Jump to content

Overwatch World Cup 2017


ZeRoQL

Recommended Posts

Mislim, Thailand zapravo ima mnogo jak roster ako ćemo iskreno. MIckie i Oputo mogu lagano da iznesu svoj tim iz grupe :)

Što se Srbije tiče mislim da ćemo teško ikada gledati nas na WorldCupu.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Niko ne želi da ulaže u esport na našim prostorima, zato je i tako. Kada bi omogućio određenim ljudima da ne moraju ništa drugo da rade u životu osim da igraju ow po 12-14h dnevno u odličnim uslovima dobio bi top10 rangiranu naciju(USA, Korea, Kanada, Kina itd)

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

On 29.6.2017. at 7:59 PM, Pesma-mrtve-dece said:

Pa nismo mi krivi. Poslednji od 32 tima je imao prosek nesto tipa 3800 rejtinga sto je realno lagano..... e sad, sto prosek u sorabiji nije veci od toga..... QQ :)

šalim se, šalim se! :)

8 hours ago, Aleksandar_ said:

Niko ne želi da ulaže u esport na našim prostorima, zato je i tako. Kada bi omogućio određenim ljudima da ne moraju ništa drugo da rade u životu osim da igraju ow po 12-14h dnevno u odličnim uslovima dobio bi top10 rangiranu naciju(USA, Korea, Kanada, Kina itd)

to je kokoška ili jaje pitanje imho. prvo, ako izuzmemo najrazvijenije zemlje većina ostalih kreće sa "iste tačke", pa se ispostavlja da neko uz više truda i rada dođe do nekih većih rezultata a samim tim i sponzora.

drugo, čak i kada bi našao nekoga da omogući tim nekim ljudima da igraju 12-14h ow dnevno (ili bilo koju igru) pitanje je da li bi mogao da pronađeš takve ljude i pod dva, kada bi ih i pronašao, koliko bi oni bili istrajni. A i sistem mora da bude postavljen tako da imaju neke rezultate na osnovu kojih ćeš ih pronaći, a to kod nas manjka. A kad ne manjka, zapravo za takve se i sazna.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

šalim se, šalim se! :)

to je kokoška ili jaje pitanje imho. prvo, ako izuzmemo najrazvijenije zemlje većina ostalih kreće sa "iste tačke", pa se ispostavlja da neko uz više truda i rada dođe do nekih većih rezultata a samim tim i sponzora.

drugo, čak i kada bi našao nekoga da omogući tim nekim ljudima da igraju 12-14h ow dnevno (ili bilo koju igru) pitanje je da li bi mogao da pronađeš takve ljude i pod dva, kada bi ih i pronašao, koliko bi oni bili istrajni. A i sistem mora da bude postavljen tako da imaju neke rezultate na osnovu kojih ćeš ih pronaći, a to kod nas manjka. A kad ne manjka, zapravo za takve se i sazna.

Pa to je problem, kod nas nema konstantnih turnira na kome bi neko mogao da se pronađe ili ti dokaže, ako ne kao tim barem kao individua. Što se tiče istrajnosti to razumem, može biti jako psihički pa čak i fizički iscrpljujuće raditi to konstantno mesecima, ali ako si već došao u situaciju da ti je to karijera/profesija imaš obavezu prema organizaciji i sponzorima , pa čak i prema sebi da istraješ u onome šta si započeo.

Moja poenta je da je moje mišljenje da u našem regionu ne manjka talenta već nedovoljno ozbiljnosti, manjka organizacija-sponzora i naravno finansijski problemi

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

On 1.7.2017. at 9:48 PM, Aleksandar_ said:

Pa to je problem, kod nas nema konstantnih turnira na kome bi neko mogao da se pronađe ili ti dokaže, ako ne kao tim barem kao individua. Što se tiče istrajnosti to razumem, može biti jako psihički pa čak i fizički iscrpljujuće raditi to konstantno mesecima, ali ako si već došao u situaciju da ti je to karijera/profesija imaš obavezu prema organizaciji i sponzorima , pa čak i prema sebi da istraješ u onome šta si započeo.

Moja poenta je da je moje mišljenje da u našem regionu ne manjka talenta već nedovoljno ozbiljnosti, manjka organizacija-sponzora i naravno finansijski problemi

OK, zanimljivo gledište, evo mog :) Na minulom playit sajmu, nijedan drugi tim nije hteo da se prijavi jer se prijavio the cult i znali su da nemaju šanse. OK, mogoa je ranije biti najavljen, ok, mogle su biti druge nagrade a ne samo prva kao put u mađarsku itd, ali da baš nijedan tim ne poželi da malo skrimuje, vežba, oproba se u "realnoj situaciji" nekog turnira koji nije u njihovoj kući, pa čak i ako ih operu ... 

Imaš i ligu koju smo pravili ... na kraju se ispostavilo da tri tima čituju da bi neko drugi prošao a ne onaj koji "bi trebalo" i timovi koji su se sastavili samo da bi odigrali tu ligu i onda se raspali ...

Znači slažemo se da im nedostaje ozbiljnosti, ali mislim da to ide u etapama, ozbiljnost pa onda sponzori pa finansije a ne sva tri zajedno.

Naravno, samo diskusija, nhf i to :)

Link to comment
Share on other sites

Imali smo ligu u kojoj smo ja i još 5 drugara otišli u igraonicu i čekali prve protivnike ravno 1h, kako bi na kraju otkazali, dobili druge protivnike 2:0 i otišli u lower bracket(?).

