Jump to content

Konačno novi MacBook Pro


Lucky

Recommended Posts

Bez obzira šta ko mislio, ali meni je za _poslovne_ stvari MacBook Pro (pa i Air) i dalje bolji od bilo kog Windows laptopa, zbog touchpada, bolje baterije, lakšeg punjača (zbog putovanja), bolje konektivnosti i mnogo drugih stvari. Naravno, prepreka je uvek cena jer deru "bez razloga".  Dosta je prošlo otkad su radili značajniji upgrade ali izgleda da konačno stiže:

Quote

 

The new top-of-the-line MacBook Pros will be slightly thinner than the current models but are not tapered like the MacBook Air and latest 12-inch MacBook, one of the people said. The new MacBook Pros have a smaller footprint than current models and the casing has shallower curves around the edges. The pressure-sensitive trackpad is also slightly wider, the person added.

An option for a version featuring a higher-performance graphics chip from Advanced Micro Devices Inc. will be available, another person familiar with the matter said. It’s unclear which provider Apple will use for the main processor, but Intel Corp. has supplied this in the past. 

Apple is using one of AMD's "Polaris" graphics chips because the design offers the power efficiency and thinness necessary to fit inside the slimmer Apple notebook, the person said. The new graphics card is more than 20 percent thinner than its predecessor, AMD said earlier this year. AMD declined to comment, referring inquiries to Apple.

 

Smešne su mi ove izjave da će biti dobar za gaming jer se zna da OSX oduvek sakuje sa tim, ali sve drugo deluje obećavajuće - ovo dole je naravno fan rendering.

macbooktouchpanelspotify.jpg

Quote

 

As reported previously, the switch to the new Polaris 11 architecture is expected to be a significant performance upgrade over the previous 28nm chips, with AMD promising "console-class GPU performance for thin and light notebooks" and "extraordinary VR experiences" from the new low-power mobile architecture. 

The new design will also include USB-C connectivity that can handle charging, data transfers, and display outputs, according to the source, corroborating earlier rumors. Apple is also reportedly considering whether to offer the notebooks in gray, gold, and silver, although it's unclear if colored MacBook Pros will be available on initial release.

 

Ako ništa drugo, posle ovog releasea znamo da će USB-C postati standard i na svim drugim laptopovima :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

34 minutes ago, exile said:

Jebo sam im mater sa tim USB-C-om ako ga ugrade u ovaj lap


S druge strane bas me zanima kako ce da izgleda to, ove poslednje 15ice sto imam priliku da cackam i sam su stvarno besprekorni lapovi, ali nikada ne bih davao 2500 evra za to iz svog dzepa

Mislim da je USB-C svakako standard i biće ga sto posto, ali isto tako ne verujem da će biti jedini port kao što je na MacBook, sigurno će biti USB i thunderbolt u nekoj varijanti.

Sa drugom rečenicom se slažem 100% - vrhunski lapovi iz brojnih razloga, ali nerealno skupi.

Link to comment
Share on other sites

Šta znam... realno ga nećeš koristiti ispod 2 godine, što je nešto jače od 100 dolara mesečno. Ako ti stvarno treba mekpro, tj. koristiš ga kao alat, zarađivaćeš daleko više od tih 100 dolara mesečno. Bar ja tako razmišljam za sve!

 

Edited by alfa

Um caruje, Dundo Maroje!

 

click me

Link to comment
Share on other sites

Pa na primer, bilo gde da sam išao na sajmove, konferencije itd, Mac se "na keca" poveže sa bilo kojim štampačem što mi sa Winom nije bio slučaj - isto je i sa povezivanjem na wirelesse i access pointe. Bolji je i signal za wireless (ok, ovo može biti individualno do drugih laptopova). 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, jasamnepismen said:

Mislim da će izbaciti novo čudo mesec dana posle kupovine 2015 modela, a ja neću imati ko da mi donese tad, pa da odložim kupovinu.

standardni problem, al' jeb' ga ... ako ništa gledaj na to sa vedrije strane, verovatno ćeš sad 2015 modele moći da nabaviš dosta povoljnije.

