Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Ne razumem baš najbolje ovaj rumunski, ali da li je moguće da Rumuni imaju jebeni 1000/200 internet za pišljivih 10 evra?

http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2016 at 5:50 AM, Mawtchie said:

u je, nisam ovo znao ... nešto mi se ovo ne sviđa, bio sam zadovoljan ikomom baš zato što nije sbb.

1 hour ago, SavKe said:

Ne razumem baš najbolje ovaj rumunski, ali da li je moguće da Rumuni imaju jebeni 1000/200 internet za pišljivih 10 evra?

http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/fiberlink?t=internet-fix&pachet=digi_net_fiberlink_1000

Ovo što kaže doca. Dok sam ja bio u Bukureštu pre par godina, čak je i lokalna "fora" bila tipa "možda nemamo dobre plate, al' nam je internet vrh i džabe" ili "možda će nas pojesti psi lutalice, al' nam je internet vrh i džabe". I mobilne usluge nisu bile skupe, ali mi je na primer interesantno bilo da su sve cene kod svih mobilnih operatera u evrima, iako rumuni i dalje koriste lei. Čak su i po nekom od merenja na prvom mestu po brzini neta po glavi stanovnika, možda u evropi ili tako nešto, jer ih ipak koreja/japan šiju.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Napravih predlog za nove net pakete u firmi posto su ih do sada osmisljavali likovi koji ocigledno ne koriste net ili su ga poslednji put koristili 2001ve....

Otprilike ovako (ovo je samo za korisnike koji su na ADSL tj. VDSL-u), direktor je osetljiv pa ako i ovo prodje bice ok....

20/5
50/10
100/20

Rekose mi da su usvojili i da ce za metar dana krenuti da ga pustaju tj nude korisnicima pod nekim novim nazivom paketa, mozda i nize cene budu od aktuelnih. Spavali su ko medvedi i sad kad su culi da i SBB od novaka krece sa restruktuiranjem svoje mrezhe sad kao ajmo brzo svi na ALL-IP projekat, razvlaci optiku hrrnjaooo....  Al ceo projekat ce trajati u 3 etape kapiram 3 godine, al bar konacno menjaju smrdljivi bakar za optiku svuda... Zivi bili pa videli.
PS. Ove brzine gore su za one koji nemaju opticko vlakno direkt do same gajbe vec do najblizeg izvoda/prizemlja zgrade, odakle im ide postojeci bakar tj. tel.linija do gajbe i kroz to se ofc. ne moze progurati vise od 100mbit...  Za srecnike kojima optika ulazi u bulju davace ONT modeme i kapiram da ce definisati up to 1Gbit pakete za njih neke u skorije vreme...
 

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Pa i nisu se baš nešto pretrgli s uploadom, aj ovaj 50/10 je relativno ok, tj znatno je bolje od ovoga što ostali i SBB nude, ali je i dalje odnos 5:1. Ono da bekapuješ slike na Dropbox ti treba pola sata :) Bilo bi lepo kad bi recimo bio neli 2:1 DL/UL odnos. Zaista se nadam da njihov strah da ljudi ne postanu hosting konkurencija nije razlog slabog uploada :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ikom je promenio cene za oko 50 din po paketu koje startuju od 01. januara.

U skladu sa tim, ko nije zadovoljan ako je slučajno pod ugovorom, može da traži raskid ugovora u roku od 30 dana od dana obaveštenja. Mislim da su 30.11. istakli obaveštenje, tako da važi do kraja godine.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pitanje u vezi SBB-a, da li ja mogu da potpisem ugovor na 24meseca u BGu al da se ne obavezem na mesto prebivalista, sto znaci ako se negde preselim posle godinu dana mogu da nastavim da koristim isti taj paket bez raskidanja i pravljenja novog (ofc da novi stan ima sbb opciju)?

Link to comment
Share on other sites

Da, ja sam to radio jednom prilikom. Fora je sto ako nova lokacija ima već SBB kao što je bio moj slučaj bukvalno samo preneses modem i nastavis da ga koristiš, to su mi čak rekli iz podrške da uradim kad sam zvao da pitam koja je procedura preseljenja :) posle samo tražiš da ti promene adresu u ugovoru ali sam stekao utisak da dok plaćaš to im i nije preterano bitno.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Napravih predlog za nove net pakete u firmi posto su ih do sada osmisljavali likovi koji ocigledno ne koriste net ili su ga poslednji put koristili 2001ve....

