Jump to content

Kako najpovoljnije do Islanda?


Lucky

Recommended Posts

56 minutes ago, Lucky said:

Sini care, daj detalje.

Ima neke džabe avio karte u novembru, ali kapiram da su cene za "život" šurenje tamo?

najskuplja zemlja za zivot, gde sam ja krocio.

12 jaja, 1000din u supermarketu olololol

8-12e pivo u pabu

8e jebeni magneti, bas kidaju. ali jebiga, kinezima i amerima je to smesno.

mi smo imali mamojebacku avanturu.

12 dana, 9 smestaja, 3500 predjenih km, 100km predjenih pesaka.

detaljno kovali plan godinu dana. gledali da ustedimo gde mozemo (povratna karta 240e)

jednom prilikom smo tokom voznje za 500m izbrojali 13 vodopada sa jedne strane.

pored svih tih svetskih cuda koje smo videli, na mene je najveci utisak ostavila sama voznja tim predelima. nisam dao volan nikome tih 3500km :))) (scumbag)

10/10 would recommend

Bring It

Link to comment
Share on other sites

Drugar koji je živeo na Islandu, neki od vas ga i poznaju možda, jednom "davno" je radio neke kalkulacije oko toga koliko je potrebno da bi napravio lep "izlet" na Island i razbacao se sa nekim 2000-3000e ciframa, koje su meni u tom trenutku bile u SF fazonu. Jeste on "malo" preterao jer je tipa računao standardnu avio kartu a ne neke jeftinije varijante etc, ali ostale "svakodnevne" je pogodio tj. dobro prognozirao, sudeći po komentarima drugih a i Sinija iznad.

Link to comment
Share on other sites

ljudi su retardi.

nama su govorli kaok necemo uspeti da prezivimo bez 50e dnevno (?!?)

na kraju se ispostavi da je ta riba kupovala PRINGLS na pumpi.

ceo aranzman me je kostao 1200e. najvise je otislo na auto i smestaj. na samom ostrvu sam potrosio 200e. jebiga, hranili smo se losije, ali... bitno da je bila proteinska ishrana :D

inace, islandjani ludaci. trpaju protein u sve. cak i u marketima, imaju posebni rafovi sa suplementacijom, whey bcaa ma sve :)))

muskarci su im ogromni, bas pravi vikinzi. nije ni cudo s obzirom na hranu.

nama je hit bio SKYR. to je njihova verzija grckog jogurta, samo sto njihov na 200gr ima... 20gr proteina :)))))))))))))

cokoladno mleko isto. bolest.

 

elem, sve se moze ako se dobro isplanira :)

1200e je pristojna cifra, ali sa 1500e bi bio Bog :)

Bring It

Link to comment
Share on other sites

ah moje mlade slobodne kolege isto isle tamo, i fotke su isto vrhunske, ali njima je ostala u secanju luda baba u nekoj kuca-kafani, tanjir uzasne corbe 20 eura :D

Inace jel kod ovih megavodopada sniman prometej (pocetak)?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Lucky said:

Drugar koji je živeo na Islandu, neki od vas ga i poznaju možda, jednom "davno" je radio neke kalkulacije oko toga koliko je potrebno da bi napravio lep "izlet" na Island i razbacao se sa nekim 2000-3000e ciframa, koje su meni u tom trenutku bile u SF fazonu. Jeste on "malo" preterao jer je tipa računao standardnu avio kartu a ne neke jeftinije varijante etc, ali ostale "svakodnevne" je pogodio tj. dobro prognozirao, sudeći po komentarima drugih a i Sinija iznad.

najbolja varijanta moguca za Island i koja je vrlo pristupacna je i ista kojom je Sini isao, BG Malme wizz, onda voz do Kopenhagena i odatle Wow air Kopenhagen-Rejkjavik. Ja sam tada za mene i tadasnju devojku platio povratne sa jednim koferom oko 380 eur ako se dobro secam, sto znaci da sa pratecim tim vozom Malme-KPH i prevoz od aerodroma do Rejkjavika izadje na 450e put za oboje. Ja sam isao u maju, sto i nije peak sezone sto je dosta bitno kada ides na Island, Sini je uhvatio isto taj prelaz izmedju  zimske i letnje sezone i tada su jeftinije cene, maj oni isto racunaju kao "zimsku" sezonu iako je mene zesce usralo vreme, bukvalno kisa nijednom nije pala do poslednjeg dana, dani od 20 sati, jedino sto nije bilo sanse da vidim auroru u tom periodu, al je garishu usralo, nabijem ga na kurac :D

