Jump to content

Gravity Falls


Recommended Posts

Tražeći šta da gledam "kratko" dok ne krene novi Adventure Time, nabasao sam na Gravity Falls.

https://en.wikipedia.org/wiki/Gravity_Falls

latest?cb=20141024215851

I iskreno prva sezona mi je bila onako, posebno prva polovina prve sezone. Epizode su razdvojene, nije ni baš neki scenario, šta ga znam.

Međutim od pred kraj prve sezone, a posebno u celoj drugoj stvari se baš dosta menjaju na bolje. Šta više, druga sezona je manje-više jedna celina i dosta je zabavna.

Za one koji vole Rika i Mortija ima dosta paralela i dešavanja, čak i ovaj ludak daje glas jednom od likova, a negde sam pročitao kako su izjavili da su obe serije u istom univerzumu (makar jednom od njih :)) Nema posebne direktne povezanosti ali se tu i tamo ponešto vidi.

Ujedno i nekoliko epizoda baš dosta odišu R&M vajbom, po pitanju priče, dizajna likova i koncepta.

U svakom slučaju, preporuka, posebno što ima samo dve sezone nakon čega sledi završetak koji ne mora nužno da se nastavlja.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Thunderstorm said:

Super je gravity falls, treba samo vremena da te navuce, drugaciji tip serije od R&M, ali svakako vredi pogledati :)

Meni je Adventure Time bio u toj kategoriji "treba vremena da te navuče", ova mi je nekako od starta bila "direktna", ali eto, ta prva sezona mi nešto nije baš štimala.

Sa druge strane, finale druge sezone je potencijalno jedno od najboljih finala serija koje sam gledao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...