Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

naravno da ostali downloadovi idu do 2mb, i naravno da znam da je bitan broj seedera. napisao sam nikad, dakle nevezano za taj faktor

edit: 

@vudu 

kako sam ga ogranicio na 50 tako je dl pao na 5kbps. vratio se na 1.0-1 cim sam vratio unlimited :<

Edited by Vlada_
:::::::::

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

Cekaj, a kada vuces fajlove direkt sa nekih servera dostizes i 2mb download speed?  Ako je tako onda je tu neka fora sa torrent klijentom koji furas, nemoguce da ti torenti sa masom seedera ne piche full speed....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

jok, i dalje je ceo saobracaj bez ogranicenja po portovima, znaju da bi izgubili brda korisnika da zakinu torente i sl....

..ionako su nas sabotirali za planirano sirenje optike po kucama, jos ovo malo korisnika na bakru da izgubimo i treba da se samospalimo.

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

situacija je sledeća.

u stanu koji iznajmljujem imam ikom priključak koji se vodi na mene, redovno plaćam itd. u stanu koji ću uskoro iznamljivati je nekad postojao ikom priključak ali se gazda nešto posvađao sa njima i ostao im dužan par soma dinara. danas sam pričao sa njima da preselim svoj priključak tamo, kažu ne može jer gazda nije platio to što duguje, iako mene ne zanima njegov ugovor već samo želim da iskoristim njegovu infrastrukturu. da li postoji ikakva zakonska caka na koju mogu da ih hvatam (praktično ispada da ja njih molim da im dajem pare jebote) ili te stvari može da definiše provajder sam i u ovom slučaju prosto da mi odbije prenos priključka? pretpostavljam da je ovo drugo ali uvek postoji nada.

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

situacija je sledeća.

u stanu koji iznajmljujem imam ikom priključak koji se vodi na mene, redovno plaćam itd. u stanu koji ću uskoro iznamljivati je nekad postojao ikom priključak ali se gazda nešto posvađao sa njima i ostao im dužan par soma dinara. danas sam pričao sa njima da preselim svoj priključak tamo, kažu ne može jer gazda nije platio to što duguje, iako mene ne zanima njegov ugovor već samo želim da iskoristim njegovu infrastrukturu. da li postoji ikakva zakonska caka na koju mogu da ih hvatam (praktično ispada da ja njih molim da im dajem pare jebote) ili te stvari može da definiše provajder sam i u ovom slučaju prosto da mi odbije prenos priključka? pretpostavljam da je ovo drugo ali uvek postoji nada.

ista prica je i kod SBB-a, gazda prikljucka mora da plati dug da bi ti prebacio svoj na njegovu infrastrukturu :( mislim da nema workarounda :)

Link to comment
Share on other sites

Lepo, Milijardu ipo dinara proslog novembra skinuto iz Telekom budzeta za infrastrukturne investicije (manji deo za mobilnu,
veci za optiku, to se pouzdano znalo/planiralo ranije) i na kraju kurac nama, kurac korisnicima, ekipa iz vlade Srbije winz....
Naravno, mozda vam ovo zvuci kao prazna pricha ili teorija zavere, ali nije. Znam gomile shefova koji su spremali ljudstvo
i milijardu planova u GIS-u kako i kuda da se polazhe ta nova optika, planski, po reonima grada.... Druge vece opstine su
takodje razvijale u lokalu svoje planove za ove radove....

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo ovako, imam SBB 60/3 ili 4, poslednjih pa evo vec 2 nedelje internet radi katstrofa ping stalno skace ne moze da prodje 10 sec da bude normalan, kad proveravam na ping testu rezultat je 70-80-90, u igricama recimo cs na nasim serverima krene od 150 pa se spusti na nekih 25-30 ali radi kao da mi je 100 ima lag vidi se kao da se teleportujem, zvao sam podrsku oni tamo restartovali ruter nista, dolazio covek menjao gore nesto ne znam sta, peo se na banderu i tu je nesto drndao rekao da je bio problem u nekim cvorovima ne razumem se zaista, i kao vratio se taj ping na nekih 20-30 medjutim daj boze da je to radilo barem 2 sata, e sad njegov komentar kad je zavrsio to kao u fazonu desavace ti se da imas te prebleme opet jer oni imaju kod njih neke te probleme i da on ne moze da ucini kod mene nista vise, i ja se sad pitam da li je moguce zaista da taj ping ne moze da se unormali barem nekih par sati, nego je to konsantno tako 24/7, ako ima neko jos sbb da li ima problem sa pingom inace ja sam iz Kumodraza, da li treba opet da ih pozovem samo ne znam vise sta da kazem, i da li problem moze da bude u ruteru ? Skenirao sam komp nema nikakvih virusa plus sam odradio reinstal sistema formatiranje celog hard diska.

Edited by SHMEKER
Link to comment
Share on other sites

Imam i ja problema sa SBB-om zadnja 2 dana, dobijam autodisconnect u CS:GO, znachi meni slika frizuje, ja se u igri krecem normalno a skype normalno radi pricham sa ortacima. Isto mi se deshava u Hearthstonu, waiting for reconnect se pojavljuje a sa dotom nisam imao problema. REsetovao sam ruter i probao svashta ali opet imam tih problema.

Link to comment
Share on other sites

Meni se SBB raspada od početka korišćenja pre oko mesec dana - prvo radi loše, pa ne radi uopšte, pa ovi dolazili da popravljaju, sad svako malo se vuče k'o prebijen, ne može da se nakači na wireless jer je "loš kvalitet konekcije" i tako razna čudesa. Baš nisam to očekivao.

Link to comment
Share on other sites

ja nisam ni znao da ADSL ima 10mbit upload opcije i da čak i kada bi ih bilo, neko zapravo može to da "izvuče".

Radi Laki. Cak sam mogao da uzmem 100/15 mbit al mi nije cena odgovarala, a i realno nije mi toliko trebalo :)

Nije u fullu speed jer ne mogu da gasim data server koji mi drlja non stop po netu :)

4817955670.png

Edited by Silencer
rur-1.jpgrur-2.jpg
Link to comment
Share on other sites

pa taj beogrid je bolji nego što sam mislio 40/40 je ustvari 40/70 :))

realno, mnogo mi je žao što su samo sa te strane beograda. Mi smo beogrid koristili u BIGZu dok smo bili, super usluga i sve, a tad su i dalje bili "mali provajder iz kraja". Malo sam se plašio da će SBB da im promeni ovaj 1/1 fazon (realno, oni ga jedini nude za tako te ozbiljnije brzine) ali srećom nisu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nisu promenili samo zato sto ih drze da budu "mali provajder iz blokova". Tipa ja mogu da uzmem njih kod keve na gajbi, a ovamo gde sam se preselio sto je fazon 1000m dalje, i isto toliko udaljeno od njihove upravne zgrade nema Beogrid nego moze da se uzme samo standardni SBB... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...