Jump to content

Savet za kupovinu računara


pilgrim_3

Recommended Posts

Pre nego što dam pare, imam mogućnost za neke izmene, za nekoliko dana ću kupiti novi računar pa mi treba savet.

Ako neko ima vremena i volje da pogleda šta mi nude i za koliko para i da mi da savet. 

Hvala!

 ASROCK B250 Pro4  ploca

INTEL Core i7-7700K 4.20GHz 1151 BOX procesor
ASUS DUAL-GTX1060-6G GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 PCIE graficka
HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FBK2/16 ram memorija
Kuciste MS Titan 
BE QUIET! Pure Power 10 700W napajanje
BE QUIET!  kuler za procesor 

Sve zajedno izadje 1030 Eura

Da kliknem accept ili  ;) ?

Mita, Pilgrim, G klan, KGB klan

Link to comment
Share on other sites

Nisi naveo koji bi hard disk/ssd uzeo u kompu, uz ovakav komp bi SSD realno trebalo da ide. Drugo ostaje pitanje namene sta je primarno za komp - jel igranje ili nesto drugo? U smislu ako je samo za igranje mozda mozes da razmislis da ustedis na procesoru i uzmes i5 umesto i7 i da tu razliku ulozis u na primer 1070 karticu. Još bitna stvar je da B250 ploča ne može da overklokuje procesor što bi bila šteta ako uzimaš i7-7700K jer on može da se overklokuje pa bi bolje bilo da uzmeš neku Z270 ploču koje su i solidno skuplje. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2017 at 2:25 PM, Zwerko said:

Nisi naveo koji bi hard disk/ssd uzeo u kompu, uz ovakav komp bi SSD realno trebalo da ide. Drugo ostaje pitanje namene sta je primarno za komp - jel igranje ili nesto drugo? U smislu ako je samo za igranje mozda mozes da razmislis da ustedis na procesoru i uzmes i5 umesto i7 i da tu razliku ulozis u na primer 1070 karticu. Još bitna stvar je da B250 ploča ne može da overklokuje procesor što bi bila šteta ako uzimaš i7-7700K jer on može da se overklokuje pa bi bolje bilo da uzmeš neku Z270 ploču koje su i solidno skuplje. 

Mnogo si me obradovao sa odgovorom, baš se ne razumem u hardware. Da, primarno gaming i ponekad stream da udarim ( ako mogu sa 6 upload ).  SSD HDD imam. Ne znam da li bi bio u mogućnosti da pređem 1100 Eura... Ovo su mi ponudili likovi iz Subotica našao sam ih preko kupujemprodajem i drugar mi je preporučio njih jer su jeftiniji. Jedini da ih pitam koliko to košta sve da izmenim...nisam pametan 

Mita, Pilgrim, G klan, KGB klan

Link to comment
Share on other sites

Ako hoćeš da strimujes sa 6 mbit upload sto je nažalost realnost u Srbiji nećeš moći da ideš preko 720p rezolucije a za to ce ti i5 biti sasvim dovoljan. Pitaj koliko bi te izaslo da ti stave i5-7600 i GTX 1070 karticu, cenim da bi bilo tu negde oko 1100 eur. Mislim ni 1060 nije loša kartica, daleko od toga, na njoj će ti u Full HD rezoluciji i dalje raditi sve super, ali sa 1070 si siguran na malo duži rok.

U svakom slučaju i i5+1060 bi ti radilo super posao, prosto za to što ti oćeš nema potrebe da dajes više para za i7 procesor, nećeš skapirati razliku.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...