Jump to content

Fudbal iz prvog lica


Recommended Posts

Pa... pitanje koje se samo postavlja je - kako se ovo tačno igra? :)
 

Mislim, kako kontrolišeš šut, ako ne vidiš ni noge ni ništa?


Ovo mi je palo na pamet još davno, fazon u devedesetim, i sigurno nisam jedini, a razlog zašto ovako nešto nije napravljeno do sada se nalazi u mom prvom pitanju, i generalno mislim da je nemoguće napraviti ovako nešto a da ima iole dobar gameplay... Eventualno jednog dana neka VR verzija, mada ni za to nisam siguran kako bi funkcionisalo sa loptom... neka fora sa loptom koja je vezana kanapom recimo :D

Link to comment
Share on other sites

Pravac suta je po zamisljenoj vertikali po sredini ekrana. Jacina i visina zavise od duzine pritiska na levi klik. A sto se tice kontrole lopte ona ce biti kao i u fifi, da kada je lopta u posedu ona prati rotaciju igraca po y-osi.

I kamera ce naravno pratiti pokrete glave kod suta, skoka, uklizavanja...

Edited by Stefan S
Link to comment
Share on other sites

Razlog zashto ovo do sada nije napravljeno je shto ako neko hoce da igra fudbal iz prvig lica on uzme loptu i ode da igra fudbal :D koja je poenta ovoga? :D

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Nije tacno. Ako se nekom mlati macem po zmajevima teshko da moze da uzme mac i ode to da radi. Takodje iz prvog lica su uglavnom pucacine i delimicno RPG igre. Nije kao da mozesh da uzmesh pushku i pucash po ljudima. Osim ako si pripadnik islamske drzave...

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2017 at 7:24 PM, Stefan S said:

Pravac suta je po zamisljenoj vertikali po sredini ekrana. Jacina i visina zavise od duzine pritiska na levi klik. A sto se tice kontrole lopte ona ce biti kao i u fifi, da kada je lopta u posedu ona prati rotaciju igraca po y-osi.

I kamera ce naravno pratiti pokrete glave kod suta, skoka, uklizavanja...

dobro, ali onda ne postoji šut unutrašnjim, špicem ili spoljnom :D

a da ne pričam kako ćeš igrati odbranu tek? suviše će to sve robotski biti...

 

 

A Sting je naravno u pravu :D Evo došao sam sa pravog fudbala i pišem ovaj post! :D

Link to comment
Share on other sites

On 23.3.2017. at 0:57 AM, trn said:

tim principom mozes otprilike sve da stavis u upit

sting je otac... i skroz je dobar troll... kapiram da mi je mnogo lakse da odigram cs, nego da koljem svecu na "desni klik"... a sto se fudbala tice... :P

2 hours ago, Debeli said:

а шта ако си дебео а хоћеш да играш као РОНАЛДО?

pa i ronaldo je debeo...

ah... ti mislis na ovog fejk ronalda... :D

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema veze sa tim što bi radije išli da igraju stvarni fudbal - ljudi bi sve igrali kao igru.

Problem je što u ovom konceptu mehanika igre fejluje. Nemaš dobar pregled igre a ako hoćeš da imaš pregled igre nemaš info gde je lopta... za VR bi bilo trunčicu pogodnije ali VR pati od problema kretanja ako osoba koja igra sedi, što opet stvara dodatnu komplikaciju.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Sting said:

Nije tacno. Ako se nekom mlati macem po zmajevima teshko da moze da uzme mac i ode to da radi. Takodje iz prvog lica su uglavnom pucacine i delimicno RPG igre. Nije kao da mozesh da uzmesh pushku i pucash po ljudima. Osim ako si pripadnik islamske drzave...

mislio sam na sportove :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...