Jump to content

Project Valerie


Lucky

Recommended Posts

Gledam ovu najavu za Project Valerie i pitam se dve stvari:

a. šta se dovraga događa sa gamingom na laptopovima (al' ajd' to)

b. kako nekome može da bude gotivno da ima više ekrana koji su podeljeni tim užasnim vertikalnim linijama - jel to samo meni problem?

 

Jasno je da je ovo samo demonstracija ali kilogrami na stranu, oduvek mi je bilo glupo ovo sa multi ekranima. Uzmi jedan vel'ki i teraj.

Also, izgleda da makar jedan primerak uskoro stiže u Srbiju :p

Quote

 

“Upravo sam dobio informaciju da su dva naša prototipa ukradena sa štanda”, napisao je Min Lijang Tan, izvršni direktor kompanije na svojoj Facebook strani. 

“Podneli smo prijave i trenutno sarađujemo sa organizatorima i policijom kako bismo otkrili počinioce”. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam uzeu gejming laptop jer mi generalno treba mobilni kompjuter, da mogu da ga nosim na posao kad zatreba i da mogu bilo gde po kući sa njim da sednem/legnem. Ne igram igrice satima svaki dan pa mi je full desktop računar promašaj jer bih ga koristio par sati svakih par dana. Ovako kad god mi se igra nešto imam rešenje, a za ostalih 70% vremena mogu da ga koristim van jednog radnog stola...

I 1000e za laptop mi je izgledalo kao dugotrajnija opcija nego 500e laptop i 500e komp (plus je sa kompom uvek "samo još ovo da kupim")

Link to comment
Share on other sites

A šta si pazario za tih 1000e?

Ja imam problem sa skoro svim tim gaming laptopovima izuzev onog najnovijeg Razer Bladea (valjda) što su teški - skoro se vraćamo u vreme laptopova iz devedesetih. Onaj ROG prošle generacije ima brat bratu jedno 5 kila :) I plus adapter koji je kao onaj sa X360. 

Dok ne dođe trenutak da snaga laptopa bude jednaka kao desktop ali u 2kg maks, onda možemo da kažemo da je to možda ok alternativa. Naravno i da košta normalne pare.

Videh i da je Acer valjda predstavio svoju neku laptop gaming zver, 8000 dolara - lol.

Link to comment
Share on other sites

asus gl552vw

i7 6700HQ, gtx 950m, 12 giga rama, 1tb hard(imao sam ssd da ubacim u njega)
Znam šta sam mogao da dobijem da sam pravio desktop za te pare, ali sam dva meseca proveo razmišljajući o celom problemu i rešenju i zadovoljan sam onim što sam dobio...

Ne razumem te probleme oko težine, razlika između 1.5 i 3.5kg na leđima je sa dobrim rancem neosetno, a svakako nije plan da ga držim u rukama dok stojim duže vreme :)

Video sam, pun CES tegova u laptop kućištima :D

Link to comment
Share on other sites

Dobro, to se iživljavaju sad, taj od 8.000 dolara ima 21" ekran, nije da je nešto baš prenosno :)

Ali sad ima tih od 2.2-2.5kg sa sasvim solidnim karakteristikama za igranje, pored ovog Komekovog ima i onaj GL502VT on je 2.2 kg. Pritom sad te kompove možeš da uzmeš sa pravom GTX 1070 ili 1060 karticom, to je i više nego dovoljno za igranje i zahtevnih igara. Jedino ostaje tu još cena, jer je recimo taj sa 1060 je $1500 (ne računam cene kod nas, realno su bezobrazni). A recimo slično konfigurisani desktop, bez monitora je oko $900 (primera radi su cene sa Newegg sajta gotovih konfiguracija), dakle ovaj je otprilike 50% skuplji. 

