Jump to content

Konačno novi MacBook Pro


Lucky

Recommended Posts

12 minutes ago, Highl1 said:

zanima te šta "može" laptop? A šta to može novi MBP u poredjenju sa konkurencijom?

brate hteo sam da vidim novi MBP, kako izgleda, sta radi, sta su napravili, ne znam sta ti nije jasno :) ja sam upalio strim da bi mi oni predstavili svoj novi uredjaj, to su i uradili i sve kul. ne znam kakve veze ima konkurencija, ne pricam o tome.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

16 minutes ago, Lucky said:

Sad je MB skuplji od Aira a svakako je i MBP, tako da praktično nemaš više 1000$ Mac.

Još uvek imaš Air od 13" za $999. A MBP počinje od $1299, malo je teži od tog Aira ali ima bolji ekran i par novina, praktično je on sad Air sa Retina ekranom. Jedino što više ne postoji manja varijanta od 13", to je samo Macbook sa 12". Verujem da od 11" više i neće praviti jer im se to kosi onda s idejom drugih uređaja kao što je iPad Pro kome je ionako jedna od bitnih stavki "Faster than a speeding laptop."

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

@Lucky: svaki ultrabook je toliko težak, tako da to nije novina. Bila bi da ima diskretnu grafiku, ovako se ni po čemu ne razlikuje od drugih ultrabookova, samo košta solidno više
@Zverko: Počinje od 1499$ za danas standard i5/8GB/256 SSD verziju, ne znam ko će u 2016oj uzimati SSD sa 128 GB, i plus taj od 1299$ je stari MBP. 16 GB je potrebno zbog teranja VM-ova, npr ili nekih glomaznijih razvojnih okruženja. Ja se koljem sa XPS-om jer je moja generacija mogla da ima samo 8 GB, i Surface Book sa i5 i diskretnom grafikom me odbija samo jer nema 16 GB
@Neptune: Ok, nismo se razumeli. Sa tog stanovišta, svaki event bilo koje firme je zanimljiv, jer je PR stunt i show off. Ali mi ovde govorimo o samom proizvodu, koje su mu novine, kako se kotira u odnosu na konkurenciju, i naravno na kraju pitanje je cene. Da li je event bio zanimljiv, da li je na njemu Rijana pušila Obami ili se videla bradavica od Beyonce, to mislim da nas za sve ovde baš zabole. Umesto tog gledanja eventa si isto tako mogao da odeš na Verge i iščitaš post šta je sve predstavljeno i sebi da uštediš vreme, nhf

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Highl1 said:

@Zverko: Počinje od 1499$ za danas standard i5/8GB/256 SSD verziju, ne znam ko će u 2016oj uzimati SSD sa 128 GB, i plus taj od 1299$ je stari MBP. 16 GB je potrebno zbog teranja VM-ova, npr ili nekih glomaznijih razvojnih okruženja. Ja se koljem sa XPS-om jer je moja generacija mogla da ima samo 8 GB, i Surface Book sa i5 i diskretnom grafikom me odbija samo jer nema 16 GB

Uopšte nisam skontao da je taj ispod stari, Bože koja retardacija, na njihovoj stranici gde stoji  "Choose your new MacBook Pro" je ispod stari model, koji idioti. 

A što se RAM-a tiče ja sam pitao zašta će mu više od 16GB, 16GB je meni ok, imam i ja toliko u kompu ali to može da se stavi i u MBP. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

može, ali je doplata 200$, što znači da te obični bez ovog Touch sranjca košta 1700$  

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Sve stoji, preskup je ali je to MacBook Pro, i do sada je bio najskuplji u tom nekom rangu i realno se isplati samo nekome koje baš Apple ljubitelj, svi ostali će objektivno naći neko opravdanje da za manje pare dobiju iste performanse. 

