Jump to content

Forum 4.0 - lista traženih izmena i todo lista


Lucky

Recommended Posts

Ne vidim vise "Oglase" ? :D

I big lajk za ikonice po strani na forumu :)

Потпуно исто, и примедба и похвала :)

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites

upravo sam skontao da mi fali "users reading this topic" ispod topica...

takođe slažem se sa vićom da treba vratiti minuse, ali ne zato da bi nekog obeležili da je retard kako je neko gore napisao, nego zarad uštede vremena, npr. kad odem na zanimljive klipove i vidim da je gari dobio -6 neću kliknuti i i uzalud potrošiti 2-4 minuta života :) Ovo se pokazalo jako dobro, u tom smislu RUR NE GREŠI, i kako je vića napisao sam se na neki način moderiše.

 

RUR NIJE facebook ili neki drugi social network, ali vi očigledno idete u tom pravcu čim ćemo imati community managera. Ja sam siguran da preko 80% aktivnih članova ne želi da vidi RUR kao novi FB, uostalom uvek možete staviti na glasanje pa da vidimo...

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim vise "Oglase" ? :D

I big lajk za ikonice po strani na forumu :)

hm, izgleda da iz nekog razloga The X grupa nije imala štiklirano da vidi oglase - trip. Trebalo bi da je sad kul, pa mi samo potvrdite da radi.

upravo sam skontao da mi fali "users reading this topic" ispod topica...

jedan od featurea koji gledamo kako može da se vrati - izgleda da ne postoji po defaultu ali najavljuju neke "hooks" koji će to rešiti.

test

Da se javim za the x o/

Bilo bi dobro neko dugme za automatsko stavljanje spoilera, nije neko cimanje, ali me smara da stavljam spoiler tagove ručno ponekad.

Ubačeno (sličica "oka"). Pored ovoga, ubačeno je i

  • "Paste as plain text"
  • "Remove format"
  • "Preferences" (putem kojeg određujete da li će po defaultu na vašem nalogu da se tekst pasteuje kao plain ili sa formatingom.
  • Spoiler tag (već pomenut)
Link to comment
Share on other sites

ukidanje minusa je glupost dok postoji plus. podseca na kim il dzonga ili kako vec, tj sve je lepo, dajemo pohvale ili ne damo nista.

ukinite ili obe opcije, jos bolje. jer ima postova koji zasluzuju ne minus, vec milion minusa.

 

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

kakav bre komjuniti menadzer na ruru, pa sta je vama? nemojte terati ljude sa foruma, sta da radim bez rura, da rifresujem kurir i blic?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Подржавам иницијативу да се врати минусовање, или избаци комплет систем оцењивања. Јежим се од тог лалаленд, све је супер и небо мирише приступа.

  • Upvote (+1) 1

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

da i ja kažem da se slažem sa Ćavijem. podržavam njegovu argumentaciju.

minusi su ionako bili manje dostupni od pluseva, a i to je bila greška.

kuku nama ako ste proučavali socijalni menadžment mesec-dva, pa rešili da ga primenite na forum, koji čine ljudi i njihov mikrokosmos i njihova mikroklima, koja postoji 15 godina...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti na feedbacku još jednom.

Ukoliko imaš još neka istraživanja, "case"-ove i slično da podržiš svoje tvrdnje (ne šalim se) slobodno ih prosledi, rado ću ih proslediti i među ostalima, pošto smo se mi bavili podugačkim čitanjem i proučavanjem community managementa, foruma, društvenih mreža, komuna proteklih mesec-dva.

verujem da je tajna ko se bavio, ali svejedno nemojte praviti eksperimente ovog tipa. ocito da se starosedeocima ne svidja to. nemojte od rura praviti #rur, izgubicete prepiznatljivost, a valjda imate rl poslove pa ne morate rur fljaskati u cilju da donosi vise kinte. nek ostane hc forum

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Znao sam da nije trebalo da tražim da može da se eNbeduje tvit :(

#sad #mad #bluethursday #nostalži #jaojmene

Edited by shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

što sad standardni igor, stvarno se ne prepoznajem u kvotovanom.

