Jump to content

Rekli su o nama


brue

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zanimljivo zaista, pogotovu to za bizmarka...a to je tacno, da su nas uvek vise postovali neprijatelji i sile osovine nego takozvani saveznici...pominjao sam na onom topicu o spomeniku braniteljima beograda koji je podigao makenzen 1915. u beogradu...ili recimo kako je austrougarska odlikovala serdara janka vukotica sa svoja dva najvisa ordena za mojkaovacku bitku...jebiga, politika je kurva i zato se nikada ne traba profesionalno baviti istom...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako cemo iskreno, daleko nismo jedini koje zapad mrzi. Svi slovenski narodi koji teze nekoj nezavisnosti od zapadnog sveta su konstantno u nemilosti. Jedini problem je u tome shto na danashnji dan postoje samo 2 takva naroda - mi i Rusi. I mi nismo toliko nepopularni koliko su Rusi (gledajmo realno). Poshto mi trchimo u Evropu, bicemo lepo asimilirani u sledecih 20-ak godina, dok ce Rusi propasti zbog preterane upotrebe votke i zakopavanja toksichnog otpada na svojim zemljama - za poslednjih 10 godina populacija Rusa se smanjila za 3 miliona(!), a u sledecih 13 godina se ochekuje smanjenje za josh 7 miliona...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Pa čekaj, kako može ruska vlada da primora nekog ko učestvuje u tom kampu da mora posle da izgura trudnoću do kraja? Zamisli da ovde otvore isto, da li bi mladi pohitali zarad rasplodnje ili bi iskoristili priliku da se jebu pijani radi zezanja? Mislim, ne ubeđujem te da grešiš ali ovo nisu šezdesete i radne akcije.

Link to comment
Share on other sites

prichash neshto o chemu nisi upoznat ni malo. zabranjen je alkohol, kondomi, cigarete .. beneficije za rodjenje patriote. uzmi prochitaj malo o istom ako zhelish vetj da ulazish u diskus. i naravno to je samo 3% shire akcije borbe protiv bele kuge. dok kod nas ovde uvode ukidanje pdv na bebi opremu.

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo zaista, pogotovu to za bizmarka...a to je tacno, da su nas uvek vise postovali neprijatelji i sile osovine nego takozvani saveznici...pominjao sam na onom topicu o spomeniku braniteljima beograda koji je podigao makenzen 1915. u beogradu...ili recimo kako je austrougarska odlikovala serdara janka vukotica sa svoja dva najvisa ordena za mojkaovacku bitku...jebiga, politika je kurva i zato se nikada ne traba profesionalno baviti istom...

Da general Makenzen je posle bitke sa Srbima rekao da se borio sa ljudima za koje se moze cuti samo u bajkama, izuzetno je postovao nasu vojsku.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

@ramzi

pored ochiglednih stvari kao shto je nachin govora, intonacija, drzhanje i sl. vidi se da se radi o vishe nego pristojnom politicharu i intelektualcu. na stranu svestranost u drugim poljima. shto se tiche engagement-a na svetskoj sceni jesu kratke i brze akcije. naravno omiljeni deo kod njega, shto se mene tiche, jeste reshavanje ekonomske krize u americi ne chobanskim nachinom kao shto to rade republikanci "OHOHOHO SAD TJEMO DA UZMEMO NAFTU I ZEMLJU" nego soffisticated izazivanjem Azijske krize u 97-98. znachi ono prefinjeno ispod radara ekonomski, a ne idemo tenkovima.

ok, jesi ti stariji par godina od mene (da, 85. sam;)) ali se i ja kolko tolko setjam klintonove ere. i po tom nekom setjanju ga pamtim kao dobrog politichara (shto i nije neka hvala:), ali sa rumenim obrazima i juzhnjachkim akcentom. dzentlmen da, slazhem se. ali koja crna visoka inteligencija se mozhe naslutiti po njegovim govorima? po govorima jedino vidim da nij glup ili retardiran.

i super si uzeo primer za reshenje ekonomske krize na "fin" nachin. pa chak i uopredio sa militantnim republikancima :)))

1999. rings a bell? ;D

Link to comment
Share on other sites

Da general Makenzen je posle bitke sa Srbima rekao da se borio sa ljudima za koje se moze cuti samo u bajkama, izuzetno je postovao nasu vojsku.

Tacnije:

Odmah po osvajanju Beograda naredio je da se svi srpski branioci sahrane. U njihovu čast, podigao je spomenik nad grobnicom na Topčideru gde su sahranjeni. Na spomeniku piše: "Ovde počivaju Srpski junaci", na nemačkom i srpskom jeziku. Posle rata je bio uhvaćen od strane Mađarskih revolucionara i predat Antanti. O srpskim vojnicima je jednom prilikom rekao: "Borili smo se protiv vojnika iz bajke, koji su se branili besprimernom hrabrošću. Onoga trenutka, kada smo Srbiju osvojili, nas je to bolelo više nego njene saveznice".