U lower bracketu dobili dve izgubili jednu od tima kojem je prosečan rejting bio ~3.8k(imali su 4GM-a) i gg. Većina ljudi je ili čitovala ili bila jako neozbiljna(nameštali kako bi druge ekipe otišle dalje). Ali dobro, to je bila regionalna liga, pričamo o Srbiji ovde. Kažeš da je ozbiljnost prvi faktor, ali realno, zašto bih ja sedeo sa još 5 ljudi i skrimovao po 7h dnevno ako realno nema turnira. Imali smo dva turnira i jednu ligu za čitavih godinu i nešto dana igrice. Da se turniri održavaju regularnije, recimo, na svakih dva meseca ima neki turnir sa solidnim nagradama mislim da bi ljudi imali više motivacije i ozbiljnije bi se organizovali(imali vremena da oforme roster i skrimuju za turnir). Ovako jedino za šta možeš da vežbaš je da six stakuješ rank i potencijalno neki turnir ako ga iko bude organizvao.

Mislim, profesionalni igrači kao što je Seagull je napustio competitive OW scenu jer "nema mnogo ozbiljnih turnira i gubim vreme igrajući igricu 12h dnevno kad za to vreme mogu da strimujem 5h dnevno i uzmem iste pare, čekam OWL", a tu pričamo o NA regiji gde na svakih nedelju dana ima jedan turnir.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Aleksandar_ said:

Imali smo ligu u kojoj smo ja i još 5 drugara otišli u igraonicu i čekali prve protivnike ravno 1h, kako bi na kraju otkazali, dobili druge protivnike 2:0 i otišli u lower bracket(?).

U lower bracketu dobili dve izgubili jednu od tima kojem je prosečan rejting bio ~3.8k(imali su 4GM-a) i gg. Većina ljudi je ili čitovala ili bila jako neozbiljna(nameštali kako bi druge ekipe otišle dalje). Ali dobro, to je bila regionalna liga, pričamo o Srbiji ovde. Kažeš da je ozbiljnost prvi faktor, ali realno, zašto bih ja sedeo sa još 5 ljudi i skrimovao po 7h dnevno ako realno nema turnira. Imali smo dva turnira i jednu ligu za čitavih godinu i nešto dana igrice. Da se turniri održavaju regularnije, recimo, na svakih dva meseca ima neki turnir sa solidnim nagradama mislim da bi ljudi imali više motivacije i ozbiljnije bi se organizovali(imali vremena da oforme roster i skrimuju za turnir). Ovako jedino za šta možeš da vežbaš je da six stakuješ rank i potencijalno neki turnir ako ga iko bude organizvao.

Mislim, profesionalni igrači kao što je Seagull je napustio competitive OW scenu jer "nema mnogo ozbiljnih turnira i gubim vreme igrajući igricu 12h dnevno kad za to vreme mogu da strimujem 5h dnevno i uzmem iste pare, čekam OWL", a tu pričamo o NA regiji gde na svakih nedelju dana ima jedan turnir.

pa igraćeš negde preko? ne moraš da igraš na turniru u srbiji? Igraj ESL cupove, možeš da dobiješ po 100-200-500e, igraj neke online druge kupove, bilduj xp sa timom i onda igraj tur u Rumuniji ili Mađarskoj a posle u Nemačkoj, ne moraš da čekaš da se pojavi turnir u Srbiji da bi na njega išao. Ta liga koju pominješ (nemam pojma te tvoje detalje iskreno šta ste radili i kako) jeste neki pokazatelj toga gde su igrali - većina je čitovala i bila neozbiljna, a pričamo o prvoj regionalnoj ligi sa iole nekim nagradama. 

U globalu se ja slažem da OW nema za sada taj potencijal esporta kao mnoge druge već etablirane igre, ali sa druge strane ima dovoljno turnira da lokalci mogu da zarade ponešto. Ne možemo da se poredimo sa likom iz amerike koji kida, naravno da će da zaradi do strimovanja.

Link to comment
Share on other sites

ne sporimo iznosimo mišljenja, što si toksičan pesmo :tf:

@Pesma-mrtve-deceimaš neki alt u mid diamondu-masteru da me bustuješ do mastersa? :DD

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pesma-mrtve-dece said:

Hah. Mercy uz lucia i hanza su fazon jedina govna koja i ne igram :/

Lucio govno? Šta propuštam lol

1 hour ago, traktori said:

Mora da baš kidaš onda!

Jeri igraš ti i ako da koji si elo?

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, svi se žale na produkciju i kvalitet strima. Meem strimeri kao što su moonmoon i TimTheTatman imaju bolje kvalitete strimova imo :D 

Iskreno mislim da bi mnogo preglednije bilo kada bi samo strimovali iz first person perspektive nego ovaj free cam što više praktikuju sada i da bi bilo lakše ispratiti šta se sve dešava.

Današnji rezultati manje više očekivani :
China 4 : 0 Norway

France 3 : 1 Thailand

Hong Kong 2 : 2 Romania 

Denmark 3 : 1 Argentina 

Zanima me dokle bi Danska dogurala da Dafran nije banovan.

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

Kina 4 : 0 Hong Kong

Norveška 4 : 0 Rumunija.

Upravo igraju Francuska : Danska, jako dobar meč, ko može neka pogleda stream na twitchu. Kasnije Thailand : Argentina

edit : Francuska v Danska upravo 6:7 na hollywoodu lol(nije još kraj mape)

 

Edited by Aleksandar_

"When you want to succeed as bad as you want to breathe, then you'll be successful".

"Nearly all men can stand adversity, but if you want to test a man’s character, give him power".

Superbia in Proelio

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...