Jump to content

Hearts of Iron 2


Guest

Recommended Posts

na pocetku igre imaju oko 250, ali imaju penal na mir od 50%, tako da koriste samo oko 125. frka je dok ne zarate sa nekim, a ne mogu tek tako da objave rat. zato sam je u fazonu da sa njima odmah na pocetku garantujem nezavisnost Etiopije, pa da jos '36. objavim rat Italijanima. i onda bum-tras.

kad udju u rat, dobijaju bonus, a jos imaju i relativno ogroman % iskoriscenja stranog IC-a. tako da na pocetku rata i kad udju u Saveznike imaju ubedljivo najveci IC na svetu. plus sto imaju najrazvijeniji industry research na pocetku, sto je po mom skromnom misljenju najvaznije, pored skill-a istrazivaca.

sve u svemu, imba, sto bi rekli igracu wc-a...

na pochetku se sa njima gruva masivni IC upgrade jer poseduju vishe resursa nego shto mogu potroshiti

ja kad sam igrao sa amrikancima ulazio sam u rat sa preko 1000 IC

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na pochetku se sa njima gruva masivni IC upgrade jer poseduju vishe resursa nego shto mogu potroshiti

ja kad sam igrao sa amrikancima ulazio sam u rat sa preko 1000 IC

Ја више волим да са русима завршим игру са преко 1500 ИЦ. [:D]

bgsvet.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

nemam zhivaca da dugo sedim za kompom pa nisam toliko navuchen. ovo je igra koja je zlo za multi - kad sam pomenuo ortacima s kojima sam igrao u mrezhi keca da je izashla ekspanzija, svi su me pogledali kao da sam ponudio koks narkomanima na rehabilitaciji [:D]

Link to comment
Share on other sites

potpuno isto kao single, s tim da host odredjuje brzinu igre, a svi igrachi mogu da pauziraju.

uglavnom su nam partije trajale 5-10 sati, jer kad krenu invazije mora da se pazi na svaku diviziju

zato smo amera uvek slali do trafike [:D]

Edited by cali
Link to comment
Share on other sites

баш сам пре неки дан размишљао како би било да поново оплетем једну партијицу. само проблем је што партијица уме да траје недељама по 2-3 сата дневно, колико могу да одвојим...

с друге стране одвраћа ме непостојање икаквог туторијала, па ми се деси да после 40 сати откријем нешто што до тада нисам знао и цела ми партија падне у воду. ко год ми може било како помоћи, молим да то и уради, јер мислим да је ово најкомплетнија стратешка симулација икада. можда је најбоље урадити неки мултиплејер, ако има заинтересованих... кад рецимо узмем боловање због нервне исцрпљености... [:I][:p]

и једно конкретно питање:

како је могуће да Амери поправе упропаштену инфраструктуру са (лупам) 08% на 90% за недељу-две, када нпр. Русима 10% апгрејда траје годину дана? шта тачно то омогућава? сећам се да ме то фрустрирало изнад свега, поготово што сам био јааааако поносан на своје V1 и V2 ракете (први сам их имао), којима сам стално рокао залеђе њихових трупа... [V]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

и једно конкретно питање:

како је могуће да Амери поправе упропаштену инфраструктуру са (лупам) 08% на 90% за недељу-две, када нпр. Русима 10% апгрејда траје годину дана? шта тачно то омогућава? сећам се да ме то фрустрирало изнад свега, поготово што сам био јааааако поносан на своје V1 и V2 ракете (први сам их имао), којима сам стално рокао залеђе њихових трупа... [V]

Nije isto popravka i upgrade. Kada se jednom neka provincija dovede na određeni nivo infrastrukture, koliko god da je izbombarduje

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sada igram doomsday ekstenziju i nije se mnogo izmenilo osim dodavanja spijunskih opcija koje mogu biti interesantne.

mislim da igrica suvishe boluje od kopiranja, do doslovnih detalja, tok ww2. Npr ako ja ne napadnem Ameriku niti ijednog njenog saveznika, zasto me amerika mora automatski napasti 1942. A pri tome je amerika zaista favorizovana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Nabavi Armageddon, tj. bolje Hearts of Iron Anthology koji ima sve verzije + HOI 1, pa stavi ovaj patch. Veruj mi, dosta je ispeglanija igra.

Inače, treba da vidiš kako lik igra sa Japanom u ovom AAR-u (After Action Report-u). Počeo je još prošle godine da igra, scenario 1944. godina, težina very hard. Igra još uvek...

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=338558

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

au kakav car, lik ladno kaci updejtove o svemu sto je radio, 200 strana ima jebeni topic:)...i igra najtezi scenario na very hard, mrzi me sad sve da gledam, ali ne ide mu lose cini mi se...ne znam, meni je uvek zanimljivije bilo da krenem lepo od '36 pa peglaj:)...nemam sad vremena, al skinucu ovo sto si rekao, ovaj core me nervira...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Nabavi Armageddon, tj. bolje Hearts of Iron Anthology koji ima sve verzije + HOI 1, pa stavi ovaj patch. Veruj mi, dosta je ispeglanija igra.

Inače, treba da vidiš kako lik igra sa Japanom u ovom AAR-u (After Action Report-u). Počeo je još prošle godine da igra, scenario 1944. godina, težina very hard. Igra još uvek...

http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=338558

o hai:)...elem, posto sam batalio trojku pomisljam da se malo vratim na ovo da zavrsim konacno neke stvari:)...e sad, posto imam i hoi2 i dd i armagedon i jebeni core i ne znam koje patcheve sve i opet mi se baguje igra resio sam da sve pobrisem i instaliram lepo ponovo...kazes da stavim taj HoI anthology i 1.3 patch...ovaj lik u AAR-u igra domsday sa 1.3a patchom, deluje mi da je prilicno pregledno i ispeglano, pa da stavim to posto ovaj anhtology ne nadjoh na warezu

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daleko od toga da je ispeglan, nego je on počeo AAR još pre godinu i po dana, pa još fura tu verziju. (imaj u vidu da brojevi verzija za Doomsday i Armageddon nisu iste, Armageddon 1.2 je noviji od Doomsday-a 1.3a)

Anthology sam ti rekao da nabaviš jer su tu sve verzije, ali ti zapravo treba samo Armageddon i oni patch-evi koje sam linkovao u HOI3 thread-u.

Ako baš hoćeš CORE, skini najnoviju verziju sa Paradox foruma (mislim da je 0.40 ili tako nešto), ali probaj prvo klot Armageddon sa 1.2 + 1.3 beta 2 patch-em, meni je on nekako najbolji.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...