Pritom ako nećeš baš da se iživljavaš sa detaljima u igrama sad imaš GL553 sa GTX 1050 za $1.100 dolara, da kažemo ako bi to kod nas bilo 1.200 evra to je skroz kul a možeš sve da igraš. Edit: ili recimo za $1.300 sa GTX 1050Ti, SSD i HDD, milina :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Komek said:

Ne razumem te probleme oko težine, razlika između 1.5 i 3.5kg na leđima je sa dobrim rancem neosetno, a svakako nije plan da ga držim u rukama dok stojim duže vreme :)

Ovo je baš pogrešno iz mog ugla. Oseti se razlika između 1,5k i 2kg a kamoli 1,5k i 3,5kg - a nije da sam neki šonja, celog života nosim rančeve :)

Ja imam neki K550J Asus sa I7 i 950M i 12GB RAM i to mu dođe valjda neki "polu-gaming", nije ROG al' nije ni default - ok on šljaka, rade mu sve novije igre, ali se vidi da su štedeli na hiljadu drugih stvari.

34 minutes ago, Zwerko said:

Pritom ako nećeš baš da se iživljavaš sa detaljima u igrama sad imaš GL553 sa GTX 1050 za $1.100 dolara, da kažemo ako bi to kod nas bilo 1.200 evra to je skroz kul a možeš sve da igraš. Edit: ili recimo za $1.300 sa GTX 1050Ti, SSD i HDD, milina :)

Ne deluju loše ovi, ali su mi i dalje ti ASUS ROGovi nekako isuviše nezgrapni.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Lucky said:

a nije da sam neki šonja

Najgore opravdavanje ikada :)

26 minutes ago, Lucky said:

Ne deluju loše ovi, ali su mi i dalje ti ASUS ROGovi nekako isuviše nezgrapni.

Ruku na srce, Asus ROG u smislu laptopova nije baš high end, više je kao mid-high. Jebiga onda uzmeš lepo 14" Razer Blade, on je otprilike kao MacBook Pro po izradi i dimenzijama, ali je on za sličnu konfiguraciju $1.800. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali opet ne nosiš laptop sa sobom dok ideš na planinarenje? :D Nego do autobusa/kola i malo šetanja tamo vamo, što je opet mali procenat vremena korišćenja laptopa? Ako više vremena provedeš sa rancem na leđima nego koristeći laptop da li je vredelo ga da poneseš?
Barem u mom slučaju je tako, bitnije mi je da mogu da ga premeštam po stanu i prebacim negde nego koliko će težak biti usput :)

Link to comment
Share on other sites

pa da, o tome sam gore pričao. 

to je ok, i Blade Pro itd, jedino njega i dalje "zeza" cena. Znam da su sad "kako mali perica" razmišljanja, ali kada taj Blade sa svojom cenom dođe do 1000-1200$ a ima karakteristike i gabarite kao sada (ili ofc malo bolje), to će onda biti vredno razmišljanja kao zamena za desktop.

2 minutes ago, Komek said:

Pa da, ali opet ne nosiš laptop sa sobom dok ideš na planinarenje? :D Nego do autobusa/kola i malo šetanja tamo vamo, što je opet mali procenat vremena korišćenja laptopa? Ako više vremena provedeš sa rancem na leđima nego koristeći laptop da li je vredelo ga da poneseš?
Barem u mom slučaju je tako, bitnije mi je da mogu da ga premeštam po stanu i prebacim negde nego koliko će težak biti usput :)

Realno zavisi od korišćenja i ideja i svega - ja za "po kući" koristim macbook air ali samo zato što je lagan i mogu da ga koristim gde god. Teže laptopove ne volim da pomeram jer su nezgrapni i nezgodni. Ali to je samo moji trip.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Lucky said:

to je ok, i Blade Pro itd, jedino njega i dalje "zeza" cena. Znam da su sad "kako mali perica" razmišljanja, ali kada taj Blade sa svojom cenom dođe do 1000-1200$ a ima karakteristike i gabarite kao sada (ili ofc malo bolje), to će onda biti vredno razmišljanja kao zamena za desktop.