 

elem, laki. ti si vlasnik foruma, bice kako kazes, a mi ti ovde eto samo ukazujemo sta mislimo. mozes nekad da preispitas, mozda nisi u pravu. da ne ulazim sad u to kako je tesko prihvatiti da nije neko u pravu. taksativno :

1. oko +/-. isto ce se vatati i sa plusevima, bice beskorisno, samo nece biti povredjenih. ako je to dovoljno, onda kul. primer : ja provalim mohija super forom i opet cu dobiti 10 pluseva od ekipe koju mohi nervira, iako realno taj post moj je beskoristan u smislu kvaliteta gaming foruma. 

2. ne vidim poentu za matorim ordonjama, mislim meni je to simpa, ali sa gledista novog clana (fiktivnog) koji ima 15 god, i ti i ja smo matore ordonje

3. nadam se da ti je jasno da rur odavno nije cist gaming forum. misc and rest predvodjeni zajblama su odavno sinonim za rur. vise nego objava online cs turnira ili tako neke teme. ne vidim cemu to drzanje za gaming. 

4. tokom 15ak godina tvoj forum je dobio i neku tezinu bas zbog tog misc/rest dela. da nije tako ne bi istoci dolazili da se slihtaju i objasnjavaju kako su kul. dakle ocito ima neku tezinu forum.

5. da te kvotiram, sto bi rekli moderni salespersoni " Viće i Zwerka pa se nadoveže Dule pa posle Stanko, ako su "pogodili žicu" i to je zapravo smešno. Ali vrednost takvog "lanca" je jedna velika nula."

zapravo takav lanac ima veliku vrednost u smislu komjunitija, zezanja i druzenja i izdvajanja rura od predosadnih foruma kojima obiluje internet. sa tacke gledista potencijalnog sponzora koji bi stavio baner za miševe, na primer, potpuno je beskorisno.

6. nema potrebe da pravis forum " za matore hejtere koji ne kreiraju sadrzaj", jef to vec postoji :)

7. opet, ti si vlasnik, i sta god odlucis to je kul. samo opet, razmisli zasto je glupo ostaviti samo plus. a jeste, bas je glupo.

  • Upvote (+1) 1

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Što bi se reklo, iz respekta prema količini karaktera koju si napisao osećam potrebu da ti odgovorim, iako zaista ne bih da više diskutujem na ovu temu. Samo ću se jako kratko osvrnuti na nekoliko stvari:

- Lurkeri - jesu sastavni deo, niko nema ništa protiv njih, mi imamo 10 puta više lurkera nego onih koji postuju (možda i više), ali forum NE MOŽE DA POSTOJI SAMO OD LURKERA jer mora da postoji content koji će da lurkuju, a ako nastavimo ovako neće ga biti. 
- Ujedno, da imamo milione posetilaca ne bi ni bio problem sa minus i plusom jer bi nekolicina hejtera iz ćoška bila progutana. Pošto nemamo, moramo da vidimo kako da imamo.
- Forum NIJE živnuo u odnosu na pre godinu dana, nijedan parametar ne pokazuje da je živnuo u odnosu na pre godinu dana. Ne baziram ovo na "imam osećaj" i "meni se čini" već na statistikama.
- Shvati "ako naučimo da dajemo pluseve" kako ti drago. Nije ideja da bude uvreda za bilo koga, više pokazatelj da se "nismo snašli" sa minusima.
- "Naći nove ljude za podforume" - slažem se, treba ih naći. I pokušaćemo da ih nađemo, ali ćemo onda i da ih dovedemo u okruženje kakvo mi želimo da ih dovedemo ako se već toliko cimamo oko svega. Najlakše je sesti i napisati "meni se ovo ne sviđa".
- Da li ćeš ti otići sa foruma ili ne stvarno ne znam niti želim u to da ulazim. Nikoga ne teram niti bih voleo da bilo ko od onih kojima smeta što nema minusa ode zbog toga sa foruma (što bi inače samo po sebi bilo blesavo). Samo hoću da kažem da forum neće biti organizovan po željama 10 ljudi iz stare ekipe već posmatrajući širu sliku i u skladu sa promenama u industriji. 
- "Da vidimo da ceo forum evoluira u nešto što će biti super i starima i mladima" - pa vidi, daj ideju, inicijativu, predlog. Ako misliš da ćemo mi sad da smišljamo gomile ideja i projekata a ti da ih ocenjuješ pa da nam kažeš šta da radimo, to svakako nećemo. Probali smo da uvedemo ljude da aktivno sudeluju u razvoju, ali mimo toga koga treba banovati nismo se dalje odmakli - nijedna ideja, predlog, inicijativa ... ok, probali smo, ne radi. Sve kul. Sada ćemo da probamo nešto drugo, pa nešto treće. Da li ćemo se zeznuti u tom procesu, možda. Da li će biti mnogo gore nego danas - ne verujem, na kraju krajeva sam si primetio da je gaming topica manje nego drugih. Da li da se proglasimo negaming forumom? Možda, treba i o tome razmisliti. Ali u nekoj narednoj fazi.