Ta racunica 2k-3k je zaista nerealna a ja sam fazon tamo jeo i tog nekog njihovog cuvenog jastoga u Hofnu i neku arctic char kako god da se ona prevodi kod nas, i probao sam i fermentisanu ajkulu i sve te picke materine koje realno sledeci put ne bih ni pipnuo i kupao sam se po svim tim njihovim kupalistima, mislim da jedinu stvar koju sam propustio je gledanje kitova u Husaviku, to je valjda oko stotke plus ti ne garantuju da ces ih zaista videti, ali kao imaju neki hit rate 90% :D. E da, nisam isao na Vestmaneju jer sam se usrao da necu stici da obidjem celo ostrvo, a za to se placa trajekt oko 60ak evra, ako se budem vratio, sledeci put cu sigurno otici tamo i na Farska Ostrva. Alkohol i klopa su realno preskupi na samom ostrvu, ali ima ta dva lanca supermarketa koji su budget friendly i ima ih u svakom selu kada krenes na put oko ostrva, ja sam isto jeo taj Skyr u neogranicenim kolicinama i dimljenog lososa jer kosta isto koliko i pecenica :DDDDD 

Sini je vec rekao najveci trosak na ostrvu su ti zapravo smestaj i rent a car, izvan letnje sezone mozes da prodjes, tj. ja sam barem prosao a mislim i oni, oko 35e me je kostao dan i bila je neka akcija pa su mi dali gps za dzabe, inace je 5e dan, tako da sam i tu kao ustedeo, a tad nije bilo offline here mapa. Guest house na putu oko ostrva moras da racunas da ces da pucas oko 60ak evra za noc, mislim da je i jos skuplje u turistickoj sezoni, doduse ja nisam hteo nista da rezervisem unapred nego sam stajao kada me je put naveo i kada odlucim da sam umoran, tamo je potpuno normalno da u ponoc zakucas na vrata i trazis smestaj, jos kada dan traje beskonacno bukvalno si mindfuckovan totalno jer ono setao si pre toga, gledao si sve zivo i onda vozis vozis vozis i kao skapiras, ponoc je a i dalje je dan i stanes negde da prenocis. Neko ko je manje zahtevniji verovatno tu moze da ustedi jos brdo love ako spava u satoru.

Mislim da nikada u zivotu nisam osecao takav mir, nego kad sam bio tamo, mada kapiram da kada bih proveo tamo jednu zimu, raznela bi me depra kada bi krenule sestomesecne noci :DDDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

pa da, ja sam tada u Viku dosao u praznu guesthouse, video broj telefona na tabli od plute, okrenuo ga, e, treba mi smestaj, vazi, uzmi kljuceve od sobe 3 i ostavi pare pored frizidera :DDDDDDDDDDD

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Skyr je quark, a ne grčki jogurt, i kida, kao i bilo koja druga verzija quarka, i apsolutno mi nije jasno zašto toga nema kod nas, bolje stvari nema. Jedino sa čime bih mogao da ga poredim je ella, a ella je kurac

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 16.9.2016. at 5:35 PM, gruja said:

najbolja varijanta moguca za Island i koja je vrlo pristupacna je i ista kojom je Sini isao, BG Malme wizz, onda voz do Kopenhagena i odatle Wow air Kopenhagen-Rejkjavik. Ja sam tada za mene i tadasnju devojku platio povratne sa jednim koferom oko 380 eur ako se dobro secam, sto znaci da sa pratecim tim vozom Malme-KPH i prevoz od aerodroma do Rejkjavika izadje na 450e put za oboje. Ja sam isao u maju, sto i nije peak sezone sto je dosta bitno kada ides na Island, Sini je uhvatio isto taj prelaz izmedju  zimske i letnje sezone i tada su jeftinije cene, maj oni isto racunaju kao "zimsku" sezonu iako je mene zesce usralo vreme, bukvalno kisa nijednom nije pala do poslednjeg dana, dani od 20 sati, jedino sto nije bilo sanse da vidim auroru u tom periodu, al je garishu usralo, nabijem ga na kurac :D

Ta racunica 2k-3k je zaista nerealna a ja sam fazon tamo jeo i tog nekog njihovog cuvenog jastoga u Hofnu i neku arctic char kako god da se ona prevodi kod nas, i probao sam i fermentisanu ajkulu i sve te picke materine koje realno sledeci put ne bih ni pipnuo i kupao sam se po svim tim njihovim kupalistima, mislim da jedinu stvar koju sam propustio je gledanje kitova u Husaviku, to je valjda oko stotke plus ti ne garantuju da ces ih zaista videti, ali kao imaju neki hit rate 90% :D. E da, nisam isao na Vestmaneju jer sam se usrao da necu stici da obidjem celo ostrvo, a za to se placa trajekt oko 60ak evra, ako se budem vratio, sledeci put cu sigurno otici tamo i na Farska Ostrva. Alkohol i klopa su realno preskupi na samom ostrvu, ali ima ta dva lanca supermarketa koji su budget friendly i ima ih u svakom selu kada krenes na put oko ostrva, ja sam isto jeo taj Skyr u neogranicenim kolicinama i dimljenog lososa jer kosta isto koliko i pecenica :DDDDD 