10 minutes ago, Komek said:

Sve zavisi od toga koliko para hoćeš da daš - imaš tipa i Alienware 13 koji kreće od $1000 koji je da kažemo ok izrada (ali sa GTX 1050). A imaš i socijalniji Dell koji je $800. Koliko para toliko i muz'ke što bi se reklo.  

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Plašim se da je uživo dosta plastičniji nego što deluje na slikama ali avaj, neki kompromis mora. Ono što je bitno jeste da je recimo ta GTX 1050 u njemu skoro tri puta jača od GTX 950M koje vi pominjete tako da mogu opusteno da se igraju i zahtevnije igre po pristojnoj ceni za laptop.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kada je već tema krenula u tom smeru...

Ja sam od firme dobio da izaberem laptop, imao sam opciju za jeftiniji MacBook Pro 13" ili da izaberem neku jeftiniju Windows varijantu,  jer je malo teže naći opravdanje za Windows laptop u tom cenovnom rangu (nešto ispod 2000e) za moje potrebe...Uz par saveta ovde, izabrah na kraju ROG G552VW-CN287D, koji ima slične karakteristike kao Komekov.

Težak je oko 2.3kg, svaki dan ga nosim sa sobom na posao, i da je 5kg ne bi predstavljao neki problem, s obzirom da sa njim šetam max 10mina do auta, pri tom nosim ranac u ruci, ne volim na leđima da nosim. S druge strane kapiram da ako neko sam iskešira 1500e za laptop, velika je verovatnoća da već poseduje auto, s obzirom da sam po sebi gejmerski laptop ne opravdava cenu kao što se i sami rekli, osim ako se ne koristi i u poslovne svrhe, pa donosi i neku konkretnu dobit uz zadovoljstvo.

Šetam sa otvorenim laptopom i po kancelarijama povremeno, takođe mi ne predstavlja neki problem što se težine tiče, a za sada sam zadovoljan i kvalitetom.

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Boyka said:

Ja sam od firme dobio da izaberem laptop, imao sam opciju za jeftiniji MacBook Pro 13" ili da izaberem neku jeftiniju Windows varijantu,  jer je malo teže naći opravdanje za Windows laptop u tom cenovnom rangu (nešto ispod 2000e) za moje potrebe...Uz par saveta ovde, izabrah na kraju ROG G552VW-CN287D, koji ima slične karakteristike kao Komekov.

Težak je oko 2.3kg, svaki dan ga nosim sa sobom na posao, i da je 5kg ne bi predstavljao neki problem, s obzirom da sa njim šetam max 10mina do auta, pri tom nosim ranac u ruci, ne volim na leđima da nosim. S druge strane kapiram da ako neko sam iskešira 1500e za laptop, velika je verovatnoća da već poseduje auto, s obzirom da sam po sebi gejmerski laptop ne opravdava cenu kao što se i sami rekli, osim ako se ne koristi i u poslovne svrhe, pa donosi i neku konkretnu dobit uz zadovoljstvo.

Šetam sa otvorenim laptopom i po kancelarijama povremeno, takođe mi ne predstavlja neki problem što se težine tiče, a za sada sam zadovoljan i kvalitetom.

Kako ti šljaka trackpad? Meni na ovom K550J je to jedna od najslabijih tačaka, užasno radi. 

Nervira me i što ne možeš lako da izvadiš memorijsku karticu kao i što nema prosvetljenu tastaturu a tasteri su tamno crveni, ali ajde, to sve nije toliki problem koliko ovaj tackpad koji je bulja.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Boyka said:

Kada je već tema krenula u tom smeru...

Ja sam od firme dobio da izaberem laptop, imao sam opciju za jeftiniji MacBook Pro 13" ili da izaberem neku jeftiniju Windows varijantu,  jer je malo teže naći opravdanje za Windows laptop u tom cenovnom rangu (nešto ispod 2000e) za moje potrebe...Uz par saveta ovde, izabrah na kraju ROG G552VW-CN287D, koji ima slične karakteristike kao Komekov.

