Jump to content

Novi Audi A8


dovlagsi

Recommended Posts

ok novi audi a8, im bored to death

najzanimljivije što sam našao u brošuri je elektronsko otvaranje svih vrata u kombinaciji sa soft-touch zatvaranjem, fazon 5 mm je hod ručice na vratima kad povučeš i otvaraju se, to mi deluje kul

od ostalih stvari - kažu da su hardverski spremni za autonomnu vožnju, sa kombinacijom kamere, radara i lasera (kao noviteta) napred. Trenutno imaju 41 različit tip asistencije u vožnji pomoću pomenutih uređaja, međutim još uvek realno nemaju muda da kao Tesla puste to 100% u rad. Hardverski je auto svakako ispred Tesle, ali softver ti za sada samo dozvoljava stvari kojima se Audi trenutno hvali na sva usta - tipa city jam assist ili park assist... fazon hjundai će to imati za novi i30

takođe se hvale novim LED svetlima prvi put sa matrix kućištima i segmentiranim osvetljenjem, ok, super, eno vam je nova insignija i štiklirajte intelli lux opciju svetala. ne ne ne, još bolje, eno vam jebena opel astra i to možete već 2 god na astri naručiti!

enterijer je sada sa tri TFT ekrana, gde onaj iza volana gura neka nvidijina grafika i ima hd rezoluciju od 1920x720 pix, ali ova dva u sredini gde je veći 10.1" su manje rezolucije lol. lepo izgleda to sve ali moram da priznam da svi ti ekrani nisu nikakvo ergonomsko rešenje. vozeći dnevno sličan auto, shvatio sam da mi to zaista pravi problem - da li sam navikao ili je to svima jednostavno normalno, ali tek kad napipaš neki knob ili taster možeš isti i koristiti bez skidanja pogleda sa puta, tokom vožnje. ovako zaista svaki put moram pogledati u ekran za bilo koju glupost, a često je to nešto što tražim negde (polu)sakriveno... po prvim slikama za a8, interfejs deluje blago rečeno komplikovano. ali još uvek jedini mislim imaju full implementaciju google maps-a sa satelite view-om pa čak i street view-om, kul skroz

motori su u startu benzin i dizel, a posle stiže i e-tron varijanta hevi-hibrida (3,0 TFSI + elektro), koji je vrlo potentan (<5 sek. 100 km/h) i ekonomičan sistem (3-5 lit/100 km) i isti je kao i u Q7, gde su se svi žalili da pre svega zbog mase i njegog loseg rasporeda auto ne može toliko bezbedno da se vozi brže, a i sistemi bezbednosti ograničavaju dosta toga ako oćeš da ga voziš kao recimo normalnog, ekvivalentnog tfsi benzinca. 

3,0 TDI V6 286 KS 600 Nm (smanjili?)
4,0 TDI V8 435 KS sa deaktiviranjem cilindara do min 2!
3.0 TFSI V6 340 KS 500 Nm
4.0 TFSI V8 460 KS ima opciju normalnog V8 zvuka ili tihe vožnje, gde se preko zvučnika šalje poseban noise-cancellation zvuk koji utišava V8, ha, anti-Škoda!
6.0 W12 twin-turbo 585 KS 800 Nm hedonizam opcija za one koji su protiv pariskog klimatskog sporazuma!
e-tron 3.0 TFSI V6 plug-in hybrid 450 KS EV mod sve do 135 km/h

Audi-A8-2018-1280-01.jpg

Audi-A8-2018-1280-06.jpg

Audi-A8-2018-1280-0d.jpg

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

ne znam Dovla, kolega ima novi A5, sa takvim "glavnim" displejom, i ono sitno što sam ga vozio, 50ak kilometara, veoma mi je bio prijatan za koriščenje, brzo sam se navikao

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

to sam video na XC60 od prošle godine, rekao bih da je Audijeva implementacija bolja, mada u tom Volvu sam se samo vozio, nisam sedeio za volanom

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

sad zavisi koliko ceniš da je to veliki ekran :) Drugi kolega ima xc60 od prošle godine, i on ima dashboard koji je digitalan, sa manjim ekranom u sredini. Nije najnoviji xc60 koji deli enterijer sa xc90 i s90/v90

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...