Jump to content

summa summarum dvadeset šesnaest


Recommended Posts

+ ozenijo se u maju

+ dobio sam sina Urketa u avgustu... velika zelja se ostvarila, branka je morala na operaciju da bi mogla da zatrudni, zatrudnela je dva meseca posle iste.

 

nije bilo mesta za minuse, ko im jebe mater ovaj put. jeste da sam prestao da treniram i da mi je dupe toliko da mogu da kenjam samo u kadi, ali koga boli kurac za to. nisam pio ksalole, samo mdmu.

 

 

URKAN.jpg

Edited by ПУТИН

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo ipak da napišem i ja napokon nešto. Razmišljao sam o pljusima i minusima i shvatio da mi se 2016e sve vrtelo oko posla, što valjda i nije loše u mojim godinama. Nekako tamna godina, druga polovina malo bolja jer sam prelomio šta ću dalje.

+dao otkaz posle 2 godine i skinuo sa grbače histerije i tenzije, kao i 24/7/365 dežurstva
+sa devojkom, pred kraj godine, otišao na drugi kraj planete da živimo/putujemo dok nas pare i pamet posluže
+naučio na poslu mnogo i kilometrima sam daleko znanjem pre nego što sam počeo
+prestao da igram Dotu


-dao otkaz na najboljoj junior poziciji za moju struku u Srbiji, gde sam mogao da učim ko zna do kada
-previše neprespavanih noći i radova, što me je činilo histeričnim i odličnim za izbegavanje
-0 dana odmora jer sam se spremao za ovo gore pomenuto
-malo vežbao/čitao/svirao/radio šta god pametno osim traćio vreme u Doti/WOW-u
-nit' sam završio CCNP Routing i Switching, nit' sam počeo Service Provider granu koja mi se svidela mnogo više od stvari sa kojima sa imao dodira so far
-nisam pobegao negde na zapad kao što je bio prošlogodišnji plan


Od ove godine da obiđem što više i duže i da se za jedno 6 meseci vratim u Evropu i nadjem normalan posao u struci, i da se skućim kako god, prošlu sam proveo on-hold.

I da položim koji jebeni sertifikat napokon i napredujem još više.

.

Link to comment
Share on other sites

Ranijih godina sam planirao da ispisem summa summarum, ali sam okasnio.'Ajde da ove godine budem azuran:

Plusevi:

- polozio u cugu pravosudni i advokatski ispit i postao advokat

- ustedeo roditeljima 3500e zato sto sam gorenavedeno uradio kvalitetno

- nastavio kontinuitet treninga od 02.01.2012. i postao jos prekaljeniji vezbac, narocito u teskim uslovima spremanja pravosudnog kada sam redovno trenirao

- sa devojkom sam skoro 4 godine i sve je taman kako treba

- zaradio svoju prvu platu

- uspeo da nadjem viable model za saradnju sa kevom, sa kojom radim

- 2016. sam poceo operisan, sve se ispeglalo i disem bolje nego ikada

- skinuo protezu posle dve godine, konacno imam zube kakve sam oduvek zeleo da imam,tacnije moji stari stoje kako treba da stoje [8D]

- naucio dosta u svom poslu,o oblacenju, ponasanju, i nisam generalno napravio nijednu gresku u poslu

- pomogao drugima da poloze pravosudni i dosta ljudi mi je iskazalo zahvalnost,sto me jako raduje,jer volim da pomazem ljudima

- vratio se Nostalrius!

 

 

Minusevi:

- nisam bio na moru, niti putovao igde osim do Slovenije na svadbu

- nisam kupio auto

- nisam napredovao profesionalno onoliko koliko sam hteo - u smislu znanja,ali to je verovatno nerealno jer ne mozes sve odmah

- nisam dovoljno igrao PES, nisam dovoljno igrao bilo sta

- baba postala dementna naprasno i ponekad me ne prepozna, sto je jebeno jezivo

- socijalni zivot nije onakav kakav bih ja zeleo da bude, mada ni ta zamerka nije realna verovatno

- hteo sam previse prebrzo i zbog toga se osetio nezadovoljnim, iako sam dosta toga ostvario

- u nekoliko navrata u godini sam bio strasno depresivan, sto bi moglo biti problem u buducnosti ako se ne obrati paznju na to

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dovlagsi said:

savršena godina i savršen život

jedini minus fazon Vučić, jer postoji i dalje

Ne kenjaj dovla jbt, daj neki realan minus, tipa registracija za kola od 100k ili neko od rodbine ko je moron i sl :)

