Jump to content

Acer Aspire One D257 Netbook i nov hard od 500GB


millanče

Recommended Posts

Moj prvi izlet u prčkanje sa prenosnim računarima. Da ne ispadne oglas čista komercijala, iako jeste, navešču par stvarčica koje mi onako "lično i personalno" trebaju, te dolaze u obzir u neku menjažu.

- Modernija mid tier grafička karta 2+ GB;
- SSD 120-256GB, isključivo nov, sa pisanom garancijom i MLC, dakle npr. Kingston UV400 nope, V300 si;
- kvalitetniji 8GB DDR3 modul, možda čak i 16, ne znam ni koliko im se kreću cene...

Prodajem odličan i ispravan netbook, model Acer Aspire One D257 (AOD257). Odlično je očuvan, crveni (bordo), prelep, mnogo lepši uživo nego na slikama. Ima malo više razmaka kod konektora za punjenje, i ispod tastature tu (slika br 5. ). To mu je jedina mana, skoro da je neprimetno, i posledica je učvršćivanja tog dela, gde su inače svi ovi modeli slabi, i vremenom popuste. 

Performanse su odlične za ovu klasu i veličinu uređaja, čak i iznenađujuće. Nije u pitanju standardni, preslabi, single core 32bit Atom procesor, i slično. Odlično se nosi sa Windows 7 interfejsom, Fejsom, Youtube, Office 2010, ili sve to odjednom! Karakteristike su: 
- 10.1 inčni displej,  1024 x 600 (WSVGA)
- Intel Atom N570 64bit 1666 MHz, 1MB cache, odličan Dual Core procesor sa četiri logička jezgra
- 2GB DDR3 RAM, jedan modul, testiran sa Memtest86
- Grafika je integrisana, Intel GMA 3150
- Može da ide bez harda, sa lošijim hardom od 500GB koji još "radi posao", ili sa perfektnim hardom od 500 GB i jednim danom rada. Vaš izbor. 
- Dolazi sa Windows 7 PRO 64bit aktiviranim sistemom, sa primenjenim svim ažuriranjima do februara 2017, i funkcionalnim Update servisom, kao i original. 
- Hladan je i stabilan, i takav će i ostati, jer je tokom sklapanja ventilator očišćen, podmazan, i naneta skupa i kvalitetna termalna pasta - Arctic MX-2
- Baterija je odlična, preko tri sata i više drži. U stvari, malo preko 3 sata gura Youtube preko WiFi. Ima opcija da dodam još jednu takvu bateriju.
- 3 USB porta, VGA, LAN, Wireless, čitač kartica, mikrofon, kamera, naravno punjač originalan

Cena i opcije: 

Punjač, netbook, baterija, bez hard diska - 70 eura. 
Punjač, netbook, baterija i lošiji hard od 500GB - 80 eura. 8. slika, health 67%, ja ga koristim desetak dana, radi ok, surf, fejs, youtube, nije pravio probleme, ali ne znam dokle će biti tako. 
Punjač, netbook, baterija i perfektan hard od 500GB, Hitachi, 1 dan rada - 95 eura.  (9. slika)

Bonus dobra originalna polovna baterija uz uređaj - 10 eura, Nove ne-originalne (zamenske) su vam od 25 eura otprilike, čisto za referencu. 

Imagini:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20170309_151547.jpg

20170309_151307.jpg

20170309_151507.jpg

20170309_151611.jpg

20170309_151800.jpg

s2.png

s3.jpg

s4.png

s1hd.png

 

 

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prodato sa lošijim hardom, može lock. Ostao Hitachi 500GB za laptop, sa 0 radnih dana. Relativno sam ga papreno platio, može da ide za 5k din, ako nekom treba. Nema paprine garancije, samo radna.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...