Link to comment
Share on other sites

lako je biti jeftin kad neko drugi donese inovaciju na trziste pa ti samo uzmes i iskopiras. 

ja koristim hp envy Q3 2015, koji je u americi kostao $1500, i dzabe njemu vrhunska izrada kad intel bluetooth driver zabada, kad synaptics touchpad driver zabada, kad moram da restartujem windows da bi mi poterao zvuk na hdmi kabl a ne na zvucnike od laptopa, i kad baterija jedva izgura 4 sata ako koristim chrome. tako da [dzivdzan zbori] sve to ima svoje :)

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, daniiL said:

Ako je lako biti jeftin zahvaljujuci tudjim inovacijama,zasto Su onda Apple proizvodi toliko skupi?

nemoj se pecati na to kako je stiv dzobs "ukrao ideju" ovome ili onome. iznosenje inovativnog proizvoda na trziste je ogroman visedimenzioni projekat , a ideja , pa cak i beta proizvoda su tipa 0.1% celokupnog procesa

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Činjenica je da oni imaju proizvode koji rade to šta treba da rade vrhunski. Zato se puno i plaća, neki PC računari su došli blizu ali realno nijedan nije baš to tako odradio. Između ostalog tu je i cimanje sa drajvevrima, operativnim sistemom i sl, a Apple to sve radi in house i sigurno mogu sve to bolje da uklope.

MacBook pro je mnogo ozbiljniji komp od Aira, jedino mi se cini da malo previse naplaćuju rezoluciju koja nije mozda baš toliko neophodna, tipa bolo bi ok da imaju i jeftiniji Macbook pro sa Full HD ekranom. Nadam se samo da za novi neće da izdivljaju s neki 4k ili tako nešto.

Glede MacBook Pri 2015 ja ne bih previse ocajavao, zbog kvaliteta izrade jako jako malo gube na ceni, tipa sledeće godine ga prodas za 200-300 evra manje nego što si ga platio.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Neptune said:

nemoj se pecati na to kako je stiv dzobs "ukrao ideju" ovome ili onome. iznosenje inovativnog proizvoda na trziste je ogroman visedimenzioni projekat , a ideja , pa cak i beta proizvoda su tipa 0.1% celokupnog procesa

Ne pecam se ja.Samo gomila Apple-ovih inovacija zapravo nije njihova.Ti tvrdis da je lako biti jeftin na konto tudjih inovacija,zasto je onda Apple toliko skup?To sto su oni uspesni u prodaji,tp nije nikakav visedimenzionalan projekat.Dobar proizvod i dobar marketing i to je sve.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

nisi procitao moj odgovor. nebitno "cija" je inovacija, bitno je ko ju je izneo na trsizte, to je tezi deo. 

Quote

Dobar proizvod i dobar marketing i to je sve

pa ne prave kutiju sibica za mesnu zajednicu majku mu, vec izuzetno kompleksan proizvod za svetsko trziste u visoko konkurentnoj industriji. to jeste itekako visedimenzionalan projekat.  

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, f4ts0 said:

ružno sudeci po slici koju je luckey okacio

 

vidiš da je to neki rendering nekog lika, nije oficijelna slika.

15 hours ago, Zwerko said:

MacBook pro je mnogo ozbiljniji komp od Aira, jedino mi se cini da malo previse naplaćuju rezoluciju koja nije mozda baš toliko neophodna, tipa bolo bi ok da imaju i jeftiniji Macbook pro sa Full HD ekranom. Nadam se samo da za novi neće da izdivljaju s neki 4k ili tako nešto.

mislim da sigurno hoće - nema mi logike da će izdati fullHD ekran na MacBookPro kada odavno furaju Retinu, sad mogu ili da je zadrže ili da odu korak iznad. A kad su već cepali 5K na iMacu mislim da će ovde 4K biti opuštena varijanta.

