Jump to content

Koji program za... ?


Recommended Posts

  • 4 months later...

Naleteo sam slučajno na Keyrocket for Gmail i to je jedna od retkih ekstenzija koje sam zapravo instalirao 

https://chrome.google.com/webstore/detail/keyrocket-for-gmail/dmocchgkijnbjdjkmlglaemjhhdiobbp

a koja izbacuje pop-upove kad nešto uradiš u Gmailu za šta inače postoji shortcut. A te shortcute sam probao da naučim i neki su logični, dok su neki totalno glupi, ovo je sjajan način za to.

A onda sam skapirao da je taj Keyrocket zapravo kompletan program za raznorazne druge aplikacije, mada ga nisam isprobavao, ne treba mi u ovom slučaju, ali deluje da je kul za shortcute u tipa Adobe alatima itd.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ako već imaš gotov x264 video a nećeš da čekaš tri dana da ga Handbrake iskonvertuje (bespotrebno), nego samo da ga prepakuješ u MP4, možeš to brzo i lako preko ffmpeg-a:

1. https://ffmpeg.zeranoe.com/builds/

Skini 64-bit Windows static build, izvuci ffmpeg.exe, ubaci u folder s filmom

2. Otvori konzolu u istom folderu i kucaj:

(u slučaju da je zvuk već kompatibilan:)

ffmpeg.exe -i "ulaz.mkv" -vcodec copy -acodec copy -sn "izlaz.mp4"

(u slučaju da zvuk treba da se konvertuje:)

ffmpeg.exe -i "ulaz.mkv" -vcodec copy -c:a aac -ac 2 -sn "izlaz.mp4"

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Ako Windows naprasno prestane da nudi update za Office, a u Windows Update podešavanjima više nema opcije "Give me updates for Microsoft products", instalirajte najnoviji MS Silverlight runtime (ima ispod 2 MB) i opcija će se pojaviti. Niđe veze, ali radi.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bohor said:

Kokko puta da restartujem ruter da disejblujem windows update zauvek?

Nemože neradi im produkt. Mislim da ima nekih opcija, ali on to uradi enivej... Ima da odložiš do 30 tak dana a onda će da ti ga ugura svakako. Dok ga budeš palio da hitno pokažeš neku prezentaciju ili dokle si stigao u nekom poslu, naravno, uzeće da update-uje dva sata bez tvog znanja, fejlovaće i moraće reinstall... Piše sve u novim uslovima, ne znam dal si čito? :D

 

On 2/1/2018 at 8:01 PM, SHMEKER said:

Jel ovo Chrome nesto utripovao ili sam ja zeznuo stvar, na koji god sajt da cekiram kvadratic da ostanem ulogovan, posle 5 min ako opet udjem na sajt moram da se logujem i sve tako, imam kao onaj google acc mada i tu stalno moram da se logujem, ne znam koji mu je djavo.

Chrome je prsao isto, i meni tako po totalnom randomu negde pamti logine, negde neće, i na poslu počeli da iskaču crni pravoguaovinci dok skrolujem neke stranice. Ajde računam što je integrisana intel grafa G41 iz doba Jure i Win 7, ali video sam ih par puta i kući (Win 10 1803, x4 840, 8GB, GTX660). 

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Izuzetno jako pozitivan prvi utisak i preporuka za probati WPS office za desktop. Interfejs sličan Office 2016, sve <80mb download, i otvorio mi neki zakukuljeni docx sa nekim tabelama i ludilima koje ni Open ni Libre nisu mogli da otvore kako treba.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...