Otprilike ovako (ovo je samo za korisnike koji su na ADSL tj. VDSL-u), direktor je osetljiv pa ako i ovo prodje bice ok....

20/5
50/10
100/20

Rekose mi da su usvojili i da ce za metar dana krenuti da ga pustaju tj nude korisnicima pod nekim novim nazivom paketa, mozda i nize cene budu od aktuelnih. Spavali su ko medvedi i sad kad su culi da i SBB od novaka krece sa restruktuiranjem svoje mrezhe sad kao ajmo brzo svi na ALL-IP projekat, razvlaci optiku hrrnjaooo....  Al ceo projekat ce trajati u 3 etape kapiram 3 godine, al bar konacno menjaju smrdljivi bakar za optiku svuda... Zivi bili pa videli.
PS. Ove brzine gore su za one koji nemaju opticko vlakno direkt do same gajbe vec do najblizeg izvoda/prizemlja zgrade, odakle im ide postojeci bakar tj. tel.linija do gajbe i kroz to se ofc. ne moze progurati vise od 100mbit...  Za srecnike kojima optika ulazi u bulju davace ONT modeme i kapiram da ce definisati up to 1Gbit pakete za njih neke u skorije vreme...
 


Malopre me zvao lik iz Telekoma da pokupim novu opremu za televiziju i kao usput mi rece da imam pravo na nove pakete posto mi istice ugovor. I posto sam do sada imao 10/1 ponudio mi 50/10 za 200 kinti vise. E sad posto su kablovi u mojoj zgradi sranje rekli su da ce prvo testirati da li moze toliko, ako ne onda kao neki paket sa 20 DL, jel to realna prica?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zavisi kolko si daleko od izvoda (do 300m je mega), plus sto te prebacuju na VDSL koji radi po drugacijoj modulaciji tako da nije nemoguce da ces imati pure 50/10, obzirom da on teorijski ide do 150mbit...

Trazi da izadju NA TEREN tehnicari a ti premere MARGINE na liniji (a ne samo daljinski da rade procenu, to je penis) i nek onda kazu dal moze da prodje taj paket...

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

E brat crnja, poduči me, kako da se najebem majke Telekomu, preveslali su me iz korisničkog servisa, zvali, molili, kumili da uzmem novi ugovor na 2 god, obećavali 50 mega, kao sigurno ima tehničkih uslova. Dobro ajde. Pošto ni linija ni paket nisu na mene ajde iscimam svastiku, otišla podnela zahtev, još jednom pitali jel postoje tehnički uslovi "da da" ... posle x dana me zove svastika iz nekog korisničkog servisa, kalaštura joj potura ugovor na 10/1 "dok se ne srede tehničke poteškoće". Ono meni mrak na oči, već vidim sebe kako dezintegrišem štand, udahni, ajde, da ne cimam devojku bez veze da se ganja sa skotovima... nek im bude.

Sad je već dozlogrdilo, cela priča je očigledna navlaka jer paket sa 10 mega neta košta 200 dinara manje nego 50, bukvalno su mi uvalili kurac za iste pare i oduzeli mi opciju da prenesem broj kod drugog operatera što njih kapiram najviše žulja.

Kako im nabiti taj ugovor u guzicu sada ? kako?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Napises molbu za promenu paketa iz razloga sto ti je INICIJALNO PONUDJEN taj drugi bolji i obecan isti odmah nakon BRZE PROVERE TEHNICKIH MOGUCNOSTI koja je IZOSTALA. Posto ne zelis ovako spor paket zelis ili da te prebace na prvobitno zahtevani paket ili da otkazes uslugu. U slucaju da zele da ti otkazivanje usluge naplate PENALIMA zbog preveremenog raskida, pretis TUZBOM i navodis da imas svu PREPISKU sa korisnickim servisom u mailovima!   :)

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...