 

15 hours ago, Zwerko said:

MacBook pro je mnogo ozbiljniji komp od Aira

Ozbiljniji, ali Air obavlja 90% posla za koji je namenjen, ako ne i 100 - lagani prenosni računar za Office posao i poneku sitniju obradu fotki ili tako nečega.

 

Link to comment
Share on other sites

ne zezaj kruksone - stvarno nisam apple fan, koristim podjednako raznorazne laptopove, sisteme itd, posebno za gaming je mac bulja, ali za putovanja i stvari "u pokretu" ne postoji bolji laptop nego macbook air. Sve počevši od minimalne veličine punjača koji može da se "skrati", kabla koji se namotava, sjajnog magsafe konektora pa preko same težine laptopa i neprevaziđenog touchpada uz koji ti nije potreban miš (na windowsu i drugim laptopovima mi je potreban da bih imao taj nivo efikasnosti).

Naravno, kad otvoriš nešto u flešu hoće da otegne papke, ali eto, i fleš neće još dugo :)

Link to comment
Share on other sites

haha @kruko ok, have your fun!

1 hour ago, tortky said:

"kabla koji se namotava"

Laki, jebote, PLS, ali PLS.

ne znam na šta ciljaš, ali ovako izgleda kada namotaš kabl i punjač od aira (minus US utikač ofc)

18mql2diwyfw2png.png

meni to mnogo više odgovara u koferu ili torbi u odnosu na bilo koji drugi laptop koji sam imao tj. njegov adapter, a imao sam ih "hiljadu" - ne samo da imaš dupli kabl (od struje do adaptera pa od adaptera do laptopa) već su debeli kablovi koji zauzimaju dosta mesta i ne mogu da se "skrate". Da ne pričamo o težini. Kao i o bezbroj situacija gde napakujem kofer da ne može više da stane ni par gaća :))

To nije feature koji će samostalno opravdati cenu koja je ~500e veća od konkurentskog proizvoda, ali je jedan od featureova koji znače. Posebno kada "svaki gram" znači kada nosiš u torbi ili na leđima. Standardnu 15icu koju sam imao tamo 2005-6 sam nosio i otpadala su mi leđa jer je bila 2,2kg., iako kao 2 kg samo po sebi "nije neka težina". Kad sam zamenio za Toshibu od 12" već je bilo bolje (koja je tipa 1,7kg). Sa 13" Macbook Air koji je 1,3kg je još bolje a 11icu (1,1kg) skoro ni ne osetiš - ali čak i te sitnije razlike od 100-200g se osete u rancu koji vučeš ceo dan a adapteri od laptopa su tradicionalni "teškaši".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neptune said:

nisi procitao moj odgovor. nebitno "cija" je inovacija, bitno je ko ju je izneo na trsizte, to je tezi deo. 

pa ne prave kutiju sibica za mesnu zajednicu majku mu, vec izuzetno kompleksan proizvod za svetsko trziste u visoko konkurentnoj industriji. to jeste itekako visedimenzionalan projekat.  

Bitno je cija je inovacija,jer da nije tako zasto ih onda Apple predsavlja kao svoje.Niko ne spori da Apple ima vrhunske proizvode,vec njihovu pricu kako su oni izumeli sve zivo i na konto tih "inovacija" prodaju svoje proizvode po (realno) previsokim cenama.

The rain makes such a lovely sound

To those who're six feet underground

Link to comment
Share on other sites

odlična je spravica, tu nema dvojbe, ali puno novca za to što nudi. Ako nekome treba XCode (a ne u svrhe, "poy učim swift"), onda mogu da skapiram investiciju, u svakom drugom slučaju ne (tu uključujući i moju švecu koja ima Aira za "posao" a koristi mail i ofis)

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...