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

ok, jesi ti stariji par godina od mene (da, 85. sam;)) ali se i ja kolko tolko setjam klintonove ere. i po tom nekom setjanju ga pamtim kao dobrog politichara (shto i nije neka hvala:), ali sa rumenim obrazima i juzhnjachkim akcentom. dzentlmen da, slazhem se. ali koja crna visoka inteligencija se mozhe naslutiti po njegovim govorima? po govorima jedino vidim da nij glup ili retardiran.

i super si uzeo primer za reshenje ekonomske krize na "fin" nachin. pa chak i uopredio sa militantnim republikancima :)))

1999. rings a bell? ;D

rumeni obrazi i juzhnjachki akcenat si morao da ubacish [:D] za obraze okej, al akcenat daleko od toga da je bio neki hc hillbilly fazon. intelegencija se mozhe naslutiti/predpostaviti po konstrukciji rechenice u slobodnoj diskusiji, po body lengvidzu, ochima i sl. stvarima. ne mogu da ti sad ulazim u detalje psihofizichke analize jel tjesh mi retji da je to sranje sa ovakvim stavom :)

ne ringuje mi bell kad mi kazhesh samo '99 .. svashta se izdeshavalo tada.

Tacnije:

koji rispekt jebote [:0]

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

poshtovanje mekenzenu shto je umeo da poshtuje protivnichkog vojnika kad ovaj to zasluzhi. ali taj isti mekenzen je bio pristalica nacional-socijalista od starta :[

@maud

pa ima on primetan juzhnjachki akcenat. nije bash hc, ali primetan ^.^

i ja sam bash skoro gledao njegove javne nastupe... neshto humanitarno, borba protiv side i tako to. i ono, vidi se da nije glup, ali nisam primetio neku inteligenciju vrednu poshtovanja :s

a 1999. je spomnuta da pokazhe kako je i on, sa svojim vrlim demokratama, potegnuo silu da reshi kosovski problem. ergo, nishta drugachiji nije od republikanaca po tom pitanju :]

Link to comment
Share on other sites

realno, da smo se drzhali nemaca kad god smo mogli bolje bi nam bilo =o)

Nemacka medicina je najbolja na svetu! :)

Anyway, drzali smo se mi Nemaca ali zahvali se Engleskoj obavestajnoj sluzbi sto nas je uvukla sa parolom "bolje rat nego pakt...", verovatno jos postoji zivih ljudi koji mogu to da posvedoce iz prve ruke. Krivica je i nasa sto smo naseli.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Razmena nota

Beč, 25. marta 1941. Gospodine Ministre Predsedniče,

U ime i po nalogu Nemačke Vlade imam čast saopštiti Vašoj Ekselenciji sledeće: Povodom pristupanja Jugoslavije Paktu triju sila koje je danas učinjeno, Nemačka Vlada potvrđuje svoju odluku da će uvek poštovati suverenitet i teritorijalni integritet Jugoslavije

Iyvolite primiti, Gospodine Ministre Predsednče, uverenje o mome najodičnijem poštovanju.

Joachim von Ribbentrop

Beč, 25. marta 1941.

Gospodine Ministre Predsedniče,

S pozivom na razgovore koji su bili vođeni povodom današnjeg pristupanja Jugoslavije Paktu triju sila, imam čast da Vašoj Ekselenciji u ime Vlade Rajha sa ovim potvrdim sporazum između Vlade Sila Osovine i Kraljevske Jugoslovenske Vlade o tome, da Vlade Sila Osovine za vreme rata neće upućivati Jugoslaviji zahtev da dozvoli prolaz ili prevoz trupa preko jugoslovenske državne teritorije.

Izvolite primiti, Gospodine Ministre Predsedniče, uverenje o mome najodličnijem poštovanju

Joachim von Ribbentrop

U Beču, 25. marta 1941. Gospodine Ministre Predsedniče,

U vezi razgovora koji su vođeni prilikom današnjeg pristupanja Jugoslavije Paktu triju sila, čast mi je potvrditi Vašoj Ekselenciji u ime Vlade Rajha, sporazum između Vlada Sila Osovine i Kraljevine Jugoslavije o sledećem:

Nemačka i Italija uveravaju Jugoslovensku Vladu s obzirom na vojnu situaciju, da neće sa svoje strane podneti nikakav zahtev za vojnu pomoć. Ako bi Jugoslovenska Vlada u bilo kom trenutku smatrala da je u njenom vlastitom interesu da učestvuje u vojnim operacijama Sila Trojnog pakta, ostavlja se Jugoslovenskoj Vladi da zaključi odgovarajuće vojne sporazume sa Silama Trojnog pakta.

Moleći Vas da prednja saopštenja smatrate kao stroge tajne i da ih objavite samo po sporazumu sa Vladama Sila Osovine, koristirn se i ovom prilikom, Gospodine Ministre Predsedniče, da Vam izrazim svoje najodličnije poštovanje.

Joachim von Ribbentrop

U Beču, 25. marta 1941. Guspodine Ministre Predsedniče,

U vezi razgovora koji su vođeni prilikom današnjeg pristupanja Jugoslavije Paktu Triju sila, čast mi je potvrditi Vašoj Ekselenciji u ime Vlade Rajha sporazum između Vlada Sila Osovine i Kraljevine Jugoslavije o sledećem:

Pri novom uređenju granica na Balkanu vodiče se računa o interesu Jugoslavije za jednu teritorijalnu vezu s Egejskim morem putem proširenja njenog suvereniteta na grad i luku Solun.

Moleći Vas da prednje saopštenje smatrate kao strogo tajno i da ga objavite samo po sporazumu sa Vladama Sila Osovine, koristim se i ovom prilikom, Gospodine Ministre Predsedniče, da Vam izrazim svoje najodličnije poštovanje.

Joachim von Ribbentrop

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...