Jump to content

Emulatori & Rom-ovi


Recommended Posts

Pa kao sto minisuba rece,prvo skines emulator MAME32,raspakujes ga negde,pa onda rom za Cads&Dinos,koji kopiras u folder Roms(koji ce biti u folderu u koji si raspakovao MAME32),i dalje je sve lako...

Link za MAME32 ti je dat u pocetnom postu,a inace sve to mozes skinuti na sajtu romnation.net,ili na romhustler.net(thank U,baya!)...eto

a, da:MAME32 ti je oko 8 ili 9 MB,a rom za Cads&Dinos je oko 3,5MB

enjoy!

I pomozite mi za ePSXe!

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Romove za n64 mozete naci na www.romhustler.com 

Ja sam skinuo Golden Eye 007 i nije lose!! [;)]

Provaljeno odavno,ali thx anyway

aj sad ovako:

1.Skini World Driver Championship-extra voznja-i probaj da je pokrenes,jer meni javlja neku gresku(pomenuo sam u okviru ovog topic-a)

2.Daj neki predlog koja je josh igra dobra za N64 da ne skidam sve zivo,jer sam na dial-up:(

Moji predlozi:

1.Castlevania(super avantura,undeadovi i sve ostalo sto valja:)

2.F1 World Grand Prix(II je bolji,ali baguje malo emulator sa grafikom,a I se bolje emulira,a nije losh:)

3.Ko je tabachinafreak-Fighter destiny(dobro emuliran),Xena Warr.princess(losija emulacija,extra igra)

4.Hexen-zastarela grafika,ali GENIJALNA igra(Xexen je Hexen:)

5.World Driver Championship(verovatno najbolja auto simulacija za N64,ali meni nesto nece da radi)

ETO...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da li negde mogu da se skinu playstation igre????

Ja sam od emuliranja Playstationa odavno digao ruke-skinuo sam sve moguce drivere,bios i ostalo za emulatore,ali diskovi nisu radili,stalno sam dobijao gresku,nesto recompile block too large,tako nesto....

MAME32 emulator ti podrzava sve tekkene,s tim sto sam ja skinuo tekken tag(PS2),i nije uopste radilo, a tekken3 mi je opasno usporen,i ne mogu da podesim da ide brze:(

dvojku nisam probao...

Za ostalo kontam da nema romova,pa ti treba PS disk,i da nisi moje srece :(

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Za PS meni odradjuje posao Bleem! Sa njim je grafika prelepa, a bez seckanja i usporenja je radio i na p3@500 256+32+32mb ram-a i voodoo3 2000 (16mb)(dok mi ploca i procesor nisu riknuli) I to bas teken3. A ako je bitno da samo radi pokupis negde VGS (Virtual game stacion), isto emulator za sony i sve radi bez ikakvih podesavanja...samo sto se malo vide kockice. A imas i xPSXE ili tako nesto...on mi radi bez broblema ali mi se vise svidja bleem!

E sada, neka me neko ispravi ako ovo dole nije tacno:

Bleem! i taj ePSXE (ili kako se vec taj drugi zove) su nama radili samo na intelovim procesorima! Nije sad da navijam nesto za Intel, ali tako je. Probli su par drugara i nije radilo na sledecim masinama:

XP2200+, sempron 2600, amd64 3200...

dok je meni bleem radio na p3 500, p3 933 i sada celeron 2.4.

Samo mi na p3 933 sada sece i moram da cackam na bleem-u jer mi je grafika integrisana.

E ajde ispravite me za AMD jer mi se drugari pate da ga nameste.

NARAVNO OVAJ 'VGS' radi na svim masinama.

I mi igramo sa diskova za PS...znaci bez romova.

/edit

zaboravih da kazem da epsxe nismo probali na amd64. pa ne znam da li radi.

Edited by Zoltrix

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

Ja imam :

XP2800+

1GB DDR

fx5600 128/256

i sve radi normalno.Koristim od plugin-ova za ePSXe:

Grafika:Pete's DX6 D3D Driver 1.76

Zvuk:P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9

Disc: Mooby2 cd disk image driver 2.8

Hoce da pokrene i diskove i image igara.Trenutno igram Legend of Mana.Nemam neku masinu pa na maksimum emulaciji sa sto boljim detaljim,bojom,rezolucijom itd. usporava i pada FPS.Kada spustim 2-3 stvari sve radi normalno.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

ePSXe jeste malo komplikovaniji za podešavanje ali je definitivno najbolji emulator za playstation i tu nema diskusije.

@Zoltrix

Brate ti ga baš odvali za intela a? [8D]

"Terao" sam ePSXe na svim procesorima bez razlike (uključujući i athlon 64) i nisam imao ni jedan jedini problem.