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

plus

- zakljucno sa krajem '15 i prvom polovinom '16,
druga polovina '15, bio vjerovatno na pragu raskida dugogodisnje veze jer sam se nakon zavrsetka osnovnih studija vratio kuci i longdistance bi bio ozbiljan problem uskoro
na kraju odlucili da dodjemo u ns na master, dosao u ns sa njom, nasao solidan stan, nasao relativno ok posao, upisao master, platio taj master (96k), ne trazeci dinara od matoraca tokom citavog procesa

- zahvaljujuci prethodno navedenom veza se ucvrstila i ide poprilicno ok

- otisao na more i sa drugarima i sa curom odvojeno

- dao sve ispite na masteru prije ljeta

- relativno ok trenirao i izgledao ok do ljeta

minus

- otkako sam dao sve ispite na masteru proslo je pola godine i ni najmanji pomak nisam napravio ka pocetku pisanja master rada niti mi izgleda realno da cu se nakaniti u narednih par mjeseci

- druga polovina godine, fizicka i mentalna letargija, nikad nisam manje citao niti manje trenirao tj nisam skleka uradio zadnjih pola godine, vjerovatno sam u najgoroj formi ikada, bez nekog pravog razloga

- sam kraj godine, igranje igrica mi je prestalo donositi radost, ili ne igram nikako ili igram preko kurca, sad da l' je to minus ili plus, ja gledam na to kao minus jer mi produktivnost nije nikad nesto specijalno ovisila o tome, tako da nekih specijalnih benefita ne vidim osim manje srece

 

Link to comment
Share on other sites

+ osnovao startup u ch, gruvamo punom parom vec neko vreme, zadovoljni smo, iako jos uvek nema nekih velikih prihoda od toga.

+ imamo kul ekipu u firmici, totalno opustena atmosfera, gradimo sve onako kako mi to zelimo, a co founder mi je totalni car (jedini svajcarac koji vise lici na balkanca od mene)

+ bracni zivot odlican i u drugoj godini, prija mi

+ posto je reseno finansijsko pitanje (posao), bacamo se na razmnozavanje, plan je da 2017. zavrsimo kao roditelji.

+ upoznao gomilu zanimljivih ljudi ovde, istovremeno se udaljio skoro totalno od ljudi koji su mracili

+ ako se poklopi jos par stvari, u narednih 5 god bi trebalo da se isplanira povratak u SRB

+ uspeli da ustekamo neku ok kintu, ako se nastavi ovim tempom ove godine bismo trebali da krenemo sa gradnjom kuce u srbiji

+ krajem 2016. uplatio teretanu i krenuo da idem (skoro) redovno. Sada sam imao pauzu oko praznika, i u kombinaciji sa gripom koji jos uvek imam se malo oduzilo. Ali jedva cekam da za koji dan opet krenem, motivacija je tu, i to mi se svidja!

 

- posle godinu i po dana u ch, jos uvek ne znam da srocim 3 recenice na nemackom.

- hronicno umoran i neispavan, zdravlje nije bilo bas odlicno. U avgustu su me istripovali da mozda imam tumor na mozgu, i upropastili meni i porodici dve nedelje letnjeg odmora. Posle 4 dana lezanja na vma, i ispitivanja svega zivog, ispostavilo se da je lekar koji mi je to nagovestio debil. Imam trombofiliju, aspirini do kraja zivota, moram i ishranu malo da sredim ali bmk, ne mogu bez crvenog mesa.

- roditelji stare sve vise, to sada najvise primecujem posto ih vidjam par puta godisnje, i kao da se to mnogo vise vidi na njima nego na meni i ljudima koji me okruzuju.

- xbox kupljen u septembru, od tada sam imao vremena da ga ukljucim 5-6 puta. 

- ne prija mi previse zivot u ch, gomila stvari me nervira, mislim da postajem prilicno zivcan, planem oko nekih sitnica bezveze.

- ako se i vratimo u srb za koju godinu, plasi me da ce ova (ili slicna) bagra i dalje biti na vlasti, i da cu se totalno razocarati a da ce tad vec biti kasno. Sve vise razmisljam o tome i nerviram se. Vucicu pederu!

 

Srecna nova godina svima, i neka naredna tema dogodine ima sto manje minusa!!!

 

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sttevann said:

 

+ ako se poklopi jos par stvari, u narednih 5 god bi trebalo da se isplanira povratak u SRB

 

- ne prija mi previse zivot u ch, gomila stvari me nervira, mislim da postajem prilicno zivcan, planem oko nekih sitnica bezveze.

