Jump to content

Riknuo MX518, koji miš kupiti?


pirun

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako gledaš taj oblik ja bih rekao Logitech G403 da je najbolja opcija, on je oko 70eur Za jedno 2.000 din manje imaš G402 koji isto nije loš što se oblika tiče ali mu je senzor dosta slabiji, sve zavisi kakve igre igraš.

E sad o dilemi Razer vs Logitech vs Steelseries vs neki još brendovi ne bih ovom prilikom, što bi se reklo 100 ljudo 100 ćudo :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Klikovi... Nije skroz dumro jos uvek, radi pa na momente jednostavno prestene da reguje na klik pa posle nekog vremena ponovo proradi. Ne znam isplatili se popravljati i da li uopste moze da se popravi? 

Edited by pirun
Link to comment
Share on other sites

Na konto miša, pošto sam skoro kroz isti put prošao, da dam svojih pet para.

G500 mi ostareo, pre toga sam mx518 etx. Probao sam Razer Deathadder, nekako mi krhak i prelak, nema taj solidni osećaj ko Logitech.

Probao 502 Proteus, ima neko usrano dugme gde držim palcem miš, retard dizajn.

Na kraju uzeh G403 Wireless, najslicniji oblik i osećaj kao G500, koji mi je savršen poput božanski isklesanog Apolona medju miševima.

Radi odlično, nisam primetio nikakve mane dok je Wireless, na kutiji piše da je ista tehnologija ko u G900

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

@pirun, slobodno overi Rocketjumpninja kanal na YT za vise informacija sta da lovis, imas review svakog iole kvalitetnijeg misa.

ja sam se isto jako bio zagrejao za G403 i iako na "papiru" zvuci savrseno, oblik mi nije bas odgovarao i smorio sam se jer sam bas hteo da ga kupim. al' sam onda shvatio da nema razloga menjati A4tech X7 F7 koji me verno sluzi vec ~4 godine (topla preporuka ako ne zelis da das puno para, kosta oko 2500din).

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, [BMF]Psycho said:

Radi odlično, nisam primetio nikakve mane dok je Wireless, na kutiji piše da je ista tehnologija ko u G900

Iskreno to su sad odradili zaista do jaja, pogotovu što su u G403 stavili istu tehnologiju iz najskupljeg modela, stvarno baš nema nikakvog laga. Mislim ja ga nisam primećivao ni na G602 koji je pomenuo Santa, ali ovo čak i po specifikaciji izgleda isto kao USB. 

Moje mišljenje je da što se bežičnog tiče je čak bolja opcija G403 Wireless nego G900 jer G900 ima neki po meni baš bangav oblik, skroz mi se nije svideo, a ovaj G403 stvarno nisam imao zamerki na oblik, naprotiv. 

Mada iskreno ja da gledam sad bih najverovatnije sačekao Logitech G Pro miš da se pojavi kod nas - najjednostavniji oblik, najbolji senzor, vrh :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kako je tačno riknuo? koji su simptomi? Imam ja jedan koji se sjebao, možda može nešto da se iskombinuje od ta dva. Ne sećam se tačno šta je mom, moram proveriti večeras kad dođem kući.

 

Edit, jbg, sad vidim da su klikovi. To je bilo i kod mog. NVM :-(

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko nekad probao da zameni taj mouse switch, odnosno klik, to izgleda ovako

5PCS-Micro-font-b-Switch-b-font-font-b-M

Mislim da sam video da ima čak i kod nas da se kupi za fazon 200 din, pa samo treba zameniti (zalemiti) i to je to.

Svaki ovaj prekidač ima određeni vek trajanja (tipa 5.000.0000 klikova, lupam), nakon čega rikne i potrebna je zamena. Mx518 i svi ti stariji miševi imaju upravo ovakve sa slike, ne znam kakva je situacija kod novijih miševa.

Link to comment
Share on other sites

Neko mi je pričao davno da je menjao, i da nije teško, lemilica i duvaljka, to je to. Problem mog MX518 je što sam čačkajući klik polomio i ploču na kojoj su klikovi. Možda postavim neki oglas da kupujem ispravnu tu ploču, ako je neko ima, ili da prodam svoj da neko kompletira sebi ispravan Videću kad iskopam miša i podsetim se tačno u kakvoj je situaciji.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ja koristim g402 vec godinu i nesto, nisam imao nikakvih problema, fino lezi mis u ruci, trenutno me dobro sluzi u CS GO, nadam se da ce potrajati. Sto se tice razer/steelseries mislim da nisu toliko dobri kao logitech kad je u pitanju izdrzljivost.

Pak'o brate.

Guccimist.

Link to comment
Share on other sites

Moram dodati da koristim jedan te isti mx518 vec 8+ godina, kabal sam 2 x skracivao jer znate i sam da mu je ulaz kabla u mis pod 90stepeni  i nikad nisam imao problema posle toga...
Pre godinu dana sam poslednji put skracivao kabl i nisam imao u stanu izolir traku pa sam koristio selotejp i verujte mi da sljaka ko sat :D jedina mana je sto mi je posle  5-6 godina crkao mouse5, al sam se navikao vremenom na to...(i to mouse5 klikce al ne radi sto mi je skenj)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, togFU said:

Da li je neko nekad probao da zameni taj mouse switch, odnosno klik, to izgleda ovako

5PCS-Micro-font-b-Switch-b-font-font-b-M

Mislim da sam video da ima čak i kod nas da se kupi za fazon 200 din, pa samo treba zameniti (zalemiti) i to je to.

Svaki ovaj prekidač ima određeni vek trajanja (tipa 5.000.0000 klikova, lupam), nakon čega rikne i potrebna je zamena. Mx518 i svi ti stariji miševi imaju upravo ovakve sa slike, ne znam kakva je situacija kod novijih miševa.

Sigurno je moguće ali je veoma pipavo i sitno pa bih to pre prepustio nekom stručnijem.

.

Link to comment
Share on other sites

Mx518 i svi ti stariji miševi imaju upravo ovakve sa slike, ne znam kakva je situacija kod novijih miševa.

Logitech tvrdi za ove novije da levo i desno dugme može da izdrži 20 miliona klikova. Razer za Deathadder elite na primer tvrdi 50 miliona :)

Naravno nemam pojma koliko su ove cifre realne ali mislim da su znatno veće od vremena Mx518 jer im je to sad postala bitnija stavka.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...