Jump to content

Novi monitor (drugi monitor)


mag1

Recommended Posts

Zdravo,

Trenutno Imam DELL UltraSharp U2312HM (neko mi je sa foruma preporucio ovaj monitor pre nekih 4-5 godina i stvarno sam zadovoljan)
Planirao sam sebi da uzmem jos jedan monitor da kazem da je za gaming (mada ne igram vise toliko igrice kao nekada)
Odigram ponekad CS GO, ali uglavnom igram single player igre kada imam vremena...
Citao sam malo na forumu i ono sto sam skontao je da su IPS monitori za gejming preskupi (ne baca mi se 400+ eur posto nisam profesionalni gamer)
Opet sa druge strane sam procitao da ljudi dosta hejtuju monitore sa TN panel-om. 
Takodje ono sto sam mogao da procitam da je sada bitno koju graficku imas i da se po tome bira monitor... 
Posto sam ispao iz svog tog fazona zamolio bih vas za pomoc sta uzeti

Komponente:
Intel i5 4570 3200 GHz
16 gb DDR3 ram-a 
Nvidia GeForce GTX 1050 TI 4GB DDR5 

Moj neki budzet je do 35.000, hiljadu gore nije strasno ali opet ako ima nesto bolje a jeftinije slobodno predlozite :)
Uglavnom sam gledao monitore od 24' mada moze i 27' ako bih uspeo da ga uglavim kada stigne novi sto, sto cu znati za nekih 7 dana :)

Ovo su neki od kandidata sto sam gledao:
http://itsvet.com/monitor_lg_24gm77_b-pdaa1-31.i?id=5442
http://itsvet.com/monitor_benq_zowie_xl2411-pdaa1-31.i?id=6208
http://itsvet.com/monitor_asus_vg248qe-pdaa1-31.i?id=3964
http://itsvet.com/monitor_dell_u2412m-pdaa1-31.i?id=2920

A ovo su neke 27' koje sam gledao:
http://itsvet.com/monitor_dell_s2718hn-pdaa1-31.i?id=6242
http://itsvet.com/monitor_lg_27mp57vq-pdaa1-31.i?id=5812
http://itsvet.com/monitor_lg_27mp59g_p-pdaa1-31.i?id=6229
http://itsvet.com/monitor_lg_27mp89hm-pdaa1-31.i?id=6255

 

Link to comment
Share on other sites

za single player igre ti ne treba gaming monitor...

imam 2312hm i imao sam 144hz monitor ranije koji sam kupio zbog csgo-a ...

davati tolike pare za budjavi TN panel zbog dodatnih 70hz nije mudro osim ako se ne tripujes da te samo to sputava da postanes novi get_right :)

ustedeo sam ti 35k, nema na cemu!

Link to comment
Share on other sites

ako te zanima kvalitet slike u2412m, 2312hm mu je mladji brat

a ako bas zelis da probas 1ms odziv i 144hz onda ili asus(taj sam imao) ili benq - ali ti preporucujem da ih pogledas prvo negde - tj. da se uveris kako TN paneli imaju losiju reprodukciju boja i losije uglove gledanja u odnosu na IPS

takodje znalci kazu da je za 27" fullhd premalo, tj da se vide individualni pikseli

Link to comment
Share on other sites

Danas sam se potrudio da nadjem negde po radnjama neki od monitora ali ni jedan na zalost nije izlozen da mogu da vidim, ali sam imao prilike da vidim neke druge delove modele koji nisu U serija i stvarno mogu da vidim razliku u slici...  Jedino sam jedan model video koji ima zaista lepe boje, lepse od mog trenutnog monitora. jedino sto mi je ovaj objasnio je da je razlika u tome sto se on malo presijava..  na zalost nisam zapisao model... 
Nego kako stvari stoje mislim da cu ostati na IPS monitoru... mislim da sam prerastao tu fazu da budem pro :)
Gledao sam jos neke delove monitore:
Dell U2414H - 32.756 rsd
Dell U2417H - 35.880 rsd

Dok Dell U2412M moze da se nadje za 28.854 rsd

Zanima me da li osim  razlike od 35-60 eur u ceni ima i razlike u kvalitetu slike? Posto koliko vidim U2417H ima samsungov panel dok su prethodni modeli imali LG. panele. 
Da ne zalazim u to da li ima 2 hdmi ulaza ili koliko usb portova :)
Da li vredi dati  50-60 eur vise ili ne?
 