Minimum za ePSXe je Pentium III 550 mhz, 64 MB RAM-a, Voodoo 3 2000, ja sam ga igrao na celeronu 466 128MB RAM-a i vanta 32 kartici (u to vreme sam se mnooogo više igrao nego sad) i radilo je odlično.

I mi igramo sa diskova za PS...znaci bez romova.

Pa i ne postoje romovi za PS, postoje samo imidži igara odnosno iso fajlovi a oni se koriste da bi učitavanje išlo mnogo brže i da ne bi imali problema sa izgrebanim cd-ima i uostalom da ne bi cd/dvd rom radio sve vreme dok se igraš.

Bleem je krš i ima jako slabu kompatabilnost a VGS ima problem sa "novijim" igrama, odnosno svim onim igrama koje su izašle od kako je on ugašen.

Da li negde mogu da se skinu playstation igre????

p2p

gde mogu da skinem graphik driver za psx emulator pomozite ali bez google ideje

cim pocnem da igram svi pocnu ubrzano da idu i stalno upadam u rupe graficke

ako koristiš ePSXe reci mi koji video plugin koristiš?

Ja sam od emuliranja Playstationa odavno digao ruke-skinuo sam sve moguce drivere,bios i ostalo za emulatore,ali diskovi nisu radili,stalno sam dobijao gresku,nesto recompile block too large,tako nesto....

E 'ebem li ga, kad budem imao vremena uploadovaću ePSXe sa svim pluginovima (~10mb) pa ćeš onda probati.

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

Sto rece covek,samo napravite image file od te igre i sanse su da ce da vam radi.Meni se taj "recompile block" poblem jedino javljao sa diskovima.Cisto da pitam ti vasi diskovi su sve originali zar ne?Mislim da je malo blesavo pokusavati sa kopijama i ocekivati da sve radi kako treba.

Stikliraj "Limit FPS" kad konfigurises video.To ce da uspori igru na normalnu brzinu.

Edited by Seth Fix

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Ustvari jedna od glavnih stvari vezanih za ePSXe emulator je da bez ikakvih problema čita kopije, negde sam pročitao da su autori bili u fazonu "Ako sony nije uspeo da zaštiti playstation od kopiranja, zašto bismo mi to radili?”

A FPS Limit bi trebao da odradi posao ali bilo je i tu nekih fora da ne znam ni ja od čega zavisi da li ćete stavljati limit 80 ili više, mislim da je brzina procesora u pitanju ali zaista ne mogu da se setim tako da sam lupio za procesor.

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

Razumemo se mi,nisam mislio da kopije nece da rade,nego sto xPSXe ima problema sa nekim igrama koje resava automatski ako ih prepozna,sto on radi kada cita disk.Ako je disk kopija,on ne moze da prepozna igru pa izostavi hotfix.Sve se to da resiti gledanjem u "help" i trazenjem hotfix-a.Po meni xPSXe je lider emulacije PSX/PSOne konzole.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Razumemo se mi,nisam mislio da kopije nece da rade,nego sto xPSXe ima problema sa nekim igrama koje resava automatski ako ih prepozna,sto on radi kada cita disk.Ako je disk kopija,on ne moze da prepozna igru pa izostavi hotfix.Sve se to da resiti gledanjem u "help" i trazenjem hotfix-a.Po meni xPSXe je lider emulacije PSX/PSOne konzole.
ok sad sam skapirao šta si hteo da kažeš [8D]

KORISTIM VIDEO Pete's OpenGL Driver 1.76

Pa kao što je Seth Fix već rekao stavi FPS Limit jedno 80, 90.

PLEASEEEE!

Here u go, pluginovi su malo out of date ali rade posao.

Pa javi ako budeš imao neki problem, rešiće se sve.

http://rapidshare.de/files/4070639/ePSXe1....lugins.rar.html

btw. oko 3 mb je kad sam spakovao

Go then. There are other worlds than these.

Link to comment
Share on other sites

Ja bleem koristim i meni sve odradjuje kako treba...a to se svodi na par igara.

A za intela sam rekao da me neko ispravi jer ja na amd-u nisam radio vec drugari. Kod njih ne radi ePSXe a kada ga kopiram kod sebe radi! Znaci kopiram sa NJIHOVOG DISKA sa NJIHOVIM PODESAVANJIMA i meni radi! Kako ne znam ni sam.

Od pluginova ne znam sta ima...samo znam da kod mene radi!

Sad cemo da skinemo ovo(hvala Seth Fix):

Grafika:Pete's DX6 D3D Driver 1.76

Zvuk:P.E.Op.S. DSound Audio Driver 1.9

Disc: Mooby2 cd disk image driver 2.8

pa ce da vidimo veceras.

-It is said that the first time Takamatsu saw Judo he was horrified. This was because they bend their backs during their techniques.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...