Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

2 hours ago, fatboy said:

Zavisi kolko si daleko od izvoda (do 300m je mega), plus sto te prebacuju na VDSL koji radi po drugacijoj modulaciji tako da nije nemoguce da ces imati pure 50/10, obzirom da on teorijski ide do 150mbit...

Trazi da izadju NA TEREN tehnicari a ti premere MARGINE na liniji (a ne samo daljinski da rade procenu, to je penis) i nek onda kazu dal moze da prodje taj paket...

Pa ja se nadam da ce izaci i premeriti, tako je i on rekao da ce poslati ekipu na teren. A od izvoda sam oko nekih 400m...al znam kad sam uvodio adsl da je bio problem i za tih 10/1, jedva smo poterali nekako da sljaka i to tako sto mi je kabl povezan direktno na izlas u zidu bez onog "stekera" :D

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

znaci da je tih 400m katastrofa bakarna parica iz doba Obrenovica.....  ili po banderama one kutije AKA razvodne glave su sjebane stare razvaljene propustaju kish unutra pa su tu korodirali kontakti....  Ti u kuci mozes samo da izvadis uticnicu iz zida i sa zadnje strane zhice malo da izgulish ako su korodirale vremenom, da se ponovo sjaje onako, pa onda nova uticnica lepo nasrafis na nju pa nju uguras u tu rupu u dizu i u nju onu kockicu bocnes i pozz... to je sve sa tvoje strane sto mozes da ucinis.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fatboy said:

Napises molbu za promenu paketa iz razloga sto ti je INICIJALNO PONUDJEN taj drugi bolji i obecan isti odmah nakon BRZE PROVERE TEHNICKIH MOGUCNOSTI koja je IZOSTALA. Posto ne zelis ovako spor paket zelis ili da te prebace na prvobitno zahtevani paket ili da otkazes uslugu. U slucaju da zele da ti otkazivanje usluge naplate PENALIMA zbog preveremenog raskida, pretis TUZBOM i navodis da imas svu PREPISKU sa korisnickim servisom u mailovima!   :)

Zar ne bi trebalo da ima rok od nekih mesec dana, od dana kada je potpisao, za raskid ugovora bez placanje penala? Ta je prica bila u SBB-u do skoro, valjda tako nesto ima i kod njih.

Ako je Dre pravi doktor sto ne seta klompe?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fatboy said:

znaci da je tih 400m katastrofa bakarna parica iz doba Obrenovica.....  ili po banderama one kutije AKA razvodne glave su sjebane stare razvaljene propustaju kish unutra pa su tu korodirali kontakti....  Ti u kuci mozes samo da izvadis uticnicu iz zida i sa zadnje strane zhice malo da izgulish ako su korodirale vremenom, da se ponovo sjaje onako, pa onda nova uticnica lepo nasrafis na nju pa nju uguras u tu rupu u dizu i u nju onu kockicu bocnes i pozz... to je sve sa tvoje strane sto mozes da ucinis.

Ajde videcu sta ce mi javiti kad budu merili na terenu. Nego, jel ja ako se odselim sa ove adrese mogu taj paket da vezem za drugi broj fiksnog telefona?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zvali me malopre, kao merili su na terenu, moze do 50...ali upload je samo 2 u tom paketu, ne znam sto sam ja istripovao da je 5 ili 10...zaboravih samo da pitam za promenu adrese, dal moze da se prebacuje paket...videcu to kad odem da potpisem i uzmem taj fensi VDSL modem

@fatboy, ako me nesto zajebu cimam te :D
 

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

telekom je 50/2 ne znam zasto si se izbagovao da je 5 ili 10 :_)

sto se menjanja adrese tice, naravno da moze, potrebno je samo da ima mogucnosti na toj novoj adresi. ako npr. na toj novoj adresi ne postoje uslovi iz ne znam ni ja kog razloga... neces moci ni da preselis paket, ni da ga stavis na pauzu, niti da ga otkazes...

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Quote

ako npr. na toj novoj adresi ne postoje uslovi iz ne znam ni ja kog razloga... neces moci ni da preselis paket, ni da ga stavis na pauzu, niti da ga otkazes...

wait wat ? Čekaj, kako ljudi ne bacaju cigle i molotovljeve koktele u poslovnice telekoma jednom nedeljno ? 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

TO su jos STARI paketi, novi ce biti fazon 50/10  ali se nude samo tamo gde se korisnici prebacuju na novu opticku trasu (vlakno ne ide do samog korisnika vec do lokalnog izvoda odakle ostaje ta kratka trasa bakarnih vodova i u tom slucaju mozes do 150mb lepo da spicis) i tu ce nuduiti sve nove pakete i brzine sa vecim uploadom (at last), ali opet kazem, to zavisi od toga kada ce koga i gde prvo prebaciti na novu trasu...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Evo proradilo, izgleda da ne moze brze, dal da reklamiram @fatboy :D

6198103898.png



Hmmm, nemoguce, daljinska ocitavanja kod tebe pokazuju ovo:


17814290_1657686084537217_68605420830739

:tf:

 

Salu na stranu, u zavisnosti od DOBA DANA varirace ti brzina, al preko 45mb svakako neces izmeriti nikad.... Close enough

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Krecu u JUNU ponude novih paketa za koje sam pisao predlog pre x meseci.... uglavnom, veca brzina i veci upload za iste novce, ne znam tacno sta ce biti od paketa, verovatno nesto tipa 20/5, 50/10, 100/20mbit..... a bice i vecih brzina AKO optika ide direktno do ONT-a u sam stan, u svakom slucaju nemojte uzimati trenutno nista dok ne krenu ti novi paketi...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ja sam ovog i skapirao da su sad potpisali ugovor sa skupstinom stanara pa da uvode pa da nece to odmah biti bas aktuelno, taj jun sto pominjes mi deluje realno. Ali moram priznati da ce biti dosta ok ako zazivi taj FTTH od strane Telekoma, a koliko sam skapirao i drugi provajderi ce sad poceti masovnije da ga uvode, na primer Orion i sl. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Od cele priče sa psovanjem majke korisničkom servisu nema još ništa, "izmerićemo, javićemo" naravno javiće se nikad a računi za preplaćeni usrani 10/1 box2 uredno stižu - jel ima neko iskustva sa tim govnima, odakle krećem sa tužbom za raskid ugovora ?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Update:  ovi novi net paketi Telekoma krecu 05. JUNA, eto pa ko ima srece da su mu optiku dovukli do komsiluka ili same gajbe moci ce da uziva u vecim brzinama  Up/Down i manjem pingu u igrama  (oo)

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...