SavKe

RUR HS Liga 2017 - Grupa 8

40 posts in this topic

Pozdrav svim takmičarima grupe 8. Molim vas obavezno pročitajte ovaj uvodni post:

Ovo je vaš topic. Ovde ćete prijavljivati rezultate nakon odigranih partija, postavljati pitanja, žalbe, razgovarati o partijama, o odigravanju mečeva... Dakle apsolutno sve što se tiče prve faze lige.

Vašu grupu možete videti na OVOM LINKU. Tu se nalazi tabela, rezultati, parovi svakog kola....

Raspored odigravanja kola(rundi) je sledeći:

1. kolo: 16. do 19. januar

2. kolo: 19. do 22. januar

3. kolo: 23. do 26. januar

4. kolo: 26.  do 29. januar

5. kolo: 30. januar do 2. febuar

6. kolo: 2. februar do 5. februar

7. kolo: 6. februar do 9. februar

U okviru dana za određeno kolo, vi sa vašim protivnikom iz tog kola dogovorite bilo koji od tih dana i bilo koje vreme koje vam odgovara, bitno je samo da odigrate u predviđenom roku za to kolo, i zatim da ovde pobednik prijavi rezultat.

Molim sve igrače da odigraju svoje mečeve do kraja, kao da im je svaki finale (čak iako nemaju šansi za prolaz) kako bi ispoštovali igrače koji se bore za prolaz, a tu je i nagrada za najboljeg igrača u okviru ligaškog dela takmičenja.

Bilo kakav problem, odlaganje, žalba, nesporazum, bilo šta da se dešava - to morate prijaviti isključivo ovde, na vašem topicu grupe i jedino tada je validno (dakle ne meni preko mejla, fejsbuka, battle.neta....) samo ovde. Na sve što je napisano odgovaram u ruku od 24h.

Rezultat uvek prijavljuje pobednik, i to tako što napiše ovde rezultat: Osoba A vs Osoba B  3 : 1 (primer).

Potrebno je da igrači nakon što odigraju svoj meč pošalju na moj mejl (nikola.savic@klanrur.rs) slike sva 4 decka sa kojim su igrali to kolo, isečene deck liste iz igre i spojene u jednu sliku (PRIMER KAKO IZGLEDA) i potrebno je da ta slika bude dovaljno velike rezolucije. Mejl da glasi "Ime igrača, deck liste, x kolo" (primer: Sawovsky, deck liste 5. kolo)

Dalje iz grupe u drugu fazu takmičenja idu 4 provoplasirana igrača nakon odigranih svih mečeva u grupi. Ukoliko neki igrači koji se bore za prolaz dalje imaju isti broj bodova, najpre se gleda skor pobeda/poraza (dakle nije svejedno da li ste pobedili 3-0 ili 3-1), ukoliko je i skor izjednačen gleda se međusobni duel.

Koristi se Standard set karata. Mečevi će biti na 3 dobijene (best of 5), a format meča je Conquest, sa 4 klasa/decka i jednim banom po meču. Za potrebe banovanja jednog decka, koristiće se alat na ovom linku: https://sectorone.eu/deckselect/ , osim ukoliko igrači to ne žele sami da urade drugačije po dogovoru.

Igrači su dužni da pre meča imaju napravljena samo 4 decka koja žele da igraju i koje ne smeju da menjaju dok se ne završi meč, a da na zahtev protivnika pošalju skrinšot duel lobija koji dokazuje da imate samo 4 decka. Jednom kada uđete u lobi za duel, ne smete ga napuštati dok se ne završi meč, osim ukoliko dođe do tehničkih problema i potrebe da se restartuje Hearthstone. Tada, nakon što ponovo pokrenete igru, ulazite ODMAH u duel sa protivnikom, ne otvarate ništa drugo.

Ostatak detaljnih pravila pročitajte na ovom linku: http://forum.klanrur.rs/topic/234945995-rur-hearthstone-liga-2017-detaljna-pravila/

Cosmos#21388

062/1366613

Da se lakse pronadjemo, nisam puno na battlenetu ovih dana.

2 hours ago, jolence said:

Cosmos#21388

062/1366613

Da se lakse pronadjemo, nisam puno na battlenetu ovih dana.

