Jump to content

MXM (Master X Master)


Recommended Posts

1y5l7d.jpg

Incoming collateral damage!

Vec 4-5 dana igram closed betu, koreanci su ga jednostavno pokidali. Na par dana su me odvojili cak i od HotS-a! :)

Igra ima 3 glavna moda, igrate sa dva heroja (tzv. mastera) - jedan aktivan, drugi upada kao "izmena" rotiranjem tockica na misu. Svaki master ima svoj kombo, medjutim uparite ga sa jos jednim i sve ce vam biti jasno :)

Kontrole su WASD i mis.

 

3v3 ARENA:

2u7akqb.jpg

 

3 na 3 igraca (svako po 2 mastera) u areni. Mec je vremenski ogranicen na 5 minuta, pobedjuje tim sa vise kilova.

Ovaj mod jednostavno kida. Obara sa stolice cak i u closed beti. Opsta ludnica, igra je nenormalno brza, nemas vremena da izlevelujes talenat ni preko hotkey-a. :) Atmosfera je neverovatna, osecaj damagea (damage feedback) je predobar, na sve to announcerka koja "pumpa" atmosferu, broji ti killstreak i dodeljuje titule (frenzy, butcher, executioner, one man army...) vidljive svima u areni, posle par nenormalnih komboa i zbrisanog tima konstatuje "battlefield hero" dok ih ti odvaljujes bazukom izbliza sa sve savrsenim damage feedbackom - to se recima ne moze opisati - odustajem. :)  Ali se bukvalno moze igrati ceo dan, a da ne dosadi. Onaj ko je stvarno dobar moze da ima veliki impact na game, sto mi se posebno svidja. I da, postoje skokovi, koluti i zakloni koji blokiraju skill shotove i auto attack.

Ono sto mi se svidja za razliku od HotS-a, pored fenomenalnog damage feedbacka (kojim se HotS bas i ne moze pohvaliti), je i to sto osecas da je svaki kill tvoj (u hotsu je sam osecaj killova meh, obicno ga pokupi neko u prolazu ko je usput poslao metak u tom pravcu, potpuno nebitan deo statistike u vecini slucajeva,  dok u MXM znas da si ti taj koji je odradio kill. Ako ste kill odradili dvojica, kill se dodeljuje jednom (jbg), ali jako retko se desi da kill dobije neki zalutali metak. Tako da kada announcer krene da "pumpa", jednostavno znas da si to ti, i sve postaje jako mocno :)

 

5v5 MOBA

fx8aqv.jpg

Odmah da kazem - closed beta. Balance problems. Ne bih sada da analiziram valja li ova moba, da li je dovoljno duboka i sl. Svi znamo koliko su mobe pipave, sacekacemo finalnu verziju. Za sada jedino znam da je sam fajt izuzetno high skill cap. Hero leveli su individualni, sa svakim novim hero lvl-om mozes da izlevelujes 1 ability (svaki ability ukupno ima po 6 stepena) , a na svaka 3 hero lvl-a mozes da budzis heroja (budzis poene za attack damage, health, speed, itd). Nema in-game itema, s tim sto pre pocetka meca mozes da poneses 1 item. Pre meca postoje i prilagodjavanja abilitija, osnovnog oruzja (auto attack), nodova i sl.

Ovde bih se bavio pre svega idejom i njihovom vizijom mobe. Mapa se zove "Titan Ruins" i cilj je unistiti protivnicki core ili imati vise bodova na kraju meca. Da, mecevi su vremenski ograniceni na 25 min. Na svakih 100 bodova, pojavice se TITAN koji ce pushovati sa vama srednju liniju (nesto kao Punisher u HotS-u, s tim da titan uvek pushuje srednju liniju. Takodje postoje 3 vrste titana). Top i bot pushuju nesto jaci mercenary kampovi (tzv. fallen heroes).

Kao sto sam rekao, videcemo kako ce to da izgleda u finalnoj verziji, za sada mi je Heroes of the Storm apsolutno nenadjebiv sto se tice kulminacije meca, preokreta, osecaja da se blizi final fight i generalno dinamike meca. Ako je HotS nesto uboo u centar, onda je to to. Tako da ja bih ipak sacekao finalnu verziju MXM-a za konacan utisak.

