Jump to content

Star Trek - The Final Frontier Topic


Recommended Posts

evo danas ima mnogo valjanih linkova za trejlercic

 

inace, pojavio se i kermodeov review i moviebob je uradio svoj...prvi gotivi jj-ev reboot a drugi ga prezire, a obojica kazu da je beyond super zabavan film...tako da ono...mislim da treba biti zaista posebna pahuljica da se nekome beyond bas ne svidi =o)

Link to comment
Share on other sites

ne slazem se do te mere da osecam potrebu da pitam da li si zaista gledao film ili samo zakljucujes na konto klipa koji je okacio Dendi? (a za svaki negativni review moze da se iskopa 5 pozitivnih, sto fanovskih sto kriticarskih)

svaka scena u kojoj su urban i kvinto je 300% kopirano hejtovanje izmedju dea i nimoja - bash kao sto je bilo u seriji i bash kao sto je bilo u filmovima i na premijeri se cela sala smejala na svaki drugi momenat sa njima, jel i oni svi grese?
odnos izmedju posade + random planeta i random protivnici + neistrazeni svemir i sjebavanje neprijatelja "na foru"  - to sve je esencija Treka kakav je uspostavljen u TOS-u i to ovaj film daje
da li su 2part epizode tnga i ds9 i dalje bolje od svega toga? naravno da jesu, ali reci da ovo nije trek i da je glup akcioni film nakon gledanja filma...pa to je ko da sebi ne dajes da budes sretjan =o(

 

Link to comment
Share on other sites

Neću više komentarisati film dok ga zapravo ne odgledam, ali meni smeta što se uopšte pominje "akcioni film" u kombinaciji sa Star Trek-om.

To onda može biti zabavan film, ali to nije Star Trek koji sam ja gledao kao klinac i uz koji sam odrastao. Zašto se onda uopšte zove Star Trek? Uz to, praktično su ubili mogućnost ozbiljnijih fan projekata, koji su obećavali mnogo više od svih ovih novih filmova zajedno. Jebale ih pare...

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kole said:

ne slazem se do te mere da osecam potrebu da pitam da li si zaista gledao film ili samo zakljucujes na konto klipa koji je okacio Dendi? (a za svaki negativni review moze da se iskopa 5 pozitivnih, sto fanovskih sto kriticarskih)

svaka scena u kojoj su urban i kvinto je 300% kopirano hejtovanje izmedju dea i nimoja - bash kao sto je bilo u seriji i bash kao sto je bilo u filmovima i na premijeri se cela sala smejala na svaki drugi momenat sa njima, jel i oni svi grese?
odnos izmedju posade + random planeta i random protivnici + neistrazeni svemir i sjebavanje neprijatelja "na foru"  - to sve je esencija Treka kakav je uspostavljen u TOS-u i to ovaj film daje
da li su 2part epizode tnga i ds9 i dalje bolje od svega toga? naravno da jesu, ali reci da ovo nije trek i da je glup akcioni film nakon gledanja filma...pa to je ko da sebi ne dajes da budes sretjan =o(

 

Gledao ga u < polupraznoj sali u subotu veče, u 2D, apsolutno nabaždaren da mi se svidi ali džabe, par hehehe momenata koji kao što si lepo primetio mogu da se pinpointuju i ostatak je middling čmuljavo sranje 

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

I da naravno da afektiram i preterujem kad kažem da "nema veze sa STom" ali action trek je sranje trek a TOS nije nešto čemu treba stremiti već osnova od koje se predaleko odmaklo (na koju god stranu, više sam se zabavio gledajući pojedine epizode Voyager-a ([:0]) nego ovo). Hejtujmo danas da bi imali bolje sutra!11 A JJ Avram je kriminalac.

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

jako malo stvari u zhivotu je ili "nabolja" ili "najgora stvar na svetu svih vremena", zato kontam da je u pitanju hiperbola...
al brate nismo deca, znamo sta se pravi i kako se pravi i da filmovi nisu serije

"pojedine epizode" Voyagera naslanjaju se na x epizoda i sezona pre njih (kao i epizode TOS, TNG i DS9 koje u manjoj ili vecoj meri plagiraju) + serije zbog dugog formata i budzhetskih ogranicenja idu na bolji razvoj likova i manje akcije...
kad se pojavio khan je bio giga akcioni trek a sada je za mnoge alfa i omega...
nakon njega first contact se full oslanja na char development iz serije kako bi mogao da pruzi vise akcije (dok, recimo, Generations pre njega direktno pljuje po jednoj od najboljih epizoda TNG (Inner Light))...to je priroda filmova
 

stojim i dalje pri stavu iz svog prvog posta o filmu, necu vise da ga ponavljam kad eno ga stoji napisan =o)
hejtujmo shit, istaknimo kad nesto nije idealno, ali nemojmo hejtovati solidno napravljenu zabavu zato sto ne odmice u "hard core & true" pravcu koliko je prethodni film odmicao u sramota-pravcu
(upravo se setih da se khan2 treba uvek zvati STID jer je sramota ;oP)) 

LL&P ;o)

 

Link to comment
Share on other sites

Иако ми је ок скроз рестарт целог ST, овај нови филм у серијалу ми је поприлично лош. Некако ми је сценарио лоћикав, више за једну епизоду серије, него цео филм.

