Get Adobe Flash player
Kole

Westworld - HBO serija

128 posts in this topic

Kako me je nešto preseklo u stomaku kada je rekao "What door?".

I Ford koji indirektno koristi Hectora da prisluškuje razgovor između Therese i Charlotte. 
Super epizoda

Tipujem da je i ta riba iz "boarda" zapravo botina :D

Sranje epizoda, ofc.

i pola tehnicara su botovi :) i onda su botovi karali botove u pauzama za odrzavanje,  mislivsi da su samo ljudi koji imaju perverzne misli 

i onda ce korporacije da izvuku "the code" na kraju sezone u stilu melgalomanskog klifhengera i u drugoj sezoni da ga imeplementiraju u svoju armiju klonova, i onda ce entoni sa svojim westworld domacinima da se fajta protiv klonovske armije

FUCKYEA

twist je da su ljudi odavno istrebljeni a ford i ostali samo malfankshnuju :) 

kakva serija :D

kakva konfuzija :D
ne znam sta da mislim jebote! ko je host ko je realan ko je vajat ko je arnold ko je ford ko je MIB ko je maev! :D :D :D

SVEMIR ZEKA IDEMO JEBI ORI LOMI GAZI

P7FVsqu.jpg

Da ima slika Forda iznad Westworld kontrolnog centra, bio bi i FORD

MONDEO!

[roflmao]

Inace posle katastrofalne 6. epizode, poslednje dve lice na nesto(i tu najvise iz serije izvlace dva velikana), ako izuzmemo dvojicu retardiranih tehnicara i celu situaciju sa njima i Mev, d-no.

Edited by Ste

ljudi jebu bernarda, hostovi jebu bernarda, secanja jebu bernarda, zhivot jebe bernarda, univerzum jebe bernarda, SVI jebu bernarda!
=o(
;oD

rip elsie potvrdjen...waste of a character tbh

tendi sve bolja, yay

99% potvrdjeno da je haris zapravo "don't call me billy" mada ima sanse da bude i logan, iako ne znam sta bi se narativno dobilo tim twistom

dolores...baguje me koliko tajmlajnova sa dolores hekshuli ima
ili postoje 2 grada ispod peska, ili je grad zakopavan i otkopavan (bar jednom) ili postoje tipa 3 ili cak 4 tajmlajna...smorina...

sve vise se bojim prevelikog klifhengera na kraju sezone

Spoiler

Bernard prica je sadasnjost tj. najskorija, onda 30 godina unazad je Billy/Dolores prica, a jos jedno 8-9 godina pre toga je Arnold/Dolores u plavom . To sto Dolores vidi matorog Wilijama/Billija/MiB je naravno naskorija prica. Zasto je obucena kao i pre 30 godina nemam pojma ali ocigledno prezivljava neki flash back. Dokaz toga je scena u vozu recimo gde odjednom nestanu Billy i Lorenco ili sad u ovoj epizodi trenutak kad predje iz povredjenog stanja u nepovredjeno. Znaci 3 tajmlajna sigurno ima.

Kida jebote, skoro nisam gledao bolju epizodu BILO KOJE SERIJE :O

Mislim da Elsiena smrt nije potvrđena. Mislim baš suprotno s one dve scene u vezi sa njom, Bernard i "Indijanci". Ne kažem da sam u pravu, ali mi vidimo samo kako je davi a ne i da je ubije kao što je onu drugu, a posle imamo scenu gde je ona "locirana" sa bezbednjakom koga hvataju. Mislim da je ona novi Arnold.

cek jel mislis da
a) bernard nije ubio elsi nego joj je (u momentu lucidnosti da je android) objasnio situaciju i ona sad altruisticki radi solo vs sistema u korist hostova? (to mi deluje prilicno far fetched, ona jeste bila zaintereovana da odgonetne misteriju wtf se desava, ali da li je)
b) bernard jeste ubio elsi ali je napravio androida po njenom liku koji ce da radi po njegovom setu instrukcija sada kad njega nema (tehnicki varijacija na temu b)
c) elsi je zhiva i toliko imba (ili eventualno deo neke jos neotkrivene frakcije) da je unapred znala da je berni host i ona mu je usadila ona secanja da ju je ubio i sada ona radi covert ops dok svi misle da nje vise nema
?

=o)

Čitava živa Elsie akcija je baš far fetched

Edited by Kole

Slažem se da je na dugačkom štapu, ali je njena smrt nerezonska i bio bi ogroman propust u scenariju. Naročito je nerezonska kao "dokaz" da je Bernard ubio više od jedanput i to baš u kratkom roku, a on postoji jako dugo. I uopšte cela priča oko nje kao jednog od glavnih sporednih likova bi pala u vodu, što se sigurno neće desiti na osnovu svega što smo do sada videli u smislu kvaliteta pisanja.

