Jump to content

Prodajem Asus Strix GTX 1080 8GB


fatboy

Recommended Posts

Aj da bacim i ovde info, opraštam se uskoro od svoje grafičke, eto prilike da uštedite 15K dinara, dakle prodajem:


asus-rog-strix-gtx-1080-box.jpg

http://www.monitor.rs/graficke-karte/Asus-GeForce-ROG-Strix-GTX-1080-A8GB-DDR5-GAMING-STRIX-GTX1080-A8G-GAMING

 

Ide za 80K, može kod mene da se testira pošto je još uvek u kompu....  cimajte na  064 650 2067    

 

o/

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Neću ti miniram oglas, jel  ovo ta karta ? https://www.amazon.de/Strix-GTX1080-A8G-GeForce-Grafikkarte-Speicher-Displayport/dp/B01IHEUDWA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1490003512&sr=8-1&keywords=Asus+GeForce+ROG+Strix+GTX+1080

Ako jeste, da li je moguće da je u Srbiji u radnji skuplja 300e? Tek treba da krenem da sastavljam komp, pa gledam cene i sl

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Highl1 said:

Neću ti miniram oglas, jel  ovo ta karta ? https://www.amazon.de/Strix-GTX1080-A8G-GeForce-Grafikkarte-Speicher-Displayport/dp/B01IHEUDWA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1490003512&sr=8-1&keywords=Asus+GeForce+ROG+Strix+GTX+1080

Ako jeste, da li je moguće da je u Srbiji u radnji skuplja 300e? Tek treba da krenem da sastavljam komp, pa gledam cene i sl


Jeste, to je ta karta. Iskreno, nisam gledao cene preko, samo ovde kod nas na oglasima (onaj Sale sto donosi iz madjarske) i po domacim prodavnicama.  Sa tog tvog linka to mu onda izadje 76567 dinara (po aktuelnom kursu)...  Ja sam bio iz fazona da dam neku cenu koja je stvarno aktuelna OVDE, ne racunajuci na mogucnost da zainteresovani moze bez carina i poreza da uzme npr. tu sa Amazona...  Ova kartica je stara manje od 6 meseci, direkt iz naseg Asusa uzeta, trebalo bi da mi od njih stigne 1080Ti i to je razlog zasto bih ovu prodao, simple as that.  E sad jbg, ispade da sam skoro 30 eur skuplji od te ponude.  
PS. ova je takodje pod domacom garancijom, zaboravih i to da kazem... i za RUR VIP ekipu nije problem da nivelisem tih par iljada cenu da bude kao na Amazonu. Za ostale je 80K.  :)

Edited by fatboy

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

ma jok, nisam ja mislio na to, 
Tvoja cena je više nego realna i adaptirana na cenu u Srbiji. Može neko da donese iz USA pa da ispadne još jeftinije, ali to nije poenta. Nego nisam očekivao da je za novu u Srbiji razlika 20k dinara, što je stvarno bezobrazno od domaćih distributera. A link sam okačio čisto jer gledam da sastavim sebi  desktop, pa rekoh, moguće da je ova sa Amazona iako je best seller, da je jednostavno lošiji i sporiji model

@Zverko, typo, mislio sam 200e, i slažem se, Nigerovo se itekako isplati da se ispazari

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pero nije to bas samo bezobrazluk. Distributeri i dileri u Nemackoj rade sa mnogo manjim marzama, transport kosta vise kao i potrebni atesti za robu koja se uvozi ovde. Pri tome ovaj diler koga si uzeo za primer je neki price dumper jer vidis da su svi ostalo pozicionirani bar 40 evra vise. Nije sad da branim srpske dilere/distributere nego nije bas "samo u srbistanu" akcija. Jebeni nemci dampuju svuda, i meni ruse cene. Npr u Svedskoj ova kartica bi trebalo da kosta ~740 EUR :D

 

 

Edited by ZOLA

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ZOLA said:

Pero nije to bas samo bezobrazluk. Distributeri i dileri u Nemackoj rade sa mnogo manjim marzama, transport kosta vise kao i potrebni atesti za robu koja se uvozi ovde. Pri tome ovaj diler koga si uzeo za primer je neki price dumper jer vidis da su svi ostalo pozicionirani bar 40 evra vise. Nije sad da branim srpske dilere/distributere nego nije bas "samo u srbistanu" akcija. Jebeni nemci dampuju svuda, i meni ruse cene. Npr u Svedskoj ova kartica bi trebalo da kosta ~740 EUR :D