Težak je oko 2.3kg, svaki dan ga nosim sa sobom na posao, i da je 5kg ne bi predstavljao neki problem, s obzirom da sa njim šetam max 10mina do auta, pri tom nosim ranac u ruci, ne volim na leđima da nosim. S druge strane kapiram da ako neko sam iskešira 1500e za laptop, velika je verovatnoća da već poseduje auto, s obzirom da sam po sebi gejmerski laptop ne opravdava cenu kao što se i sami rekli, osim ako se ne koristi i u poslovne svrhe, pa donosi i neku konkretnu dobit uz zadovoljstvo.

Šetam sa otvorenim laptopom i po kancelarijama povremeno, takođe mi ne predstavlja neki problem što se težine tiče, a za sada sam zadovoljan i kvalitetom.

sry, ali početak ovog posta zvuči kao "hteo sam da kupim ferari ili nešto slično, a uzeo sam ipak Q7". Ne znam kako možeš da porediš te laptopove. MBP13 je ultrabook bez grafike

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Lucky said:

Kako ti šljaka trackpad? Meni na ovom K550J je to jedna od najslabijih tačaka, užasno radi. 

Nervira me i što ne možeš lako da izvadiš memorijsku karticu kao i što nema prosvetljenu tastaturu a tasteri su tamno crveni, ali ajde, to sve nije toliki problem koliko ovaj tackpad koji je bulja.

Normalno šljaka, nisam imao neke bogove, preskakanja i slično, ali uglavnom koristim miš, memorijsku nisam koristio, a tasteri svetle za sve pare :-)

4 minutes ago, Highl1 said:

sry, ali početak ovog posta zvuči kao "hteo sam da kupim ferari ili nešto slično, a uzeo sam ipak Q7". Ne znam kako možeš da porediš te laptopove. MBP13 je ultrabook bez grafike

Poredio sam u smislu da ne predstavlja neki veliki problem nošenje laptopa, kako napolju, tako i u okviru kancelarije/stana, pre svega u odnosu na MBP (koji je toliko lak da ga ljudi i na kafu nose sa sobom :-) ), a već su se spominjali i Air i Alienware od 13", a s druge strane kvalitet izrade se za sada pokazao kao sasvim ok za akanje, a tu ga poredim sa MBP-om pošto bi on trebalo da je u vrhu po kvalitetu izrade

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Boyka said:

Normalno šljaka, nisam imao neke bogove, preskakanja i slično, ali uglavnom koristim miš, memorijsku nisam koristio, a tasteri svetle za sve pare :-)

Da, da, znam tačno koji je to model - ima ga kolega i definitivno se vidi da je viša klasa, ako ništa a ono zbog osvetljenja tastera.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Boyka said:

Težak je oko 2.3kg, svaki dan ga nosim sa sobom na posao, i da je 5kg ne bi predstavljao neki problem, s obzirom da sa njim šetam max 10mina do auta, pri tom nosim ranac u ruci, ne volim na leđima da nosim. S druge strane kapiram da ako neko sam iskešira 1500e za laptop, velika je verovatnoća da već poseduje auto, s obzirom da sam po sebi gejmerski laptop ne opravdava cenu kao što se i sami rekli, osim ako se ne koristi i u poslovne svrhe, pa donosi i neku konkretnu dobit uz zadovoljstvo.

U suštini nije problem to svakodnevno od kuće do posla i slično, čak i da ideš gradskim prevozom. Veći problem predstavlja kad oćeš da imaš jedan računar za sve pa ti recimo treba za neke poslovne puteve i slično gde si maltene prinuđen da ga nosiš po ceo dan, oni sajmovi i sranja su najgori po tom pitanju. Kažem ti od 2.3kg su već i ok, moj ovaj da kažemo poslovni od 14" ima skoro toliko. Ali sam jednom prilikom morao ceo dan da nosim na ledjima ROG G750 od 17" koji ima 4.8kg pa još ispravljač od kilo sigurno (jer skoro pa da nema poente da ga nosis bez ispravljača koliko mu traje baterija), baš nije bilo prijatno, iako mu je ranac ok. Sledeći dan je ostavljen na garderobi :) Tako da je to ta bitna razlika između gejmerskog laptopa od pre 2-3 godine i ovih što sada izlaze, realno je baš veliki napredak i po pitanju performansi i težine, na kraju i cene. 