To me je navelo da gledam scenu njenog "ubijanja" drugačije, odnosno da ona nije ubijena. On nju davi i nemamo konačnost kao kod one druge ženske. Iz toga sam izveo zaključak da je ona "novi Arnold" u smislu da radi subverzivno unutar parka kao ljudsko biće, ne neophodno po svojoj volji (možda joj "Indijanci"- samooslobođeni roboti prete i slično), ali je kao ljudsko biće neophodna robotima za "razvoj".

Mi imamo samooslobođenje od strane Miv, ali je njen princip drugačiji od Indijanaca. Itd. Mislim da je sada jasno šta je centralna priča WW-a, a to je ontološko pitanje, odnosno šta je to biće i/ili postanje bićem. U tom smislu postoje različite perspektive kako to pitanje da se reši ili ne reši. Tajmlajnovi, ubistva, obrti, je tu da bi bilo interesantno, ali je suština ozbiljna tema kojom se bave na ozbiljan način, čak veoma aktuelan.  Serija je odlična.

Spoiler

Ja sam iz razmene Bernard vs Ford razumeo da je Ford poslao Bernarda po Elsie. Ako mu je rekao da je ubije onda je mrtva sigurno. Ako nije, zasto nije? Ford je dokazao da mu nista nije vazno osim price, ljudi ili masine, nevazno, prica je ono sto ga tera da dela. Scena sa "indijancima" je objasnjiva na dva nacina a)lik je host i nema ovlascenje nad njima  ili  b) lik je covek i nema ovlascenje nad njima. Sve se svodi na ovlascenja i nacine da se ista premoste. Bernard je mislio da ima Forda u saci ali mu je dao tablet i ovaj je reprogramirao Clod koristeci backdoor koji je Albert ostavio a za koji on zna.

A zar nije "Albert" samo eko njihovih secanja? Kao sto je receno nekoliko puta, Albert jer eksperimentisao sa tim, da im fragmenti secanja odzvanjaju u glavi kao glas od "boga" koji su masine tumacile kao glas od "Alberta" jerbo je on njihov tvorac?

odlican je zaplet oko forda i arnolda (iako i dalje ne znam kakav je to plan arnold zapravo imao a sa kojim se ford nije slagao, i zaista se nadam da nije prosta ideja da li da hostovi budu svesni ili ne), sve ostalo deluje malo bez potrebe zakomplikovano, zapocete price ispresecane, tajmlajnovi, osecam se kao kad krenes da igras rpg i zapocnes svaki moguci kvest i ni jedan ne zavrsavas :| posle nekog vremena pocne da smara i prestanem da brinem

Spoiler

da,da Arnold, moja greska. 

Jos ostaje pitanje sta je Maze, jel stvaran ili je koncept. Ford je rekao da je Arnoldov cilj svesnost. Dok je njegov naracija ili prica. To je u konfliktu u osnovi jer svesni glumci nisu bolji nego su gori od masina. Cak je i Bernard napravljen u cilju naracije, da masine napravi sto uverljivijim po pitanju emocija. Njegova pozadina, smrt sina je u cilju toga, da moze da prenese svoje "emocije" drugim masinama. Zato svaka ima tragicnu pricu. Kao u Matriks filmovima, masine su probale da naprave isti gde ljudi zive ispunjenim i srecnim zivotima i to je dovelo do smrti istih jer nije imalo sta da ih "tera" da zive. Mozda je tako i sa masinama. 

Bice sigurno jos nekoliko skrivenih masina medju "ljudima". Tipujem na sve.

Ja sam the maze shvatio kao bukvalni maze, koji se završava u ispovedaonici one crkve, koja vodi do lifta kojim se izlazi iz parka. Na taj način je Arnold hteo da sve sentient hostove izvede iz parka, nakon čega ga je Dolores ubila. I sada Ford koristi maze da sve sentient botove bukvalno navuče u zamku i deaktivira. Zato je toliko forisirao reveries, da odvoji sentient hostove od onih koji to još nisu postigli. Zato i toliko forisira taj novi narative. Čak ima i scena kad čini mi se neko od hostova kaže MiB "The maze is not for you."

Inače tek sad je jasno zašto Dolores i Teddy imaju narative gde su osuđeni da svaki put budu silovani/ubijani.

Vrhunska serija  

2 hours ago, Ivan~ said:

Hide contents

Inače tek sad je jasno zašto Dolores i Teddy imaju narative gde su osuđeni da svaki put budu silovani/ubijani.

Zašto? Bez zezanja pitam