 

Link to comment
Share on other sites

što sad standardni igor, stvarno se ne prepoznajem u kvotovanom.

elem, laki. ti si vlasnik foruma, bice kako kazes, a mi ti ovde eto samo ukazujemo sta mislimo. mozes nekad da preispitas, mozda nisi u pravu. da ne ulazim sad u to kako je tesko prihvatiti da nije neko u pravu. taksativno :

1. oko +/-. isto ce se vatati i sa plusevima, bice beskorisno, samo nece biti povredjenih. ako je to dovoljno, onda kul. primer : ja provalim mohija super forom i opet cu dobiti 10 pluseva od ekipe koju mohi nervira, iako realno taj post moj je beskoristan u smislu kvaliteta gaming foruma. 

2. ne vidim poentu za matorim ordonjama, mislim meni je to simpa, ali sa gledista novog clana (fiktivnog) koji ima 15 god, i ti i ja smo matore ordonje

3. nadam se da ti je jasno da rur odavno nije cist gaming forum. misc and rest predvodjeni zajblama su odavno sinonim za rur. vise nego objava online cs turnira ili tako neke teme. ne vidim cemu to drzanje za gaming. 

4. tokom 15ak godina tvoj forum je dobio i neku tezinu bas zbog tog misc/rest dela. da nije tako ne bi istoci dolazili da se slihtaju i objasnjavaju kako su kul. dakle ocito ima neku tezinu forum.

5. da te kvotiram, sto bi rekli moderni salespersoni " Viće i Zwerka pa se nadoveže Dule pa posle Stanko, ako su "pogodili žicu" i to je zapravo smešno. Ali vrednost takvog "lanca" je jedna velika nula."

zapravo takav lanac ima veliku vrednost u smislu komjunitija, zezanja i druzenja i izdvajanja rura od predosadnih foruma kojima obiluje internet. sa tacke gledista potencijalnog sponzora koji bi stavio baner za miševe, na primer, potpuno je beskorisno.

6. nema potrebe da pravis forum " za matore hejtere koji ne kreiraju sadrzaj", jef to vec postoji :)

7. opet, ti si vlasnik, i sta god odlucis to je kul. samo opet, razmisli zasto je glupo ostaviti samo plus. a jeste, bas je glupo.

Nemam problem sa tim, što sam i napisao - videćemo.

Ako samo plus ne bude bio dobar way to go - vratićemo minus, ukinuti oba, ubaciti "Like". Vratiti i minus i plus i staviti javne glasove ili nešto između ili nešto peto. Stvarno mi se čini da nigde nisam napisao da nešto neću preispitati ili da ćemo nešto uraditi drugačije. Samo ne želim da preispitujem stvari na standardnom "e ovo je loše" stavu koji imate kad god se nešto promeni. Da smo preispitivali svaki put kod tako nečega, još bismo bili na Snitzu i ne bismo imali ni embed slika. Ni nove teme, ni plus ni minus in the first place (proveri kakve su vam bile reakcije kada smo to uveli, a onda je odjednom postalo kul), ni embed YouTube videa (sećam se kao juče hejta kad je to ubačeno) itd. 