Medjutim, "kec iz rukava" koji MXM ima je da pored titana koji pushuje srednju liniju i ti sam mozes da postanes TITAN INCARNATE! E, to je jedan od najpaljevinskijih momenata u celoj igri, tu se vracamo onom opisu iz 3v3 moda, osecaj dok titan pesnici, skace na protivnicke heroje i udara u zemlju dizuci sve u vazduh je apsolutno nenadjebiv (ne moze da se poredi sa garden of terrorom ili dragon knight u HotS). Jednostavno, damage feedback je predobar i ti si zaista mocan titan dok ga "vozis". Zato mislim da do konacne verzije ovaj mod ce imati i te kako sta da ponudi. Ima dobrih fora, a tek je closed beta.

 

PvE mod

Njega cu ukratko, iako je i ovom modu posveceno neocekivano dosta paznje. Dakle pored 3v3 i 5v5 PvP modova, tu je i PvE mod - prelazis nivoe u RPG stilu, sam ili sa prijateljima, dakle nisu mape vec su pravi nivoi i ima ih poprilican broj. Od prelaska nivoa dobijas gold, iteme, svasta nesto, onda time budzis heroja, tako da ti heroj bude za svaki sledeci nivo sve jaci i jaci. Sva ta budzenja van igre vaze samo za PvE mod. U PvP modu se heroji budze svaki put otpocetka, kao i u svakoj drugoj mobi. Dakle, sva ona budzenja dok ste "na mostu" su budzenja za PvE RPG mod. Grafika je dobra (igra ima svoj stil), mada meni je PvE vise kao popodnevna zabava.

Prosto ne mogu da se nacudim da su na sve ono resili da naprave i kampanju. Nije se stedelo.

 

Zakljucak

Vidi se da su koreanci bili pod naletom inspiracije dok su dizajnirali ovu igru. Nisu se preterano obazirali na ESRB rejting, svaka sisa ima svoju fiziku (ako ne znate o cemu pricam, zarotirajte heroja par puta levo desno, da ne objasnjavam). Perverzni japanci... ovaj, koreanci.

lbryh.jpg

 

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Ako ti je vazan prvi utisak, nemoj jos uvek igrati 5v5 mod. Mislim, postati titan incarnate jeste kul, ali ima tu jos dosta posla ako ocekujes da odigras koliko-toliko normalnu mobu. Trenutno je ovo vise kao demonstracija sta je in-development.

Sa druge strane 3v3 mod, preporuka.

Mozda ce ti muzika iz prve biti "cudna", ali skontaces koji fazon igra fura i da je muzika ustvari osvezenje. Ima dosta heroja na fazonu super heroji devedesetih/osamdesetih, tipa Dr. Raoul (i njegov origin story), meni bar budi tu emociju action crtaca devedesetih.

Edited by SerbCommando
Link to comment
Share on other sites

Čekaj, zar ne beše taj dmg fidbek nebitan. pfftcsch

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Pa bitan je za prvi utisak. Posle 7-8 dana mozak vec trazi nesto konkretnije za sta ce da se zakaci. Ali kao sto sam rekao, da ne poredimo bas dinamiku meca closed bete sa HotS-om.

Ja licno kada sam kretao sa HotS-om to nisam ni primecivao, povukle me druge stvari. U MXM me povukao taj damage feedback. Medjutim ono sto na kraju odlucuje o svemu su potpuno druge stvari, dinamika meca i dinamika fajta. S tim sto dinamika fajta u 3v3 modu MXM je vec sada odlicna. 

Link to comment
Share on other sites

Probao malo...ok je sam gameplay isprobao sve modove...ali ima boga oca out of game stvari sto mi ne lezi.

3 valute, previse nekih krafting materijala,otvaranja dodatnih skilova, unapredjenja, gomila podmenija Podseca na neke browser igre.

Definitivno je overwhelming i sigurno ce odbiti neke ljude.

Opet kazem, sam gameplay je solidan. Closed beta (ali cini mi se da svi mogu da se registruju i igraju) traje do 26tog ili tako nesto.

Edited by Katsu

Is there a flower shop in the tahraji desert?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...