Jump to content

Format HDD-a


C@sper

Recommended Posts

Radi se o Maxtoru 80 Gb.

Desava mi se da "Quick format" HDD-a uradim bez problema, a kad pokrenem full format on dodje recimo do 15 % i tu stoji i stoji i nista se ne desava, isto je bilo da se radi iz Win-a ili sa boot CD-a, i kad obrisem particiju i kreiram novu isti je problem.

Ako ghostujem drugi hard na njega sve preslika bez problema i sve radi OK.

U cemu je problem?

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

check disk for errors pa izaberes toutgh scan :)

Ja ne znam dali sam ludi ili sta?

Kako bre da dodjem do ove komande?

Imam XP Home... (Tipical instalacija), ja ne mogu da ukljucim iz Win-a "scan" kao sto je moglo kod 98-ice...

Idi na maxtorov sajt i skini program, zove se powermax.

Jesi li mislio da ponovo upisem sve 00000 na HDD?

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam dali sam ludi ili sta?

Kako bre da dodjem do ove komande?

Imam XP Home... (Tipical instalacija), ja ne mogu da ukljucim iz Win-a "scan" kao sto je moglo kod 98-ice...

U XP-u se ide na disk desnim klikom -> properties -> tools -> check disk -> pa tu otkacis drugu opciju "Scan for and attempt recovery of bad sectors".

Sa powermax-om mozes da uradis low-level formating koji valjda moze da povrati bad sectore. (nisam sa njim radio pa ne znam bas sigurno)

Ono sto mozes da probas je HDD regenerator koji radi repolarizaciju ploca na hdd-u sto u dobrom broju slucajeva spasava disk.

Link to comment
Share on other sites

U XP-u se ide na disk desnim klikom -> properties -> tools -> check disk -> pa tu otkacis drugu opciju "Scan for and attempt recovery of bad sectors".

OK. Znam za to.

Nego ste me zbunili sa komandom "THOROUGH" koja je bila pod 98-com za detaljan scan, pa sam mislio da isto postoji i u XP a da ne znam do sada za to.

Edited by C@sper

www.polovniracunari.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...