- ako se i vratimo u srb za koju godinu, plasi me da ce ova (ili slicna) bagra i dalje biti na vlasti, i da cu se totalno razocarati a da ce tad vec biti kasno. Sve vise razmisljam o tome i nerviram se. Vucicu pederu!

lololo 

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

+ postao sam mekfegot

 

5x8on6D.jpg 

 

 

+ pravoslavno sam se prekrstio u vatikanu

 

oOgjKnr.jpg 


 

 

+ nisam trenirao/bavio se sportom, ali sam se zato hranio do jaja, tako da sam smršao, ali i dalje imam 6 pack!

+ dinu i po u vezi :o

+ i dalje me startuju ribe i pederi na žurkama

 

 

 

- bio sam strašno zauzet, više nego obično, pa nije bilo toliko vremena za droge i steroide, a i more

 

 * zapravo nije bilo minusa, zato što nisam imao vremena za navedeno zbog dobrih razloga,  ali eto... čisto čovek nešto da iskuka!

 

 

u 2017. planiram da živim kao car. 

da radim, učim, napredujem kao car.

putujem, rejvam i sprdam se kao car.

da više čitam (sem stručne literature), da napravim svoje vino i rakiju (lozu i šljivu), da nastavim da učim nemački i ruski. mogao bih malo da budem i produktivniji recimo. da nastavim da se kurčim i da rur prestane da bude sranje!

i da ćela prestane da krajcuje na žutom ofc.

 

 

ima još toga, ali ovo sve mi je prvo palo na pamet!

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

ovde ima likova koji su vec 16 god ovde, deca se skoluju, imaju po dva stana, ali kazu "ma sutra bi se vratili samo da se sredi situacija" :D

tesko da ce se iko vratiti pre penzije. A i tad, sto bi se vratio (mada opet, opcija da te klinke u banji iskoriste je svakom pravom dedi primamljiva, pa makar te i opljackale posle.)

Inace, "sredjena situacija" ne postoji nigde sve mi se cini :D. 

Uglavnom uzivaj u shvici, sto kaze jedan moj kolega iz holandije kad sam mu rekao da mi zena ide na francuski : "a sta ce joj to, sto ne ide na arapski" :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Najlepsa godina u mom zivotu

+ozenio se tj verio se

+gledao gilmoura na pompeji (tu se i verili ) mogu umrem sad

+black sabbath odgledao na oprostajnoj turneji

+na poslovnom planu ispunjen cilj

+ bacio kantu zvanu pc/windows i presao na mac-a

+ krenuo od januara da trenram 3x teretana/trcanje i 2x basket nedeljno, smrsao 14kg, telesne masti sa 23% spustio na 14% osecam se nikad bolje

+5x daj boze da sam se napio ovd godine sto je za pohvalu (od 2004 se lesim od alkohola)

+hobi/kolekcionarstvo nikad bolje uspeo sam da skupim skoro sve sto me zanimalo

+ priustio audiofilski stereo sistem i ispunio snove #2 sto se tice muzike

-propustio german comiccon i weekend of hell(horor konvencija) takodje morao da otkazem odlazak na carpentera u viennu :( . Dva ogromna kiksa u zivotu .

To je to od fejlova za 2016

Za ovu godinu ocekujem :

Pakleni plan zamisljen na poslu ako uspem 70% od zacrtanog bice sick

Da zivimo zajedno verenica i ja i moZda sacekamo prinovu

Da odgledam emperor u 2017 ( barcelona verovatno rock fest )

Da pojacam treninge i nastavim sa basketom i aktivnostima

Nadjem jos par figura sto mi nedostaju da upotpunim kolekciju

Gramofon i preamp da nabavim , mozda monoblokove videcemo ( ali to je overkill imho )

To je to.

Srecna nvg svima i bozic




Sent from my iPhone using Tapatalk

sigpic7722.gif

Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2017 at 11:44 PM, voodoo_ said:

Kratkoročno to je bolje nego da si završio faks a nisi se zaposlio. Dugoročno, zavisi od tebe!

paaaaa, problem je sto se nisam ni potrudio da zavrsim... doduse vodio sam se pricom da cu lako zavrsiti ovih par ispita i dok budem radio... 

mislim kontam da cu zavrsiti, samo je pitanje vremena, ali mi jako smeta sto jos nisam zavrsio...

On 1/7/2017 at 0:52 PM, trn said:

zavisi jel u struci ili jok!

u struci

nije da mi traze na poslu diplomu, nit mi diploma zavisi o visini plate, ali mora da se zavrsi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...