Jump to content

Wordpress pitanja


brue

Recommended Posts

Треба ми мала помоћ... мала у смислу да је то вероватно ситница за оне који знају да раде како треба у WP-у

 

Покушавам да нађем преко свезнајућег гугла то што ми треба, али ми не успева.

Наиме, у категорији имам небитно колико постова. У сајдбару који се налази на сваком посту хтео бих да имам тачно одређени пост (не налази се у тој истој категорији) који је линкован за целу баш ту категорију, тј виџет који то ради. И наравно да исто правило важи за цео сајт, све постове.

У бити, имам књигу раздвојену у постове, а податке о књизи бих хтео да имам у посебном посту (у другој категорији где су подаци о свим књигама), чији је привју ту у сајдабру. Тако да кад неко чита пост, може увек са стране да види о којој књизи се ради.

 

На који начин је ово могуће извести? Да ли има већ неки плагин који то ради?

Edited by brue
Link to comment
Share on other sites

custom field dodaj, pa upisi ID posta unutra, pa ga pokupi odatle kad je na strani. Ako sam programiras :)

ili dodaj tip pagea, pa prvi post makni pri prikazu, a stavi ga u widget

ili probaj nesto ovog tipa https://wordpress.org/plugins/ultimate-posts-widget/ .. ako ti se ne dira kod nista.. nisam koristio, al vidim da filtrira po par varijanti.

Link to comment
Share on other sites

Размишљао сам био и о таговима, али како направити да имаш Х постова у категорији и да они гађају баш таговани пост из друге категорије, а не међусобно. Не знам да програмирам у css-у, те не знам како извести те услове

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...