Jump to content

Stellaris by Paradox


G!!!

Recommended Posts

Pa imaš onaj krajnji desni tab gde iniciraš izgradnju space port-a.

Ne znam šta te buni?

 

Meni lično odgovara kako sektori trenutno rade. Oni mi prave resurse i rešavaju stvari oko razvoja na planetema, a ja se bavim strategijom na višem nivou.

 

Uvek možeš da iskoristiš influence poene da izbaciš neku planetu iz sektora.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

ne kapiras me :)

Na desnom tabu gde iniciram izgradnju space port-a kaze mi da mi fali nesto, ili rakete ili laseri ili turrets ili modul.

Tu istu planetu stavim pod sektor, i odjednom nista od toga ne fali vec se izgradi sama od sebe.

Sad imam problem sto na primarnom svetu nemam space port i ne mogu da ga napravim nikako je mi fali "spaceport module"

Meni bi vise odgovaralo da mogu da naredim sektorima da mi proizvode brodove, ovako sad moram da klikcem individualno po galaksiji na svaki svet da bi mi napravili nove brodove..

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

large.gif

 

Jel moguce da sam tolki debil? Ja sam bio pod utiskom da mi sva tri modula trebaju da bi mogao da napravim space port i da su to iznad requirements... o.O

xD

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

<3

 

Inace nema lepseg osecaja nego kad se fajtas sa drasticno tehnoloski i brojcano superiornijim neprijateljem dok branis svoj homeworld od invazije i u poslednjem trenu vidis warp signature i savrznicku flotu koja ulece u sistem i pridruzuje se fajtu <3

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Indid :)


A nema većeg smora nego kada uletiš sa brojčano supoeriornijom flotom u neprijateljski sistem, uhvati te njegova stanica warp inhibitorima i onda shvatiš da si se zajeb'o što si bazirao brodove na raketama, jer neprijatelj ima pun qratz point defence-a.

Nije se lepo završilo...

 

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Uzo da igram juce, snimio neki save i igrao jos malo. Krenem danas od tog save-a i mislim "OK, sad znas malo unapred gde sta kako iskace od resursa i planeta". JOK! Jedino je flota pirata napala isti sistem jer su imali ogranicenje zbog warpa, sve ostalo je bilo novo. Znaci igra ima replay vrednost od save-a do save-a a kamoli da krenes ponovo. 

Stim sto je AI agresivan ko Gandi, probao da igram nekog pacifistu tehnologa, raspad. Nema cile mile, samo tvrdo.

Ljudi se dele na optimiste i one koji znaju bolje.

Link to comment
Share on other sites

Kako da iskljucim odredjene notifikacije?
Sad sam u late game-u, sa federacijom kontrolisem otprilike pola galaksije, sa drugom polovinom ratujem.

Ako cujem jos jednom "enemy ship detected" razlupacu i komp i igru xD cujem tu notifikaciju jedno 90tak puta svakog minuta...

U svakom slucaju krecem sad novu jer kontam da je samo pitanje vremena kad cu da pobedim a i pocelo je zesce da mi secka :( (600+ brodova ukupne snage oko 90.000)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Spominjali su na nekim yt snimcima da su resili taj problem paradox igara, kada dodje neki momenat kad shvatis da je samo pitanje vremena kad ces sve pocistiti,
tako sto su ubacili neke late game evente.
Ako nisi dobio nijedan od njih, mozda bi trebalo da nastavis da igras jos malo duze?
 

It’s better to burn out than to fade away

Link to comment
Share on other sites

Hm. U 1.02 patch-u su smanjili broj tih obaveštenja o flotama.

Citiram: 'Hostile fleet detected' is now only shown when the fleet is heading towards one of your colonized systems, preventing massive spam in large wars.'

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Jao pa to je divno <3

U federation vs federation ratovima hoces da odlepis od tih notifikacija

jel moze narodska verzija da se patchuje?

 

Edit: mada realno ako me ovako bude drzala kupicu je kad tad, vredi.

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam je kupio u preorderu još. Ne znam kako ide sa narodnom verzijom. Valjda ta grupa koja je krekovala igru treba da izbaci i patch.

