Jump to content

Pomoc oko stolice za komp


Recommended Posts

debi, laki ima slicno iskustvo, samo sto laki prica o stolicama od 50e, a ne o 300. i da li mislis da gomila likova koja visi na forumu vec 10+ godina svoju stolicu za kompjuter koristi par puta nedeljno po 2 sata? ne poznajem osobu koja ima stolicu od preko 100-150e i ne poznajem nikog kome se stolice raspadaju posle 2-3 godine

"The horse ran away with the spoon, I wish I was on the moon, too"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi u firmi imamo stolice slične ovim (https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-billum-crna), razlika je što je sedalni deo polu skaj polu mreža za razliku od ovih, koliko vidim prema slici. Dešava se da pucaju plastični nasloni za ruke, zato što se ljudi oslanjaju na njih punom težinom kada ustaju, mehanizam je riknuo na možda 2-3 stolice, leđa su pukla na jedno 2-3, ostale su čitave, samo se skaj na sedalnom delu pohaba posle nekog vremena. Kad se uzme u obzir da su to brojke za preko 120 stolica (gde je većina starija od 2 godine), gde se na trećini sedi 5 dana u nedelji po 24h, onda ispada da su veoma isplative, a verovatno su bile i jeftinije od ovih 10k.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

mrzi me da citam pet strana

ako je neko napisao umesto mene, jebiga

enivej, kod stolice koje kupujes nije bitno da je UDOBNA, najbolje kancelarijske stolice na svetu tipa herman miler aeron i slicne nisu udobne uopste (ja sedim u ergohumanu i isto vazi i za nju), znaci kada kazem nije udobna ne mislim da me ista boli posle nje ili da ne mogu da sedim u njoj, nego nemas taj WOW SCUCUREN momenat kao kada se zavalis u koznu fotelju

Druga stvar, ne treba uzimati ni kozu, ni eko kozu ni bilo sta slicno od toga iz prostog razloga sto ces leti da se lepis i znojis u njoj, najozbiljnije stolice na svetu sve imaju onu mrezu koja je dobra zbog jos jedne stvari, a to je prozracnost, odnosno sedeci u njoj imas i manje sanse da usporis vec spore spermatozoide, sto naravno ne mora da ima ikakvog uticaja, ali cisto da spomenem ako nekog interesuje.

Za 20-30k mozes da uzmes i dalje solidnu stolicu, naravno, sto bi Peja rekao, ako imas 120kg i problem ti je sto stolica od 150-200e ne moze da te izdrzi, onda bolje poradi na tome da smrsas :D

Ja sam uzeo za grindaonu ovu i iskreno mislim da nece puci iako se uklapa u 250e :D, naravno sad kad sam vec neko vreme sedeo u ergohumanu, osetim kao neku malu snobovsku razliku, ali generalno nista mi ne fali, zaista otkad sam promenio dusek i stolicu, ledja me mnogoooooo manje bole (plus mi je ortak sto je fizioterapeut rekao da nerealno koliko lose sedim i da nije ni cudo sto su mi ledja i vrat krivi). 

http://www.emu.rs/proizvod/kancelarijska-fotelja-cm-f85b/

Btw, slazem se da je pilates lopta odlicna alternativa, kapiram da je mozda i najbolja varijanta da se kombinuju stolica i pilates lopta (lupam, do jaja bi bilo i da mozes da stojis, ali ja npr. ne mogu, bukvalno kada sam pokusao da radim i stojim u isto vreme bukvalno nisam imao nikakav thinking process, jbg, glupi fudbaler)

Edited by gruja

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Boyka said:

Mi u firmi imamo stolice slične ovim (https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-billum-crna), razlika je što je sedalni deo polu skaj polu mreža za razliku od ovih, koliko vidim prema slici. Dešava se da pucaju plastični nasloni za ruke, zato što se ljudi oslanjaju na njih punom težinom kada ustaju, mehanizam je riknuo na možda 2-3 stolice, leđa su pukla na jedno 2-3, ostale su čitave, samo se skaj na sedalnom delu pohaba posle nekog vremena. Kad se uzme u obzir da su to brojke za preko 120 stolica (gde je većina starija od 2 godine), gde se na trećini sedi 5 dana u nedelji po 24h, onda ispada da su veoma isplative, a verovatno su bile i jeftinije od ovih 10k.

takva stolica je cesto kod njih na popustu 6k,drugar je ima ali mu je pukao naslon za ruke na jednoj strani kad je ustajao...preskociti takve

Link to comment
Share on other sites



Mi imamo te na poslu evo vec dve godine i ekstra su se pokazale sto se izdrzljivosti tiče, ja ih preporučujem na svakom koraku.

Kažem jednom sam imao priliku da spustim dupe u Herman Miller Aeron i jeste udobnije, verujem i da je trajnije, ali ne opravdava 4 puta veću cenu.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

iščitao ceo topik, kupio 6 stolica za po 50 evra i koristim ih 2-3 sata dnevno pa zamenim da se ne pohaba. zasad deluje super!

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nemojte bacati pare na kancelarijske stolice , moj sef ima 10-ak hiljada $ u stolicama u garazi mu stoje ... ovo gore navedeno vam je jedino resenje

Omfg sve izbugovalo 15min pisem post....

Elem, ajmo opet , tri nacina kako da resite problem sedenja :
1)joga lopta
2)treninzi (po mogustvu ako iamte sa nekim da radite ko zna kako da vam pomogne u teretani i van nje)
3) sto na podizanje

Ja provodim oko 2.200h godisnje ispred kompa zadnje tri godine sedim na joga lopti , a od pre mesec dana imam i sto na podizanje koji je najbolja stvar koju sam ikada kupio za posao.

Nasa firma ga pravi frogster se zovu dzabe je u odnosu na konkurenciju , 450e me je izneo sa jednim motorm , takav ikejin kosta oko700e a 3x goreg kvaliteta (steelcaseov kosta oko 1.500e slickog kvaliteta).

Povecala mi se produktivnost , smanjuje stres , ledja ne bole i i uzivancija je raditi . Naravno uslov da uzivate je da ste u kondiciji , ja zadnjih godinu i po dana sam uveliko u treninzima pa izdrzavam.

779165f1005a4b6e4c2c1430f6759758.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

a tek što ti se povećala produktivnost što imaš iMac :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ti i Igor da osnujete pokret letača na joga lopti :tf:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Hahah :)) mogli bi :))

Za joga loptu ni ja nisam znao, drugar koji je operisao diskus herniju lekari su mu rekli da samo na tome sedi ako misli da produzi sebi zivot .

Pa reko aj probam , neudobno go.vno ali to jeste poenta aktivnog sedenja da bude neudobno da aktiviras ledjne misice i drzis kicmu u pravilnom polozaju.

A i kosta 1500din, bolje to nego 1.500 € za grujine snobovske stolice hahah :))

Sent from my iPhone using Tapatalk

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

prvo ergohuman je 600e, sto se ne moze reci za tvoj snobovski imac :tf:

A taman sam hteo da te branim da nisi pozer :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čuvajte diskuse! Ako sedite puno sigurno ćete imati problema. Ako se ne krećete puno onda bar vežbe radite. Na youtube ima puno. Inače dobra stolica koja pomaže preko 60% protiv diskushernije košta oko 600 - 700 Eura. Tako da ljudi znate bez laži kako stvari stoje. Moj drug kad je otišao u firmu da radi rekao je gazdi da mu kupi stolicu od 700 Eura koju on izabere ili neće ni da počinje da radi i gazda mu je kupio ;) 

Mita, Pilgrim, G klan, KGB klan

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...