Inače ne vidim baš kako se gejmerski laptop sa GeForce karticom opravda u poslovne svrhe nikako :) Jedino ako šefovi ne znaju čemu to zapravo služi :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Zwerko said:

Inače ne vidim baš kako se gejmerski laptop sa GeForce karticom opravda u poslovne svrhe nikako :) Jedino ako šefovi ne znaju čemu to zapravo služi :)

nije baš da imaš neku veliku alternativu, kapiram da je bilo pitanje sa kim firma sarađuje od prodavaca i šta oni trenutno imaju na lageru :)

Link to comment
Share on other sites

Nisam mislio u tom tehničkom smislu same kupovine nego opravdanosti. Jer je teško naći za bilo koju "poslovnu" svrhu da je baš neophodna GeForce kartica a dodaje dosta na cenu ako govorimo o nekim ozbiljnim modelima. Čak i ako neko radi neki CAD/CAM ili video obradu i sl mnogo više smisla imaju neke Quadro i slične kartice koje postoje i u varijantama za laptopove, samo naravno onda isti nemaju crvene tastere :)

Edit: Doduše onda si verovatno u pravu što se našeg tržišta tiče jer to tek nema da se nađe :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

ovo oko gejminga na laptopovma, smoren sam sto nisu isforsirali pricu o eksternim grafikama vise brze bolje

vidim da se sve cesce pojavljuju vesti o tome, ali je i dalje sve to presporo sve u svemu :)

evo trostruke monitore ne shvatam kada imaju tolike bivice (a nije da se daleko doguralo sa smanjivanjem istih poslednjih godina)

Edited by G!!!

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Zwerko said:

Nisam mislio u tom tehničkom smislu same kupovine nego opravdanosti. Jer je teško naći za bilo koju "poslovnu" svrhu da je baš neophodna GeForce kartica a dodaje dosta na cenu ako govorimo o nekim ozbiljnim modelima. Čak i ako neko radi neki CAD/CAM ili video obradu i sl mnogo više smisla imaju neke Quadro i slične kartice koje postoje i u varijantama za laptopove, samo naravno onda isti nemaju crvene tastere :)

Edit: Doduše onda si verovatno u pravu što se našeg tržišta tiče jer to tek nema da se nađe :)

o tome i pričam - nađi quadro kod nas :)

6 minutes ago, G!!! said:

 

ovo oko gejminga na laptopovma, smoren sam sto nisu isforsirali pricu o eksternim grafikama vise brze bolje

 

pa kad nesretni Razer traži 500$ ili koliko god za eksterno KUĆIŠTE za grafičku, nisu normalni.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da im za tu foru s eksternom grafičkom ne postoji dovoljno veliko tržište jer to su otprilike samo ljudi koji se na primer igraju samo kod kuće a laptop koriste recimo na poslu. I sad je problem kad odneseš negde laptop a onda poželiš da se igraš :) Plus je ova cena što Laki kaže, više ti se isplati da kupiš dedicated gaming desktop mašinu za kod kuće (ionako ćeš verovatno želeti eksterni monitor, tastaturu i miša). 

S druge strane taj koncept im je sad i Nvidia dosta sjebala - nove kartice iz 10 serije u laptopovima su možda najviše 10% slabije od desktop varijanti pa se onda ne isplati uzimati dva sistema. A recimo sve do GTX 1070  možeš da dobiješ i u 15" modelu koji je Komek već pominjao i težak je nešto preko 2kg. Aj za 1080 moraš da uzmeš 17" koji su dosta veći i teži, ali opet je pitanje kome sad trebaju baš te grafičke performanse na laptopu? Ono da ga nakači na 4k televizor pa koristi kao konzolu? :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...