Koliko sam video sa tobom se pao u prvo kolo. Evo i moj broj 064 42 963 78

chalabin#2206 vs Yurich#21245 3:0

Meč je ponovljen zbog nepravilnosti, administrator

spaleee-Uberkaiser 3:2

Round1

Cosmos#21388 - Pirke#2211   3-0

spaleee-Yurich 3:1

On 1/16/2017 at 5:12 PM, SavKe said:

Bilo kakav problem, odlaganje, žalba, nesporazum, bilo šta da se dešava - to morate prijaviti isključivo ovde, na vašem topicu grupe i jedino tada je validno (dakle ne meni preko mejla, fejsbuka, battle.neta....) samo ovde. Na sve što je napisano odgovaram u ruku od 24h.

chalabin#2206 vs Yurich#21245 3:0  protivnik pobedio igrajuci 3x zaredom rogue,iskoristio moje ne znanje pravila.

spaleee-Yurich 3:1  posle moje prve pobede,odigrao sam ponovo sa istom klasom,ne znajuci i misleci da je to ispravno,posto je prethodni protivnik me tako dobio,naravno spalee je tu nenamernu gresku odmah proglasio pobedom,ne priznajuci nenamernu gresku,druge dve pobede sam mu prepustio ne odigravsi niti jedan potez.

Zahvalio bih se svima,sve ostale partije koje treba da se odigraju mozete knjiziti sluzbenim rezultatom protiv mene 3:0

Edited by bunjevac

Zato sam i napisao pravila i jedno 50 puta ponovio da ih svi dobro pročitate i pitate sve što vam nije jasno :(

U ovoj grupnoj fazi se igra Conquest format meča, gde da bi se dobila partija, potrebno je da sa svakim od 3 decka (pošto četvrti bude banovan na početku) dobijete po partiju. Što znači kad jedan deck pobedi, on je gotov u tom meču, i ostaje vam da pobedite sa preostala dva.

Nema potrebe da odustaješ, odigraj do kraja čisto zabave radi, a imaš i te kako još šansi da prođeš dalje, jer 4 od 7 igrača u grupi prolaze dalje. Ispoštuj bar ostale igrače koji se bore za prolazak dalje i gde je svaka partija bitna.

Što se tiče tvog meča sa chalabinom, pošto pretpostavljam da nemaš nikakvih dokaza, ostaje jedino na chalabinu da bude ferplej i napiše ovde da se jeste tako dogodilo kao što kažeš, u kom slučaju će rezultat biti 3-0 za tebe zbog kršenja pravila.

To što je Spale uradio je njegovo pravo, ali je opet ono što sam zamolio u mejlu sve vas, a to je da budete ferplej u oba pravca. Sa jedne strane da ne pokušate da varate, a sa druge  strane da ne budete onaj tip koji lovi protivnicima greške za free winove. Dakle Spale je imao puno pravo da traži pobedu tu jer si ušao sa pogrešnim deckom i prekršio pravila, ali je to veoma mali i slučajan prestup koji se ljudima desi čak i kad znaju kakva su tačno pravila i mogao da je kaže nema frke brate, pogrešio si, startujemo novu partiju (jer ta partija nije ni počela ,kada se vidi da je pogrešan deck odmah na početku).

Dakle ponavljam svima još jednom, pravila moraju da se poštuju i vaše je puno pravo da se pozivate na njih, ali budite ferplej i poštujte svoje protivnike, procenite da li je neko zlonameran ili nešto slučajno/nenamerno uradi.

Evo ovako,kao prvo ja ne bih nikoga prevario niti koristio necije ne znanje jer ovu ligu igram iz zabave i zato sto volim da se takmicim,tako da mi apsolutno nista ne znaci da nekoga dobijem na kvarno.I ne kapiram zasto bi to neko pomislio i uradio kad ce protivnik to vec u sledecem kolu shvatiti i bas nema nikakve logike.,Takodje na proslom RuR turniru kad sam ucestvovao su bila takva pravila da deck koji pobedjuje ostaje..Ja sam ocigledno procitao pravila za drugu fazu,posto sam sad pretrazio history i nasao da sam izguglao "Last Hero standing pravila" dan pred mec.A sad ako zbog toga sto obojica nismo znali pravila treba da bude nagrajden igrac koji je izgubio po pravilima u kojim smo i jedan i drugi imali iste mogucnosti,a u mecu Spale-Yurich pobedi igrac koji ustvari nijednu partiju nije dobio onda za mene liga vise nema takmicarski znacaj.Sto se mene tice moze i da se ponovi mec,ali ako se gleda fair play onda bi trebalo i da se drugi mec Spale-Yurich normalno odigra.