Link to comment
Share on other sites

Uh, ja sam veliki protivnik tog "gledanja monitora u radnji". Većina monitora je out of the box katastrofalno podešena, pa se može desiti da lošiji monitor izgleda bolje samo zbog toga što je bolje podešen. Kao neko ko je imao kvalitetan IPS i prešao na 144hz BenQ, te zapravo odvojio vreme da oba podesim u sitna crevca, mogu da kažem da boje svakako jesu na strani IPS-a kao i uglovi gledanja, ali za gaming ne može da se poredi sa 144hz monitorom. Naravno pričam o klasičnim 60hz IPS-ovima. Ne radi se samo o refresh rate-u, već je ugođaj naročito pri dužem igranju mnogo prijatniji. Sa IPS-om su mi se zamarale oči, mutio mi se vid, nisam mogao da gledam dugo u jednu tačaku, posle sat vremena igranja sam dobijao glavobolje... Prelaskom na 144hz, verovatno zbog kombinacije mnogo manjeg odziva i manjeg motion blura, većeg refresh rate-a i flicker free tehnologije, većina tih problema je nestala. A da ne pričam o tome da CS radi neuporedivo bolje. Po meni ako ti stvarno trebaju dva monitora i već imaš jedan IPS a ne koristiš ih oba za neku grafičku obradu i slično, nema razloga da ne uzmeš i 144hz i tako imaš najbolje od oba sveta

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

tu je i opcija 144hz + IPS panel (koja doduse kosta duplo vise od tvog budzeta), ali mozda mozes da sacuvas pare i kupis nesto dosta kvalitetnije od TN panela ukoliko ti nije bas toliko hitno.

a mozes i da sacekas nedelju dana da skupim kintu za novi monitor, pa da ti prodam moj skoro-pa-nov U2412M za neke fer pare ukoliko se odlucis za 60hz IPS i taman ti ostane nekoliko hiljada da izvedes devojku na finu veceru. triput [:D]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

/resurrect

planiram da pazarim novi monitor, pa sam izbor sveo na Asus MG279Q (~615e), Acer XF270HU (~590e) - 27", 1440p, 144hz, IPS, Freesync.

citao sam da Asus ima problem sa kontrolom kvaliteta, mada sa druge strane ima i ogroman broj pozitivnih ocena. ako uzmemo u obzir da ce review pre ostaviti neko ko nije zadovoljan proizvodom, rekao bih da je sve to u granicama normale i da ne bi trebalo da bude vecih problema, sem ako mi se padne neki basbas kljakav panel. je l' imamo nekoga na forumu da poseduje neki od ova dva modela i kakvi su njegovi utisci? videh da Asus ima slabiji Freesync range (35-90hz), ali da lako moze da se moduje na 57-144hz, pa kapiram da to nije problem.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, digrejzo said:

/resurrect

planiram da pazarim novi monitor, pa sam izbor sveo na Asus MG279Q (~615e), Acer XF270HU (~590e) - 27", 1440p, 144hz, IPS, Freesync.

citao sam da Asus ima problem sa kontrolom kvaliteta, mada sa druge strane ima i ogroman broj pozitivnih ocena. ako uzmemo u obzir da ce review pre ostaviti neko ko nije zadovoljan proizvodom, rekao bih da je sve to u granicama normale i da ne bi trebalo da bude vecih problema, sem ako mi se padne neki basbas kljakav panel. je l' imamo nekoga na forumu da poseduje neki od ova dva modela i kakvi su njegovi utisci? videh da Asus ima slabiji Freesync range (35-90hz), ali da lako moze da se moduje na 57-144hz, pa kapiram da to nije problem.

Radim na MG279Q, nemam problema. Taj model je imao falinku u softveru kada je lansiran ali to je odavno sredjeno. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

hvala momci!

@fatboy ako mislis na XL2730(Z) (~600e), gledao sam i njega kao potencijalnu kupovinu, ali na kraju ne bih da ga uzimam zbog panela. IPS ima 4ms response time (naspram 1ms TN) i tu razliku nikad necu osetiti, dok razliku u bojama sigurno hocu. input lag je skoro isti, tako da Asus ftw \o/

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

On 9/29/2017 at 2:26 PM, ZOLA said:

Radim na MG279Q

Koja je razlika između njega i PG279Q, samo Freesync/G-Sync ili ima još nešto bitno? (tu ne racunam to da ovaj moze da se overklokuje na preko 144Hz) Mi imamo jedan PG279Q, stvarno je perverzija od monitora. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Nije ti dobro poređenje kad porediš TN i IPS monitor. Mi ovamo imamo jedan pored drugog PG279Q i Dell U2717D i bukvalno nema nikakve razlike u slici između jednog i drugog i slika na Asusu je jednako predrkana. Plus ima 144Hz osvežavanje. Doduše i košta 300 evra više, ali ako hoćeš gejmerski IPS nema baš boljih opcija od te... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zwerko said:

Koja je razlika između njega i PG279Q, samo Freesync/G-Sync ili ima još nešto bitno? (tu ne racunam to da ovaj moze da se overklokuje na preko 144Hz) Mi imamo jedan PG279Q, stvarno je perverzija od monitora. 

Kuci imam PG279Q a na poslu MG279Q ali su im sasvim drugacije namene. Kuci koristim u 2560x1440 i igram igrice a na poslu full hd i ne igram se. Ne mogu da primetim neku veliku razliku OSIM toga da mi je na PG279Q ekran "svetliji" odnosno da ima vise onaj ips glow. Ali kao sto rekoh, upotrebna namena im je drugacija te poredjenje i nije bas smisleno. 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...