Ali što se memorije tiče nisam pričao u kontekstu cene nego toga što je Komek rekao kako se nadao da će videti varijante sa više od 16GB, sa 32 ili čak 64GB što mi i dalje za laptop deluje preterano, da ne pričamo o tome da bi tek to bilo papreno skupo. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

opet, da se vratim na priču od pre par postova, deluje tebi preterano, ali ima ljudi kojima treba. Kod mene na poslu svi workstationi imaju po 64 GB rama, a ljudi vezani za IT ne koriste laptopove samo zbog činjenice da nemaju toliko memorije na raspolaganju. Laptopovi se dele za rad remote čisto kao secure terminal za pristup workstationu na poslu, jer 16 GB jednostavno nije dovoljno.

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Zwerko said:

Još uvek imaš Air od 13" za $999. A MBP počinje od $1299, malo je teži od tog Aira ali ima bolji ekran i par novina, praktično je on sad Air sa Retina ekranom. Jedino što više ne postoji manja varijanta od 13", to je samo Macbook sa 12". Verujem da od 11" više i neće praviti jer im se to kosi onda s idejom drugih uređaja kao što je iPad Pro kome je ionako jedna od bitnih stavki "Faster than a speeding laptop."

Ja sam razumeo da će ubiti i 11 i 13 tj. čitavu Air gamu, onda sam se ja prevario.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Highl1 said:

Kod mene na poslu svi workstationi imaju po 64 GB rama, a ljudi vezani za IT ne koriste laptopove samo zbog činjenice da nemaju toliko memorije na raspolaganju.

Jasno je meni da postoje primene gde ti treba 64GB memorije samo mi nije logično porediti workstation od dvadeset kila i laptop, tj ultrabook od 2kila i 1.5cm debljine. Jbg i dalje postoji nešto zašta ti je neophodan desktop i što ne može da se radi na laptopu, sve manje, ali opet. Uostalom imaš laptopove drugih proizvođača koji imaju po 64GB memorije, čak i sa Xeon procesorima, samo su veliki i teški ko tuč za nosanje unaokolo. MacBook Pro jednostavno ne cilja tu populaciju jer u krajnjoj liniji ta populacija će ići tvojom logikom i gledati odnos uloženog/dobijenog, a prosečan kupac MacBook Pro će ga kupiti zato što je kvalitetan i lep, cena je ne tako bitna na listi prioriteta. 

19 hours ago, Lucky said:

Ja sam razumeo da će ubiti i 11 i 13 tj. čitavu Air gamu, onda sam se ja prevario.

Za sad ima još uvek da se kupi 13, ali ne zvuči nelogično. 

Inače umirem od smeha:

Connecting An iPhone 7 To The MacBook Pro Requires $19 Adapter

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

cena je itekako bitna, jer najveći procenat laptopova i workstationa čine korporacije, a ne krajnji korisnici

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2016 at 4:18 PM, Highl1 said:

Da li je event bio zanimljiv, da li je na njemu Rijana pušila Obami ili se videla bradavica od Beyonce, to mislim da nas za sve ovde baš zabole. Umesto tog gledanja eventa si isto tako mogao da odeš na Verge i iščitaš post šta je sve predstavljeno i sebi da uštediš vreme, nhf

ali ti si prvo napisao "koji fail od eventa" , na šta ti je lik odgovorio u fazonu "što fail? jesu predstavili uređaj - jesu, meni dosta" i tako je počela ta vaša mala diskusija :D

Link to comment
Share on other sites

fail od eventa sa predstavljanjem uredjaja koji je manje više isti kao i prethodni, samo sa višom cenom. Stvarno se brinem za svakoga ko je tu pomislio da sam ja pričao o "scenskom nastupu" Apple-ovih "izvodjača". Takvi garant i gledaju evroviziju npr

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

ali zar taj event nije uvek isti? izađu ispred velikog platna i tu se vrti keynote prezentacija? nije da imaju neke specijalne svetlosne efekte i cgi - tek ponekad dođe neki pevač :)

Stare dzobsove keynote prezentacije su bile vrhunska zabava

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bsyf55E.jpg

Epl nastavlja da piša - prodaju knjigu o Epl dizajnu, ima obična i Pro verzjia - $199 i $299. :))))

Biće verovatno S+ za $499 uskoro, a onda će da odluče da ukinu korice i boje, ali ćeš moći da namotaš kabl. 

 

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

što nismo znali do sad

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...