Jump to content

Prophets of Rage


Recommended Posts

Pola efekat pola čovek Tom Morelo, pola čovek pola tetovaža Tim Komerford i pola čovek pola broj tri Bred Vilk će po svemu sudeći ovih dana osnovati novi "superbend".

Za one koji ne znaju, Morelo, Komerford i Vik čine trojac iz jednog od najvećih bendova svih vremena Rage Against the Machine. Kako javljaju "specijalizovani sajtovi", i ovog puta u priči nedostaje Zek De la Roča, koji je sasvim verovatno negde eksplodirao.

Ono što čini celu stvar zanimljivom jeste to što bi, kako se čini, vokalni deo mogućeg projekta Prophets of Rage mogle činiti (ostarele) legende repa - B Real (Cypress Hill) i Chuck D (Public Enemy, koji ima pesmu Prophets of Rage).

Iskreno, vrlo je verovatno da će sve biti mnjeh, jer se svi već decenijama kupaju u milionima, a sigurno će pokušati da naprave nešto "angažovano". Mada, možda nas iznenade.

Inače, za one sa jeftinijim ulaznicama, ovo će biti drugi superbend koji trojac iz RATM prave - prvi je bio Audioslave, gde je pevao Kris Kornel iz Saundgardena. 

Iako se na papiru AS činio kao bend iz snova i ima krdo fanova, mene nije preterano kupio. Morelo je imao nekoliko birljantnih deonica, ali je zvuk bio nekako previše razvučen, a Kornel se, na nesreću ljubitelja muzike, tu negde ponovo zaljubio i potpuno izgubio suicidalni, besni, splinski vajb iz starih dobrih dana. O tome šta ljubav učini od čoveka svedoče njegovi kasniji, odvratni solo projekti.

Inače jebeni heštegovi za ovaj projekat su #riseup i #takethepowerback.

Negde u dubini duše se nadam da se iza ove kampanje krije neki novi RATM album gde će naslovni singlovi biti obrada Prophets of Rage i još neke pesme od Cypress Hilla, kao što je Renegades of Funk bio kickstart za Renegades.

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ne bih smeo da se preterano radujem ovome. 

Audioslave je imao dve dobre pesme, Komerford me zivo zanima kako nije umro od tih tetovaza do sada, a hestegovi su zanimljivi ali mislim da taj koncept koji je bio devedesetih vise ne mogu da ponove.

Imal negde infa kad ce da ga lansiraju?

Link to comment
Share on other sites

Pa imaš brojač na ovom sajtu. Za 6 dana.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo, jedva čekam da vidim šta će na kraju biti!

 

Inače, meni Audioslave nije bio toliko loš, možda zato što pre njega nisam ni poznavao rad Kornela, dok ostalih naravno jesam.

Sad sam se setio i onog nekog projekta u kome je učestvovao čovek tetovaža, neki klinački bend, ne mogu da se setim imena ali mi se čini da ima u nazivu "fury" :D Znači ono je jebeni užas...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, shw. said:

Pa imaš brojač na ovom sajtu. Za 6 dana.

nisam skapirao da ti je deo sa heštegovima zapravo link do sajta. kul, ima neki "opipljivi" datum.

8 hours ago, togFU said:

Zanimljivo, jedva čekam da vidim šta će na kraju biti!

 

Inače, meni Audioslave nije bio toliko loš, možda zato što pre njega nisam ni poznavao rad Kornela, dok ostalih naravno jesam.

Sad sam se setio i onog nekog projekta u kome je učestvovao čovek tetovaža, neki klinački bend, ne mogu da se setim imena ali mi se čini da ima u nazivu "fury" :D Znači ono je jebeni užas...

Znam da je imao onu neku debilnu grupu ali je ime toliko grozno da ne može da se zapamti i mislim da nije imalo fury u sebi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Btw, ko nije video.

Jedva čekam da vidim prvu setlistu.

  • Upvote (+1) 1

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Baš me zanima kako planiraju i da li da sviraju starije pesme i kako će publika reagovati na nove u odnosu na to.

Ima onaj strip tipa koja je najgora rečenica na koncertu - "a sada ćemo odsvirati nešto sa novog albuma" :))

Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim - 2 nove pesme, par od Cypressa i PE i ostatak liste je RATM

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

iskoristiću ovaj momenat objavljivanja nove originalne stvari na youtube-u da iskomentarišem celu priču, sad kad je prošlo malo vremena.

U početku nekako namerno nisam hteo da se priključim tom hejt vagonu fanova koji su u fazonu "nije to to bez zacka", sve ono kao, ajde da im dam šansu... i dalje mislim da ne mora biti zack, ali da je bar neki ljut crnja u pitanju, a ovi mi imaju nekako suviše mekan glas, što se posebno čuje na ovoj studijskoj verziji, koju sam pomenuo na početku ovog posta:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...