 

 

Nhf Zola, ali ovo što se dešava danas jeste bezobrazluk od strane svih proizvodjača hardvera. Ranije (pre par godina do 10ak) si top kartu kupovao za pet glava, a danas je plaćaš osam. Ranije je high mid level grafika bila 300e, mid 200, a danas su to 300 i 500e bukvalno. Sećam se da sam ja nabavio pasivni Radeon 9700 Pro za 320e svojevremeno, a to je tad bila jedna od top karti (iznad je bila Radeon 9800 pro koja je bila oko 450-500e). GF4 Ti4200 si mogao da uzmeš za 150-200e, a bila je mid range karta.

Laptopovi su u zadnjih godinu dana skočili glat za 20% (samo je primer Apple koji je ubio Aira koji je bio oko 1000$, a dodao MBP13 iste specifikacije za 20% više), i taj trend se nastavlja. Konkretno, firmu koja je inače partner sa Dellom  i ima odredjen popust, Latitude E7470 sa i7, 16 GB i SSD 512 sa Windows i Office licencom košta preko jebenih 2500 evra (gde su Windows i taj Office Standard u OEMU zajedno ispod 200e). I dodaj na to docking station, i dve 27", i cena po čoveku dodje skoro do 3500e. Cene su nenormalne, a dodatno se jače klepa po regionima, i dobijaš još gore razlike. U Nemačkoj se dumpuju te cene jer Nemac jednostavno ima zacrtan budžet i preko neće da plati, ali čak i ako izuzmemo Nemce, ako je u Švabiji 600, u Švedskoj 700, kako je u jebenoj Srbiji 800? Jer manje ljudi kupe kartu, proda se na 6 meseci 50 ovakvih, pa moraju da zarade 33% više od Nemačke? 

Kapiram ja da je ovo klasični consumer rant, ali je cena "dobrog" kompa sa jakom grafikom od nekih 1000 do 1500e glat došla na 2k danas, kao i cena ozbiljnijeg laptopa za šljaku i još nešto više. Jebiga, nemam razumevanja za vas lihvare :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Pa nekad je 486dx2 66MhZ košto hiljadu maraka, istorija je spirala!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Da, sa tim što je namena kompjutera bila solidno drugačija nego danas ili u poslednjih 10 godina. High end grafička ti i dalje treba da bi se igrao najbolje što to trenutna situacija dozvoljava, samo što je nekad ta high end bila 500e, a sad je 800, valjda kapiraš o čemu pričam

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

zajebavam se Pero bmk izvini :(

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Imaj u vidu i da su se sad solidno usporile promene hardverske zahtevnosti igara, pre svega zbog konzola. Kad si kupovao 9700Pro ti je ta grafika držala max 2 godine pre nego što krene ozbiljno da glavi. Trenutno high end grafika od pre 3-4 godine, recimo GTX 780TI (izašla u novembru 2013) je i dalje malo jača od GTX 1060 i teraće sve igre u Full HD dan danas bez problema. Jedino što je jebe što ima samo 3GB memorije pa to može da zeza. Mislim nije da ih branim sad nešto, jesu bezobrazni sa 700-800 eur karticama ali opet mora da se gleda sve zajedno. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kad je karta izašla i kad je postala dostupna su dve drugačije stvari. Moj kolega je kupio Vive i 1080 GTX prošle godine krajem leta i dao ovde skoro 900e, a tek sada u poslednjih par meseci po EU imaš veću prodaju 1080 GTX,
Takodje, i tada si sa high end kartom definitivno mogao da cepaš sve 3 godine, jeste taj vremenski period duži, ali to nije opravdanje što daješ jače 30-50% u odnosu na pre par godina. Jer si kako god okreneš, danas u većem finansijskom minusu, čisto jer tržište stagnira, prodaje nisu tolike (jer sada svako nema više PC, ali svako skoro ima konzolu u EU npr) i barem po meni, nema više toliko spektakularnih naslova (što je moje samo subjektivno mišljenje)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Mene najviše brine to što npr sa "najnovijom najjačom" nVidia 1080Ti kartom u jednom Ghost Recon Wildlands-u u 4K rezoluciji na ultra settings gura tek 40 i kusur jebenih frejmova... najnovija, najjača GForce karta...  Na stranu što možda 1% gejmera igra u 4K i što znatno više njih igra u 2.5K gde je framerate na ovoj karti oko 60 (na 1080p offc sve leti), totalno je prejadno da jedna (korektno optimizovana) nova AAA igra daje ovako nizak fps.  Podrazumeva se da CPU/MB i HDD (tj SSD)  NISU usko grlo u celoj ovog priči...  Jes da je ovo founders edition 1080Ti ali ne verujem da ce Strix Asusova verzija iste dramatično da popravi ove performanse...   I onda kao pričamo koliko smo "mirni" nakon kupovine najnovije karte.......  


