Jump to content

Pomoc oko stolice za komp


Recommended Posts

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 minutes ago, f4ts0 said:

krv mi curi iz nosa dok citam de1jeve "postove". Ne zato jer sedim na lopti od 12 maraka, vec prosto sama krv ide kolko jede pite.

Brate, sta koji jedete obicnu sunku od 10 eur? Ja jedem serano jambon od 400 eur kilo, ali isplati se na duze staze, jer je svinja jela žir, a žir je super zdrav pa ćete uštedeti na lekovima

Post uopste nije bio u tom fazonu i ne znam kakva ti je ovo glupava analogija.

2 minutes ago, tortky said:

Da, okačio je, ali niko nije razmatrao tu stolicu kao realnu kupovinu jer je davati €1000+ na stolicu u državi gde je prosek plate €400 više nego ludost i zbog toga prosto nije realno uzeti to. Uzimati stolicu gde je neko gnjezdio svoju čmarinu 5 godina, za €500 je suludo iz milion razloga.

Prvo - neće, furam nego govno kod kuće sa mrežicom pozadi i nekim šund naslonima za ruke već jedno 7 godina najmanje, ako ne i više. Nije top premium udobna, ali se nije raspala. Isto tako znam brdo ljudi koji imaju slične stolice od po probližno €80 već godinama i zadvoljni su iz dva razloga 1) ne sede na nepomičnim limenim stolicama, 2) nije ih puno izašlo i zadovoljni su. Stoga ta tvoja priča nikako ne pije vodu ni na kom nivou.

Sada, kada već imam nešto svojih para, najviše mi se sviđa ovaj model:
http://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-radna-stolica-m-295t-izbor-opcija-boja-i-materijala/

Koristio sam je u starom kancu i prezadovoljan sam bio; moguće sa nisam imao sve u vidu, ali je skroz premium bila izrada i ova mrežica je, meni, mnogo veći car nego koža bilo koje vrste.

Tvoje iskustvo je inspirisano snobizmom jer ne kompleks koji imaš ne sme da dozvoli da koristiš nešto što nije premium marka, pa makar bilo i polovno i ko zna kako korišćeno. Ljudi na ovom forumu mahom žive u Srbiji i u proseku su plate i kao takvi nemaju nerealna, snobovska razmišljanja kao što ti imaš. Lepo je što ti imaš takvo super premium panta rei iskustvo, ali ovde nikako ne pomaže jer svi znamo da je Mercedes dobar auto i da se isplati da se kupi nov - samo je problem što je realan budžet kod nas malkice slabiji nego što ti smatraš da jeste.

Možda će neko doći i pogledati tvoj post i zaključiti "ovaj čovek zna šta priča, probao je milion stolica za života... najbolje da kupim neko sranje od €50, kad već nemam €1000 za dobru stolicu, ionako je sve to isto sranje, osim ako nije Herman Miller :(", a to apsolutno ni u kom univerzumu nije tačna tvrdnja niti treba da se uzima u obzir.

Takođe, boldovan deo je apsolutno kontraditktoran i jasno je da nisi baš svestan šta tačno pišeš :)

Nema nista boldovano sto je konktradiktorno. Ja nisam uspeo da nadjem stolicu koja je udobna i kvalitetna za te 250 evra. Jednom sam pre 6-7 godina kupio stolicu za te pare i raspala se za 2 godine. To je moje iskustvo i ne mora da znaci da je svacije. Upravo zato i postoji forum da se podele iskustva. Ako je ta stolica koju si ti uzeo kvalitetna i traje ti onda to znaci za neke clanove foruma kojima je to budzet. Takodje, postoje clanovi foruma koji imaju veci budzet pa ce mozda uzeti u razmisljanje ono sto sam ja rekao.

Sad ja svaki put treba da gledam da li da podelim neko iskustvo ukoliko neko nema budzet za tako nesto. Mislim stvarno...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Majstor bora said:

Post uopste nije bio u tom fazonu i ne znam kakva ti je ovo glupava analogija.

Pa ne, ja stvarno izbegavam da te bengujem jer zapravo smatram da nekad nesto sto kazes i ima osnova, al ono mnogo pocinjes da njaške :D

Može i Ričard Brenson da dođe i kaže hehe ja ima 60+ i jebem pa ne pitam i vozim svemirski brod, a vi idete busom hohoho.

Evo još jedna glupost da se nadoveže

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, f4ts0 said:

Pa ne, ja stvarno izbegavam da te bengujem jer zapravo smatram da nekad nesto sto kazes i ima osnova, al ono mnogo pocinjes da njaške :D

Može i Ričard Brenson da dođe i kaže hehe ja ima 60+ i jebem pa ne pitam i vozim svemirski brod, a vi idete busom hohoho.

