Jump to content

Prva CS:GO Liga Srbije


Glly

Recommended Posts

eSport udruženje E-frag (Electronic Frag) ove godine počinje sa realizacijom prve profesionalne domaće lige u jednoj od najpopularnijih igara iz opusa eSport-a. Na radost svih ljubitelja igre Counter Strike Global Offensive, od ove godine će biti organizovana  PRVA CS:GO LIGA u Srbiji.

Prva CS:GO Liga Srbije je osmišljena sa ciljem da podigne domaću Counter Strike scenu na nivo svih vodećih svetskih liga poput: Poljske, Danske, Švedske, Rusije, Sjedinjenih Američkih Država… Kao takva, liga bi pružila šansu mladim domaćim igračima da pokažu svoj talenat i možda baš nekom od njih u budućnosti obezbedi poziciju u samom vrhu svetskog eSport-a.

Liga će startovati kvalifikacionim mečevima 18. aprila a završiće se 09. juna. 12. timova koji kroz kvalifikacije obezbede učesće za prvu sezonu će odigrati 11. mečeva u sistemu “svako sa svakim” (Round Robin) BO2. Očekuje se više od 240 sati direktnog prenosa na zvaničnom e-Frag kanalu (www.azubu.tv/efragtv), nagradni fond od preko 100.000 dinara i mnoštvo robnih nagrada.

Svi ljubitelji CS-a će imati priliku da prate mečeve prve lige u direktnom prenosu emitovanom iz novog studija, specijalno dizajniranom za ovu namenu i koji će, svakako, biti jedinstven u ovom delu Evrope. Sama završnica turnira će pored prenosa, biti otvorena i za posetioce. Pravo učešća imaju timovi sa područja teritorije Republike Srbije i svi zainteresovani mogu poslati prijave na https://arena.razerzone.com/tournaments/details/2379/prva-csgo-liga-srbije-qualifiers-25231 najkasnije do 18.4.2016.

Ucesce besplatno.
Neograniceni broj slotova za kvalifikacije (3x po 4 slota iz kvalifikacija).
Nema pozvanih ekipa.
Nagradni fond: 
1. 64, 500 RSD + robne nagrade
2. 32, 150 RSD + robne nagrade
3. 10, 700 RSD + robne nagrade
4. Robne nagrade


Pored novcanih i robnih nagrada pobednici lige ce predstavljati Srbiju na takmicenju u Indoneziji (IESF)
 

 

Nisam siguran kako mogu da sherujem ovde zvanicnu video reklamu lige pa cu ostaviti ovaj link (https://www.facebook.com/srbijacsgo/videos/986432978100687/)
 

Edited by Glly

E-FRAG.NET

Link to comment
Share on other sites

tek sada vidim da su odredjene mape ponovo u kvalifikacijama :-D qq lele :-D
neke ekipe banuju overpass , ili mirage ko ja na primer :-D ne vezbaju mirage :-D jel postoji sansa da se banuju mape?:-D 
mislim da vam nece biti potrebno ni toliko ,s obzirom da prve 4 ekipe se kvalifikuju,pa tu mogu da se maknu te neozbiljne mape :-D

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

Koliko znam to su problemi ove RazerZone platforme, isto je bilo i na prijašnjim Efrag kvalifikacijama. Šteta, jer se gubi veto proces što je jako zanimljiv aspekt Counter Strikea.

Inače se čini zanimljiva liga, samo mi se čini 12 ekipa prevelik broj samo za Srbiju, mislim da će 3-4 ekipe bit baš kante za napucavanje što će uzrokovati dosadne mečeve.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo ali ovo vreme igranja nije bas ok,jer ko sto kaze Hogar mnogo ljudi ima obaveze... Moglo se bar pocinjati od 6 pa bolje da se igra do ponoci nego ovako da mnogo ljudi ne bude u mogucnosti da bude sa svojom ekipom. Realno,bolje da se pomeri za 2 sata kvali i svi srecni :)

<3 Dorica

Link to comment
Share on other sites

Imam jedno pitanje , s obzirom da ce uskoro pocetak lige :-)
Vecerasnjim update-om INFERNO je izbacen iz ACTIVE mapa,koje se igraju na turnirima, i stavljena u rezervu,dok je u AKTIVNE mape ubacen NUKE.

jel ce se na online delu lige ( i lanu ) igrati sa infernom ili sa nuke-om?

  • Upvote (+1) 2

Pain is temporary, Glory is forever...KBP

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...