Jump to content

Indie Games


Recommended Posts

Pomešao sam sa i'm not a hero :smajli koji se lupa po čelu:

Svakako je osvežavajuće odigrati dobru platformu, a što se tiče "oh ne, još jedna pixel art platforma", ne zaboravi da je osamdesetih i devedesetih većina igara bila oh ne pixel art platforma, pa nam nije bilo dosadno :)

Verovatno je do mene, ali ja bih ovakve stvari mogao dan i noć da drndam, a za razliku od vremena pre 20 godina, kada se zasitim mogu da igram i neku gigamega 4k igru, zaista divan period za gejming!

Edit: nisam mislio ni na im not a hero nego nešto treće, samo da se setim kako se zove :D

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

 

Pomešao sam sa i'm not a hero :smajli koji se lupa po čelu:

Svakako je osvežavajuće odigrati dobru platformu, a što se tiče "oh ne, još jedna pixel art platforma", ne zaboravi da je osamdesetih i devedesetih većina igara bila oh ne pixel art platforma, pa nam nije bilo dosadno :)

Verovatno je do mene, ali ja bih ovakve stvari mogao dan i noć da drndam, a za razliku od vremena pre 20 godina, kada se zasitim mogu da igram i neku gigamega 4k igru, zaista divan period za gejming!

Edit: nisam mislio ni na im not a hero nego nešto treće, samo da se setim kako se zove :D

Pa da, ali osamdesetih je to bilo jedino što je postojalo, plus nije postojao ovaj vid hiperprodukcije koji imamo danas. Danas "svako" pravi svoju igru :) Ne kažem ja da su te igre loše, pa ja prvi sam odigrao nekoliko i igram ih (i Ronin mi je bio super, iako nije baš pixel art) ali jednostavno jako je teško sada proceniti pravi kvalitet a i naići na dobru igru kada sve izgledaju slično i rabe isti princip. Ne bih da idem tako daleko da poredim ovaj sad period sa '83 ali sve je više naslova koji "traže pažnju" a ne mogu je dobiti a zbog nekih loših neki dobri ne mogu da se probiju - realno, koja je šansa da sada PC Gamer obradi ovu igru što je fatboy okačio? Skoro pa nikakva. Pre 20 godina su to bile jedine igre koje su opisivali :)

Edited by Lucky
Link to comment
Share on other sites

Koliko dobro izgleda ovaj #blocklivesmatter, tek sam na pola ukapirao da je u pitanju gejmplej, a ne trejler za igru :)

Neurovoider je fantastičan! Toby i Feist neverovatno koliko liče, isti fazon kao Limbo i Badlands, e to je već malo smorilo :)

Crowtel [roflmao]

Jet Set Knights isto deluje sjajno, moram da probam, takva grafika mi baš leži, kao amiga je. I Halloween Forever je odličan, bar po onome što vidim na tjubu, kao Ghosts n Goblins. Syder Arcade je na raspolaganju i na Androidu, ko voli :)

Infinitrap mi je bezveze, Gravity Ghost je već viđen fazon, ima boljih igara sa tom idejom, a LISA izgleda kao da si je ti crtao [roflmao]

Prog.1 je jako loše animiran, ne mogu to da igram.

 

 

Pomešao sam sa i'm not a hero :smajli koji se lupa po čelu:

Svakako je osvežavajuće odigrati dobru platformu, a što se tiče "oh ne, još jedna pixel art platforma", ne zaboravi da je osamdesetih i devedesetih većina igara bila oh ne pixel art platforma, pa nam nije bilo dosadno :)

Verovatno je do mene, ali ja bih ovakve stvari mogao dan i noć da drndam, a za razliku od vremena pre 20 godina, kada se zasitim mogu da igram i neku gigamega 4k igru, zaista divan period za gejming!

Edit: nisam mislio ni na im not a hero nego nešto treće, samo da se setim kako se zove :D

Pa da, ali osamdesetih je to bilo jedino što je postojalo, plus nije postojao ovaj vid hiperprodukcije koji imamo danas. Danas "svako" pravi svoju igru :) Ne kažem ja da su te igre loše, pa ja prvi sam odigrao nekoliko i igram ih (i Ronin mi je bio super, iako nije baš pixel art) ali jednostavno jako je teško sada proceniti pravi kvalitet a i naići na dobru igru kada sve izgledaju slično i rabe isti princip. Ne bih da idem tako daleko da poredim ovaj sad period sa '83 ali sve je više naslova koji "traže pažnju" a ne mogu je dobiti a zbog nekih loših neki dobri ne mogu da se probiju - realno, koja je šansa da sada PC Gamer obradi ovu igru što je fatboy okačio? Skoro pa nikakva. Pre 20 godina su to bile jedine igre koje su opisivali :)

Nije postojao ovaj vid, ali je svakako postojala sama hiperprodukcija. Od '90-'93 nije bilo normalno koliko toga se štancovalo, a dve trećine je bilo đubre. Ne slažem se da je teško proceniti kvalitet, lako je skinuti/kupiti igru ili odgledati gejmplej video i odmah videti na čemu si, a tu su i komentari drugih igrača, steam rejting i slično. Pre si morao da spakuješ dupe u autobus i neretko odeš u drugi deo grada da ti neko snimi igru na disketu, da bi došao kući i video da ne radi pa moraš da ideš opet, a potom se opet vratio i video da si snimio đubre.

Poenta je da ovim igrama ne treba jebeni PC Gamer, ovo je niša finansirana putem greenlighta ili kickstartera, ima svoju publiku koja sama kopa po netu u potrazi za istim i to je to.

Evo na šta sam mislio za debelog, Axiom Verge:

 

Edited by kruko

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

deluje "interesno":

Travel by train through a dying world. Look after your passengers, keep your train operational, and make sure you can always reach the next station. Make your way through swarms of infected at each station. Explore mysterious and abandoned stations looking for supplies and survivors.

http://store.steampowered.com/app/435530/

Link to comment
Share on other sites

Owlboy, Secrets Of Grindea i Vudijevi crawleri su ekstra [viking]

Doza pucaljki za danas [flack]

I da nas Laki i Peja ne hejtuju za piksele!1 

 

 

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Jebali vas ti klipovi :)

Je l' probao neko onaj 20XX, kao Megaman ali se generišu nivoi i može online coop. Bacaju mi se pare na nešto što mislim da ću nekad igrati, ali ne des evra ako je baš smeće.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Gotivan opvaj Rogue Stormers.... al izvalo sam da sto je visha rezolucija igre to je i veci rizik da ista bude losha, ono kad je lo-res pa sve onako mrljavo plus milion frejmova, milina bozhija, a i radi dobro na digitronu jebenom...  [:D] 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

lol, posto osim Diesel jeansa ne postoji na svetu nista drugo sa tim nazivom....... aj da je neki lovatorski konglomerat i da proizvod ima ikakve veze sa pomenutim DIesel brendom, nego usrana indie igra ciji je budzet 300 dolara.... Lihvarska govna.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...