Evo još jedna glupost da se nadoveže

Što mu daješ elemente da se nadoveže u SpaceX akciju, to je Herman Miller međ svemiroplohovima

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zwerko said:

Čekaj ali onda ne bi uzeo ni polovna kola? I u njih je neko prdeo svakodnevno :)

Prvo, nije isto vožnja i "gnježdenje čmarčine" što bi rekao kolega tortky, pre svega ako uporedimo prosečno vremenje gnjdeždenja u radnoj stolici u odnosu na kola.

Takođe treba uzeti u obzir da u ovom pogledu kožna stolica/sedište imaju prednost u odnosu na platnene, jer im je moć upijanja prdežnog sadržaja približna nuli. Sa druge strane, mrežaste stolice imaju prednost jer imaju mogućnost da jednostavno propuste prdež, koji se neće zadržati unutar stolice.

Edited by togFU
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ok verovatno ljudi manje vremena provedu u kolima nego u radnoj stolici ali to ne znači da manje prde :) Plus što u kolima mogu da se rade raznorazne druge gadosti u celini, tipa ja često jedem i mrvim, ali mogu da zamislim značajno veće probleme :) Pa se to posle lepo sve sredi nekim dubinskim pranjem. 

Apsolutno sam protiv uzimanja polovne stolice, nego mi je prosto interesantno kako su ljudi voljni da u nekim slučajevima svesno zanemare neke stvari. Tom logikom bi neko ko se gadi prdenja drugih u svoju fotelju trebalo da kupuje ili polovna kola isključivo sa kožnim sedištima ili da prosto kupuje samo nova :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, shoocky said:

Ali nije zanemarivanje, vec placanje  prdez-free-a, koji vredi par stotina jura, al ne vredinu desetak hiljada! Ne mozes zanemariti sve i onda da kazes kako ljudi zanemaruju stvari!

Koliko za koga vredi prdež-free experience je vrlo individualna stvar!

Pritom moram priznati da znam mnogo više ljudi koji su jebali u kolima nego u kancelarijskoj stolici. Da ne zaboravimo ni vožnje pijanih ortaka koji pegliraju i slično. A posle ga prodaš kao "vozila samo baba na pijacu" :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

e ljudi, mozda se deiu svaka od 300e raspadne jer mu uvale stolicu od 3 soma za 300e jer znaju da je snob i imbecil

edit: ajde da ne budem da sam samo pljusnuo uvredu. reci da ce se svaka stolica od 250e (kao da pricamo o 2k dinara jebote) raspasti za 2 godine je takav bezobrazluk kakav nisam sreo skoro. potpisujem da se to nece desiti ni sa stolicama od 50e u 95% slucajeva, osim ako nisi imbecil koji je u stanju da pokvari kamen. ja stvarno ne znam s koje si ti planete decko, ili si jednostavno neciji projekat da nas ovde sve jebe u mozak iz nekog razloga

Edited by Vlada_

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vlada_ said:

e ljudi, mozda se deiu svaka od 300e raspadne jer mu uvale stolicu od 3 soma za 300e jer znaju da je snob i imbecil

edit: ajde da ne budem da sam samo pljusnuo uvredu. reci da ce se svaka stolica od 250e (kao da pricamo o 2k dinara jebote) raspasti za 2 godine je takav bezobrazluk kakav nisam sreo skoro. potpisujem da se to nece desiti ni sa stolicama od 50e u 95% slucajeva, osim ako nisi imbecil koji je u stanju da pokvari kamen. ja stvarno ne znam s koje si ti planete decko, ili si jednostavno neciji projekat da nas ovde sve jebe u mozak iz nekog razloga

Prvo ne budi bezobrazan. Drugo, ja sam rekao da svaka na koju sam ja naleteo je bila neudobna ili se raspala za 2 godine. Probao sam minimum 9 vrsta raznih kancelarijskih stolica za te pare jer sam nabavljao izmedju ostalog i za firmu. Covek, jeste da ima 97kg ali opet posle 3 meseca 2 su mu pukle razlicitih modela. Herman miller ima drugar koji ima 114 kg i sedi na njoj svaki dan ceo dan. Posle 4 godine nema nikakve zamerke niti mu se bilo sta sjebalo a pride je kupio polovnu.

Govoriti da je neko imbecil jer nema ista merila kao ti je odlika klinackog ponasanja gde ceo svet mora da funkcionise po tvojim merilima da bi bio strava i kul a sve sto nije tako je imbecilno i sranje. Zivi i pusti druge da zive ako je nekome Herman Miller dobra stolica i radije bi kupio istu polovnu ko si ti da mu govoris da je imbecil?! Svako ima svoje preferencije i ne vidim zasto moras da nazivas svakoga ko se ne slaze sa tobom imbecilom. Ukoliko bi svi ljudi bili takvi vrlo verovatno da bi te dobar deo ljudi smatrao imbecilom sto ne znaci da to jesi. A to sto ti mislis da sam ja imbecil pa dobro sta sad, dokazao si se na forumu i treba da budes ponosan :)

1 hour ago, shoocky said:

Mislis da dei ne moze da prepozna da li zaista vredi soma evra i da li je neko vec prdeo u njoj! 

