три, 0.488. Или 48.8% ако је лакше :)

  • Upvote (+1) 2
...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...