Jump to content

Problem sa HDD-om


yorda

Recommended Posts

Pozdrav,

Treba mi pomoć oko jedne stavke, relativno imam baš star HDD ExcelStor Technology J9250S 250gb, uz moju konfiguraciju MSI970A G43, FX6300(OC na 4.2ghz) i MSI Hawk R9 270x i napajanje od Raidmax Bronze 535w, kompijuter je poceo da mi freezuje u toku igrica ili nekih zahtevnijih streama na jačim kvalitetima slike, a nekad i sasvim random zabode kako se njemu digne, prvenstveno zabode Chrome pa steam, znači stisnem da se minimiziraju ono ostane staticno sve, ne mrda i kreće da vrti nešto slično not respondingu i sam restartuje komp. U Sentinelu programu za Hard Diskove kaze da ima 99% health i 98% perfromance, ali Power on time kaze: 2464 dana da mi je radio HDD sto je apsolutno mozda i rekordno za ovaj HDD, i da mu je lifetime remaining jos 98 dana, i tad će već da crkne koliko sam razumeo. Da li se slazete da je verovatno to uzrok kvaru, posto do skorije vreme kompijuter je jako dobro radio, ali je uglavnom bio spor sto mi i nije smetalo ali sad počinje bas da koči. 

Screenshot:

http://prntscr.com/9tzh8v

Hvala unapred

P.S. svejedno ću uzeti ovih dana 1TB red bi bio :D Ali ako znate da l' je ovo uzrok ili mozda graficka karta pisite :)

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja znam da je ExcelStor najgore đubre od harda, tako da svakako ga prvo zameni, Bukvalno nije postojalo gorih i nepouzdanijih hardova u istoriji. Mislim da ih je ComTrade masovno nauvozio u nekom preiodu, jer su bili jeftiniji. 

Svakako ga zameni novijim hardoim većeg kapaciteta i brzine, za te potrebe ti je neophodno. Pa javi šta je bilo :-D

 

I taj bad sector ako je baš "di ne treba", može da izazove restart.

Edited by millancche

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Svakako javljam da l' je to bio problem, ali da je djubre verujem jer sam ga dobio uz sklopljenu konfiguraciju jos 2007. godine :D

Pre dve godine sam sklopio sam novu, ali sam ostavio HDD jer relativno mi ne treba ni vise od 250gb ovih, mada sve sad vise zauzima pa rekoh da se obnovim :D Ovi iz WINWIN-a su mi rekli da zamenim sata kabl, i port-ove na maticnoj, za sada bolje radi, ali u igrici je opet zabo, ne znam videćemo posle prvog kad legnu pare

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...