Obojica u postovima nastupate sa nekakvim durenjem, a obojica niste pročitali pravila iako sam vas sve hiljadu puta zamolio  da čitate pravila kako ne bismo dolazili u ovakve situacije. Stvarno mi nije jasno šta je toliko teško sa se pročita tekst za koj je potrebno 5 minuta pažljivog čitanja kako bi se razumeo, a ako se nešto ne razume na kraju lepo stoji "Sva pitanja koja imate oko pravila, pitajte ovde i odgovoriću vam kada ih vidim."

Dakle molim vas iskulirajte malo sa tim "neću da se igram, njaaaa" stavom, jer ste sami sebe oštetili nečitanjem pravila, nije vas niko drugi oštetio. I dajte da vidimo da rešimo situaciju što bezbolnije moguće.

Odluka po pitanju meča chalabin#2206 vs Yurich#21245:

Neću nikog da kažnjavam automatskim porazom jer obojica snosite odgovonost, ALI, meč će morati ponovo  da se odigra, jer nije igran po formatu koji je ustanovljen kao format prve faze. To je konačna odluka, jer i jedan i drugi ste nesvesno prekršili pravila i niste odigrali po formatu. Sada odigrajte meč po pravilima Conquest formata.

Što se tiče meča spaleee-Yurich 3:1, meč će se odigrati tako što se nastavlja od rezultata 1-1, po pravilima Conquest formata. Yurichu, ti dakle ne igraš sa tom klasom sa kojom si uzeo pobedu, a spalee ne igra sa klasom sa kojom je ušao u meč kada si ti napravio grešku pošto se smatra da je sa tom klasom uzeo pobedu.

Molim sve igrače da odigraju ove mečeve što pre, pa da se vratimo u redovan kolosek.

1 hour ago, SavKe said:

Obojica u postovima nastupate sa nekakvim durenjem, a obojica niste pročitali pravila iako sam vas sve hiljadu puta zamolio  da čitate pravila kako ne bismo dolazili u ovakve situacije. Stvarno mi nije jasno šta je toliko teško sa se pročita tekst za koj je potrebno 5 minuta pažljivog čitanja kako bi se razumeo, a ako se nešto ne razume na kraju lepo stoji "Sva pitanja koja imate oko pravila, pitajte ovde i odgovoriću vam kada ih vidim."

Dakle molim vas iskulirajte malo sa tim "neću da se igram, njaaaa" stavom, jer ste sami sebe oštetili nečitanjem pravila, nije vas niko drugi oštetio. I dajte da vidimo da rešimo situaciju što bezbolnije moguće.

Odluka po pitanju meča chalabin#2206 vs Yurich#21245:

Neću nikog da kažnjavam automatskim porazom jer obojica snosite odgovonost, ALI, meč će morati ponovo  da se odigra, jer nije igran po formatu koji je ustanovljen kao format prve faze. To je konačna odluka, jer i jedan i drugi ste nesvesno prekršili pravila i niste odigrali po formatu. Sada odigrajte meč po pravilima Conquest formata.

Što se tiče meča spaleee-Yurich 3:1, meč će se odigrati tako što se nastavlja od rezultata 1-1, po pravilima Conquest formata. Yurichu, ti dakle ne igraš sa tom klasom sa kojom si uzeo pobedu, a spalee ne igra sa klasom sa kojom je ušao u meč kada si ti napravio grešku pošto se smatra da je sa tom klasom uzeo pobedu.

Molim sve igrače da odigraju ove mečeve što pre, pa da se vratimo u redovan kolosek.

Meni nece biti problem da odigram ponovo,ali on je imao priliku da igra? Niko mu nije zabranio ili ne znam sta

Sam je odlucio da se ponasa kao dete.

Ok šta je bilo bilo je, napisao sam i u mejlu tebi. Dakle meni je najvažnije da se svi mečevi odigraju, da nema predaja, da svako odigra svoje mečeve u grupi.

Nastavite taj meč tako kako sam napisao.

ponovljeni mec  chalabin#2206 vs Yurich#21245  3:2

Hvala, uneo sam izmene!

spaleee-Yurich 3:1

To je to, odlično je što ste odigrali oba meča odmah, možemo da nastavimo grupu normalnim tokom.

Pirke#2211  vs chalabin#2206  3:1

Runda 2

Satara#2113 vs Cosmos#21388   3 : 0

Runda 3

chalabin#2206 vs Cosmos#21388 3:2  

Runda 3

Satara#2113 vs Uberkaiser#2230  3 : 0

Runda 4

Satara#2113 vs Chalabin#2206  3 : 0

Runda 4

Überkaiser#2230 vs Yurich#21245    3 : 2

Runda 4