Jump to content

4k displej vs FHD na laptopu


Neptune

Recommended Posts

Hoce u firmi da mi uzmu novi laptop, pa gledamo Dell XPS 15 novi. Ima varijanta sa 4k displejom (3840 x 2160) a ima i FHD. Problem sa 4k displejom je sto baterija traje 6 sati u poredjenju sa 10 sati baterije sa FHD + je FHD verzija laksa. Nisam nikad uporedjivao ove retine sa normalnim displejom, je l ima neke razlike? Je l vredi zrtvovati bateriju ? Ne radim nikakav photo/video editing. Nesto kontam da ne moze bas da se primeti razlika na 15" al reko' aj da pitam. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da to nema nikakvog smisla. Na stranu to što je skuplji i kraće traje baterija, realno 4k po meni možeš da iskoristiš na 27" i većim monitorima, na 15" je proseravanje. Nisam probavao Retina laptop, ali sam držao jedan pored drugog 27" iMac od 2.5k i 5k i ono realno nema preterane razlike, a to je mnogo veći ekran. A čak i da radiš photo/video editing na 15" ti i dalje nema smisla da ga radiš jer bi ti elementi bili zaista premali. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Koliko ja razumem skaliranje je takvo da je veličina dijaloga ista kao i na 1080p, jedino neke stare aplikacije zabadaju kao kad na telefonu skines nešto što je dizajnirano za android 4 i nije sto godina apdejtovano pa izgleda jako mutno

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Neptune said:

Koliko ja razumem skaliranje je takvo da je veličina dijaloga ista kao i na 1080p, jedino neke stare aplikacije zabadaju kao kad na telefonu skines nešto što je dizajnirano za android 4 i nije sto godina apdejtovano pa izgleda jako mutno

iznenadio bi se koliko aplikacija to zapravo ne radi, na primer battle.net mi prvi pada napamet :)

Link to comment
Share on other sites

i previše, toliko da mi je presela 4K rez na poslovnom laptopu, i da mi je sad žao što nisam uzeo FHD

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

uzeli smo 4k jer nije bilo FHD opcije u boljim konfiguracijama

utisci posle dve nedelje koriscenja:

+ vektorska grafika izgleda brutalno
- vecina sajtova i dijaloga je neoptimizovano za 4k (cak i fejsbuk ikonice npr), sto uzrokuje mutnu grafiku i ide na kurac
~ baterija mi drzi 8 sati sa brightnessom na 50% (sto je sasvim dovoljno), tako da uticaj na bateriju nije narocito znacajan 

zakljucak, mislim da je 4k sada pogodan samo za early adopterse kojima nece toliko smetati mutne slike i dijalozi. verujem da ce za 2-3 godine kad web i UI programeri budu po difoltu isporucivali i hd grafiku sve to izgledati mnogo bolje. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neptune said:

- vecina sajtova i dijaloga je neoptimizovano za 4k (cak i fejsbuk ikonice npr), sto uzrokuje mutnu grafiku i ide na kurac
~ baterija mi drzi 8 sati sa brightnessom na 50% (sto je sasvim dovoljno), tako da uticaj na bateriju nije narocito znacajan 

zakljucak, mislim da je 4k sada pogodan samo za early adopterse kojima nece toliko smetati mutne slike i dijalozi. verujem da ce za 2-3 godine kad web i UI programeri budu po difoltu isporucivali i hd grafiku sve to izgledati mnogo bolje. 

told you so!

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2017 at 11:04 AM, f4ts0 said:

na macu izgleda posh

oližeš stanku rč još HAE :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...