Mada je pitanje koliko će se cimati sada, pošto će sigurno prvih par meseci svakih nedelju dana da izbacuju poneki hotfix.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Hotfix 1.0.3

This Hotfix contains:
- Fixed Planet capital modifier being spammed.
- Fixed CTD caused by ground combat side containing invalid armies.
- Fixed issue with disabling everything in Outliner would render it unusable.
- Fixed issue with orbital bombardment of swarm invaders.
- Removed shortcut from "help" button to avoid colliding with fleet "hold" shortcut.
- Performance optimizations caused by huge amounts of resource stations.
- Ship designer: List of designs is sorted according to ship sizes.
- Transport ships are now designable.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ma i sama osnovna igra treba da se sredjuje bas dosta.

neki problemi koje sam primetio

- bitke sa vecim flotama - impossibru su, lupam napadnem sa 100k flotu koja ima 50k, sad ja bi nju trebao da ZGUZVAM lagano, medjutim, gubim 2/3 flote SAMO zato sto se zaglupe i ne napadnu svi nego pola ceka da deo izgine da bi uleteo u fajt

- sektori - tuga tuga tuga tuga tuga, nemam reci koliko su tuga. AI za sektore je osakaceno dete sa daunovim sindromom. Tako da si prinudjen svako malo da preuzimas planetu od sektora da dajes sta ce da se izgradi i da onda vracas u sektor. Ne mozes da im kazes da prave brodove, ne mozes da im kazes da ne stockpile-uju resurse, ne mozes da im kazes da unaprede glavne gradjevine eeeeeeeej!!!!

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno, meni je zadivljujuće koliko je igra ispeglana u prvoj verziji, s obzirom na to koliko je kompleksna.

Trebalo bi za nekih nedelju do deset dana da izbace 1.1 patch, gde su rekli da će unaprediti AI sektora i promeniti malo ponašanje brodova u bitkama.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2016 at 9:35 AM, Crno-Sunce said:

eci koliko su tuga. AI za sektore je osakaceno dete sa daunovim sindromom. Tako da si prinudjen svako malo da preuzimas planetu od sektora da dajes sta ce da se izgradi i da onda vracas u sektor. Ne mozes da im kazes da prave brodove, ne mozes da im kazes da ne stockpile-uju resurse, ne mozes da im kazes da unaprede glavne gradjevine eeeeeeeej!!!!

pa mozesh kada kliknesh na planetu i kada je u nekom sektoru. Za ostalo se slazem, glupo je sto ne mozesh da unapredjujes planete u sektorima.

Btw meni je igra veoma dosadna mid-late game - svemirske bitke su neorganizovane, engine je neoptimizovan i nista se ne vidi. Veoma brzo igra postaje drkanje na statistiku ( da vidsh koliko vise mozes da zaradish kesa i minerala) sa kojima, kada nisi u ratu, ne mozesh mnogo toga jer ne mozesh da unapredjujesh planete koje su u sektorima. A bitke su negledljive precesto cak i na i7 procesoru.  Kvestovi su glupi ili retki ( i nema sanse da se zavrshe u velikom broju slucajeva, kada se radi o vecim kvestovima, jer ne mozes da dobijes civilian access u potrebni sistem). Bilo bi kul kada bi mogao da posaljesh science ship na neku vrstu spijunske misije, pogotovo kada bi postojala cloak tehnologija.

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Pa mozes da kliknes na planetu, ali ne mozes da mu kazes "na kristalima gradis rudnik, ne elektranu, i treba da apgrejdujes gradjevine kad imas pare"

 

Meni je late game poprilicno pointless, igram na hard ironman mod i laganica, u sustini sam stalno u ratu sa pola univerzuma inace bi mi bilo dosadno :D

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Mogu da prave brodove, ali ja necu da moram da kliknem na dvadeset planeta i da im svima kazem individualno "pravi mi corvete", hocu da kliknem na sektor ceo i da kazem "pravi mi corvete dok ne kazem DOSTA" i onda da sektor stanca koliko ima para

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...