Nemoj sad i ti da spinujes i podvaljujes te fore. Apsolutno je nebitno koliko kosta dok god je kvalitetna i udobna da mozete u njoj sedeti 10 sati dnevno svaki dan i da se ne raspadne za 2-3 godine. Ja takvu nisam nasao a ko jeste svaka mu cast :)
 

Link to comment
Share on other sites

nije sve drugo imbecilno i sranje, i nisu svi drugi koji drugacije razmisljaju imbecili, nego si ti imbecil, i ti si jedini lik na ovom forumu kome to govorim. a o tebi sve govori cinjenica, da i dalje s tolikim uzivanjem blejis negde gde te svi mazu govnima svakodnevno, cak i likovi koji nisu u tom fazonu. 

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vlada_ said:

nije sve drugo imbecilno i sranje, i nisu svi drugi koji drugacije razmisljaju imbecili, nego si ti imbecil, i ti si jedini lik na ovom forumu kome to govorim. a o tebi sve govori cinjenica, da i dalje s tolikim uzivanjem blejis negde gde te svi mazu govnima svakodnevno, cak i likovi koji nisu u tom fazonu. 

Moras da mi odas tajnu kako da budem mega car kao ti :S
 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kemp. said:

Uzeh ovaj Sandberg Commander u Gigatronu na kraju, mrzelo me da se cimam dalje, valjda ce posluziti par godina. Udobna je poprilicno.

To je koliko vidim standardna "mustra" za te polu-kineske gaming stolice, samo štancuju drugi logo. Mi imamo iste takve u redakciji. Videćemo kako će se pokazati.

9 hours ago, Vlada_ said:

edit: ajde da ne budem da sam samo pljusnuo uvredu. reci da ce se svaka stolica od 250e (kao da pricamo o 2k dinara jebote) raspasti za 2 godine je takav bezobrazluk kakav nisam sreo skoro. potpisujem da se to nece desiti ni sa stolicama od 50e u 95% slucajeva, osim ako nisi imbecil koji je u stanju da pokvari kamen. ja stvarno ne znam s koje si ti planete decko, ili si jednostavno neciji projekat da nas ovde sve jebe u mozak iz nekog razloga

'naš kako, mi imamo višedecenijsko iskustvo korišćenja stolica po redakciji i te od 50 evra su "osuđene na smrt" samo je pitanje koliko će se to brzo dogoditi, a sede najrazličitiji tipovi ljudi na njima. Odavno smo zbog toga prestali i da uzimamo te od 50e, pa najčešće "idu" ove što su 100tinak. Međutim, i kod njih je vreme trajanja ograničeno, skoro pa taman onoliko koliko traje garancija. Ili se rasklimaju ili im pukne naslon ili tapacirung, ili se pokvari mehanizam (što je još i ok, jer može da se kupi novi, za drugo ne može). Kupovali smo i na različitim mestima ali to je sve ista proizvodnja verujem - Jysk, Homecentar, Formaideale ... Takođe, da se razumemo, ovim ne propagiram stolice od 500e, iako kada sediš u njima jasno vidiš i osetiš razliku. 

Sad smo i mi uzeli ove "gamerske" pa ćemo videti kako će se pokazati.

Vedra strana je što im onda skinemo naslon i naslon za ruke pa napravimo "tabure" pa on traje još neko vreme a kad sediš na njemu to je skoro kao da sediš na igorovoj lopti!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, shoocky said:

dei, mrzi me da ti odgovoran na gloposti zaista. Ali cekaj, ti si naletao na stolice od 300e koje puknu, znaci ne da oslabi nesto ili bude manje udobna vremenom, pa to za par godina bude neupotrebljivo, nego pukne? bas bas pukne? kancelarijska stolica? od 300e? 

Neudobnost je druga kategorija. Meni su te stolice do 300e manje udobne nego ova za 500. Samim tim posto je koristim ceo dan, svaki dan naravno da cu da uzmem ovu od 500-1000 jer se isplati da dobijem na udobnosti. Sto se tice pucanja ili pukne taj naslon ili se razglavi postolje ili pukne mreza/presvlaka. Naravno ovde pricamo o intenzivnom koriscenju.
Naravno da ako kupite tu od 300 evra i sedite 2-3 puta nedeljno po par sati to nece da se sjebe i po 5-6 godina ali ovde pricamo o svakodnevnom i celodnevnom koriscenju iste.
Uostalom eto i Lucky ima slicno iskustvo al vi internet Konani sve najbolje znate :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dule_smor said:

Ne zajebavaj Dei, jebena no-name stolica sa plasticnim nogarima kupljena u prvom salonu namestaja na koji sam naisao:)

Sto nisi uzeo Herman Miler za iljadu evra? Da si to uradio, danas ne bi morao da razmisljas da li ce da ti se ta raspadne kroz deset dvajes godina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...