Link to comment
Share on other sites

Meni je bio kul.. Ima 15% kretenskih dijaloga koji su napisani milion puta i usiljenih smešnih scena, naročito sa Urbanom, ali je generalno okej i uzbudljiv, jedino što je materijal za neku epizodu i onda dodata akcija gde ima vrhunskih scena i ona svemirska stanica je urađena fenomenalno. Bolji od Borna svakako.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Pogledao film konačno i slažem se s Koletovom inicijalnom ocenom, dobar je. Naravno potpuno apstrahujem akcione elemente koji su na momente skroz over the top ali što on reče to je verovatno cena da se snima nešto u ovom današnjem svetu. Ima i par rupa u priči (stavljam u spoiler) ali ok zaokružena celina, ima radnju koja je relativno originalna i koja se lepo razvija. Pritom baš sam nešto posle filma pravio retrospektivu svih ST filmova - kakvih je tu sranja bilo ovaj sigurno upada među privih 5 što je opet ok :)

Aj sve sve, ali kako crnac nije znao gde mu je brod kojim je inicijalno dosao na planetu? Kapiram da je logika imao je sve ono novije pa ga bolela patka ali mi deluje bas nerealno taj deo price[/quote]

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Poremetio je pameću, prosto :)

13 hours ago, Zwerko said:

Pogledao film konačno i slažem se s Koletovom inicijalnom ocenom, dobar je. Naravno potpuno apstrahujem akcione elemente koji su na momente skroz over the top ali što on reče to je verovatno cena da se snima nešto u ovom današnjem svetu. Ima i par rupa u priči (stavljam u spoiler) ali ok zaokružena celina, ima radnju koja je relativno originalna i koja se lepo razvija. Pritom baš sam nešto posle filma pravio retrospektivu svih ST filmova - kakvih je tu sranja bilo ovaj sigurno upada među privih 5 što je opet ok :)

 

  Hide contents

Aj sve sve, ali kako crnac nije znao gde mu je brod kojim je inicijalno dosao na planetu? Kapiram da je logika imao je sve ono novije pa ga bolela patka ali mi deluje bas nerealno taj deo price[/quote]

 

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ili to ili ga je to aliensko odelo preko kog sifonuje tudji life force (i, verovatno, delove dna) promenilo i iznutra a ne samo izvana...

mada, ako ulazimo u probleme sa krallom (mada ja od tempa filma nisam imao neku potrebu za to) meni je problematicnija motivacija koja efektivno glasi "niste mi dali da vise ratujem, a onda sam napusten u pickovcu i zbog toga vas ekstremno mrzim, ali sad kad sam ultra mocan, sad cu da vam pomognem tako sto cu da vam pobijem x miliona ljudi i onda cete vi zbog toga da se vratite ratovanju sto je dobra stvar " ;oDDD pa takvih logickih bravura nema ni u serijama radosa bajica =o)) al opet, za moj ukus film jako dobro vozi pa nisam imao potrebu da cepidlacim =o)

Link to comment
Share on other sites

net pun izvestaja sa proslave STLV50 
pregled najinteresantnijih informacija o Discoveryju:
- glavni lik u seriji je zhena, ali ona nece biti kapetan, bice lt. cmdr
- ta glavna zenska ipak nije jedini glavni lik, sezona će imati šetajuću perspektivu i neke epizode će biti gotovo potpuno bez main casta
- glavna posada će biti 7 likova (niko jos nije castovan), svih "rasa i klasa" + jedan od njih bice otvoreno gej
- serija se desava 10 godina pre TOS, bavi se nekim bitnim dogadjajem iz ST kanona (al neće da kažu koji je)
- neće i dalje da kažu da li je u kelvin/jjversu ili prime timelineu (ali navodno bi trebalo da bude ocigledno kad se gleda serija (valjda na konto klingonaca i tehnologije))
 

Link to comment
Share on other sites

star trek je zabavan na isti nacin na koji je i recimo "guardians of the galaxy" zabavan. ali je razlika u tome sto je star trek kultna fransiza sa okorelim fanovima, kojoj treba pristupati sa malo vise postovanja od "e aj da napunimo americke bioskope i prodamo sto vise kokica", kako se pristupa karakteristicnim danasnjim dovitljivim akcionim komedijama.

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Malo na ovu ST temu. Posle dosta vremena, krenup opet da igram STO, i malo po malo, vidim koliko ima nekih objašnjenja nekih dogadjaja iz drugog ugla, ili pozivanja na manje više sve serije i filmove, i onda krenem da gledam Enterprise, nikad nisam pogledao sve do kraja. I iskreno, skroz je dobra serija, meni prilično bolja od Voyagera. A T'Pol naj riba ST :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...