nvidia_troll.jpg

 

 

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

i ovo što Nigger kaže, ja imam 4K TV, i šta, mogu da ga sisam, jer se neću igrati u native, a dao sam 7 glava? Ma važi

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Highl1 said:

Nhf Zola, ali ovo što se dešava danas jeste bezobrazluk od strane svih proizvodjača hardvera. Ranije (pre par godina do 10ak) si top kartu kupovao za pet glava, a danas je plaćaš osam. Ranije je high mid level grafika bila 300e, mid 200, a danas su to 300 i 500e bukvalno. Sećam se da sam ja nabavio pasivni Radeon 9700 Pro za 320e svojevremeno, a to je tad bila jedna od top karti (iznad je bila Radeon 9800 pro koja je bila oko 450-500e). GF4 Ti4200 si mogao da uzmeš za 150-200e, a bila je mid range karta.

Laptopovi su u zadnjih godinu dana skočili glat za 20% (samo je primer Apple koji je ubio Aira koji je bio oko 1000$, a dodao MBP13 iste specifikacije za 20% više), i taj trend se nastavlja. Konkretno, firmu koja je inače partner sa Dellom  i ima odredjen popust, Latitude E7470 sa i7, 16 GB i SSD 512 sa Windows i Office licencom košta preko jebenih 2500 evra (gde su Windows i taj Office Standard u OEMU zajedno ispod 200e). I dodaj na to docking station, i dve 27", i cena po čoveku dodje skoro do 3500e. Cene su nenormalne, a dodatno se jače klepa po regionima, i dobijaš još gore razlike. U Nemačkoj se dumpuju te cene jer Nemac jednostavno ima zacrtan budžet i preko neće da plati, ali čak i ako izuzmemo Nemce, ako je u Švabiji 600, u Švedskoj 700, kako je u jebenoj Srbiji 800? Jer manje ljudi kupe kartu, proda se na 6 meseci 50 ovakvih, pa moraju da zarade 33% više od Nemačke? 

Kapiram ja da je ovo klasični consumer rant, ali je cena "dobrog" kompa sa jakom grafikom od nekih 1000 do 1500e glat došla na 2k danas, kao i cena ozbiljnijeg laptopa za šljaku i još nešto više. Jebiga, nemam razumevanja za vas lihvare  

Nhf taken, AMD i nVidia kao vendori odredjuju cene GPU i cena je do njih. Zarada "sub vendora" za custom verzije je tu smesan detalj u poredjenju sa njihovom zaradom. Npr sve GTX1080 su sada spustili za $80, tek tako. Kada se cistio lager pre Pascala opusteno su davali $100-$200 da se ubrza prodaja GTX970 & GTX980. I pored toga su zaradili :) 

 

U Srbiji proda daleko manje nego u Nemackoj, te u startu ne dobije ni istu cenu kao distributeri u nemackoj. Dakle u startu je visa nabavna cena. Pa onda jos par % za trosak dodatnog prevoza, pa par % za ateste koje nemac ne mora da placa, pa bar 4-5% distributerske marze (nemac radi sa 2%). Pa dileri treba 15-20% a nemacki e-tail radi sa 5-10% i skupi se.

 

Ja taj consumer rant razumem jer i ja sam consumer :) 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ne, naravno da sve dolazi od vendora, i to nema veze sa Asusom, Gigabyteom ili nekim trećim. Vendori su bezobrazni do jaja, i takva je situacija.
I kapiram ja kako ide lanac u Srbiji, ali verujem da im zarada nije zanemarljiva, nego je veoma lepa na takvoj karti. A onda ljudi odu i kupe preko Madjara, jer im se nikako ne isplati kupovina kod nas. Kupuje samo onaj ko mora, ili ko ne zna za bolje

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...