Sini je vec rekao najveci trosak na ostrvu su ti zapravo smestaj i rent a car, izvan letnje sezone mozes da prodjes, tj. ja sam barem prosao a mislim i oni, oko 35e me je kostao dan i bila je neka akcija pa su mi dali gps za dzabe, inace je 5e dan, tako da sam i tu kao ustedeo, a tad nije bilo offline here mapa. Guest house na putu oko ostrva moras da racunas da ces da pucas oko 60ak evra za noc, mislim da je i jos skuplje u turistickoj sezoni, doduse ja nisam hteo nista da rezervisem unapred nego sam stajao kada me je put naveo i kada odlucim da sam umoran, tamo je potpuno normalno da u ponoc zakucas na vrata i trazis smestaj, jos kada dan traje beskonacno bukvalno si mindfuckovan totalno jer ono setao si pre toga, gledao si sve zivo i onda vozis vozis vozis i kao skapiras, ponoc je a i dalje je dan i stanes negde da prenocis. Neko ko je manje zahtevniji verovatno tu moze da ustedi jos brdo love ako spava u satoru.

Mislim da nikada u zivotu nisam osecao takav mir, nego kad sam bio tamo, mada kapiram da kada bih proveo tamo jednu zimu, raznela bi me depra kada bi krenule sestomesecne noci :DDDD

Posle sam se setio neke tvoje slike sa Islanda sa zastavom pa se prisetih i da si ti bio tamo.

Dobro, rent a car je "ok", to je neka cena na koju bih svakako računao, bez obzira što je ostrvo pa su cene generalno nešto niže po pravilu, s tim što guest house malo cepa više. Ali po ovome što si ti rekao + naravno ovaj low cost deluje kao win.  U suštini karta ispadne isto kao za neku drugu "normalnu" destinaciju.

Sa druge strane, mislim da sam negde "uhvatio" da će RyanAir ići iz Niša do Rejkjavika (ili možda Temišvara) što bi verovatno onda bila najpovoljnija verzija. Nešto od novembra-decembra, isto sa nekim džabe cenama.

Dosta me zanima Island, baš bih išao - skapirao sam da me slabo interesuju ove "obične" turističke destinacije. Samo onda moram da nabodem dobar period godine da se ne zakopam u "30 days of night" fazonu :))

Link to comment
Share on other sites

ja sam nasao kod nekog Vijetnamca smestaj u centru Rejkjavika, placao sam sobu oko 45e, njegova zena radi tamo u bolnici i u toj sobi su imali dva bolnicka kreveta sa sve onim elektropodizacem :DDDDDD Meni u principu ne smeta da sherujem stan jer su hostovi uglavnom kul i pomognu ti sto se ticu samog snalazenja i saveta. Kod njih je zivela u trecoj sobi neka Francuskinja koja je dosla pre tri godine na dve nedelje i nikad se nije vratila i napisala je dva romana na Islandu :D

Oko ostrva sam na licu mesta, tamo u koje god manje mesto da odes gde god da zakucas na vrata i da nema mesta oni imaju kao neku licnu mrezu gde vide ko je slobodan i upute te gde da ides. Mislim da sam jos samo u Akureriju bukirao smestaj jer mi iskocilo nesto na bookingu bas ispod cene.

 

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Исланђани цареви
livestream последњег MC бургера у фази "распадања"
http://bushostelreykjavik.com/last-mcdonalds-in-iceland

The last McDonalds hamburger in Iceland

After the economic crash in Iceland McDonalds decided to close their diners in the country. For many that was symbolic for the way Icelanders shun the capitalistic powers in Iceland following the crisis. Besides, the McDonalds menu didn't really fit the diet of skyr, blueberries and rotten shark that had given Icelanders one of the longest life expectancy in the world. 

The day before it closed down, October 30th 2009, Hjörtur Smárason went to McDonalds and bought a burger. Not to eat, but to keep and it was put in the original emballage on a garage shelf. Three years later he opened it again to find it looking exactly like it was when he left it. So he donated it to the national museum in Iceland where it was in storage for a year. 

Now it is on display at Bus Hostel Reykjavik in Iceland, not only for those who drop in, but also with a live video stream where you watch the hamburger rot - or not - on live camera. You might have to be patient though to see any changes. Chances are that this is the most boring, uneventful web cam on the planet.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...