Hajde da ponovim još jednom, upao si između odgovora Vići - stanje koje je postojalo (i postoji) nije održivo, svi parametri pokazuju tako. To znači da se ljudima (i oldschool i newschool i nešto između) ne dopada više tvoje prozivanje zwerka, duleta i stanka. Niti da bilo ko osim tebe, zwerka, duleta i stanka ima neku korist od toga. Sve dok duletu ne bude prekipelo pa će onda biti samo prozivanje između tebe, zwerka i stanka. Uskoro bismo došli do toga da nemaš ni taj uticaj o kojem pričaš, ni te vrednosti u smislu communityja. Da li su samo minusi za to odgovorni? Naravno da nisu, ali su jedan deo. Ili smo mi makar tako detektovali jer eto, to je sve što mi možemo da uradimo kada naš komjuniti samo zna da hejtuje ideje a mi imamo znanje i iskustvo koje imamo.

Znači, ako ja tebi kažem "e ako nastavimo ovako, za 6 meseci nećemo imati više nijedan post na forumu" ti možeš da kažeš da sam prvenstveno ja nesposoban da dovučem ljude i možda si u pravu. Pa onda da smo nesposobni mi kao RUR kao firma i opet si možda u pravu. I mi radimo šta mislimo da je potrebno da bi ti i dalje mogao da prozivaš duleta, zwerka i stanka. Ja bih bio i najsrećniji sa oba - em ljudi lepo rade šta treba da rade ovde, a em sa druge strane ti prozivaš duleta, stanka i zwerka. Treba da uradimo još puno toga pored izbacivanja minusa, i uradićemo. Ali možemo da uradimo samo ono što (mislimo da) znamo. Ili da dovedemo nekog petog i postavimo ga na mesto direktora (to nije ovaj communty o kojem sam govorio, ovo pričam hipotetički). Možda ćemo se zeznuti, možda nećemo. Ako mi neko da argumente da je na primer potrebno uraditi sve kontra - hajde da imamo samo minuse, da budemo hejt 100% forum, hajde i to da vidimo i ispitamo, samo ne znam ko će da to realizuje jer svi mi imamo "dobre ideje" a potrebno je da ih neko i realizuje, čak i ako ih ne preispitujemo. Ono što je jasno je da je koncept koji je do sada postojao fejlovao. Ako neko ima drugo viđenje zbog čega je to tako, neka slobodno podeli - zasigurno nije zbog "marmena" jer smo taj problem rešili a i dalje smo na istom (ili gorem).

p.s. Dal' stvarno neko kaže "da te kvotiram"? :(

Link to comment
Share on other sites

ne razumem da li si figurativan, ili stvarno ja na neprimeren nacin prozivam stanka i duleta? zwerka stvarno ne prozivam osim za zute povremeno peckam. nadam se da si niih tri uzeo zbog pominjanja u kvoti.

da, apsolutno kazu "kvotiraj mi to i to", ali ne kao navesti necije reci, vec jos gore, zatraziti cenu za nesto

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Лале Брале, плус без минуса губи сваки смисао. замерке које си навео се односе на ЦЕО систем оцењивања, дакле и плус и минус. одстрањивање минуса, стога, неће решити проблем, као што га ни рестрикција минуса није решила.

 

јер, проблема нема.

 

РУР доживљава еволуцију. еволуције, да будемо прецизни. некад се неки "лептирићи" умешају, у детињем покушају изигравања Бога, игре социјал-инжењеринга и утопија и преференција...

 

даљи проблеми су проблеми социјалне интеракције, коју називам социјалном динамиком и која има своја правила, било да је РУР у питању, нека фирма, затвор или одељење средње школе у некој васповској недођији.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

p.s nemoj takav stav "vi ste protiv novina", koji mi pobogu :) zvucis kao peca sa bencha koji je kukao kako mu ljudi guraju klipove u tockove, ne razumeju ga, itd,itd. 

super je forum, super je vecina novih fičra, a samo plus je glupo ( ne znam da li sam ovo već spomenuo)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

 Evo pogledajmo recimo UPT. Da nema Zwerka kojem je zabavno da diskutuje sa Draškom, Draško bi mogao da proglasi "opštu pobedu" u "svom" UPTu i od aktivnih 50 ljudi koji su sa njim pričali na početku tog topica dođe do toga da suvereno vlada svojim (mrtvim) topicom.

 

победе обично баш тако и изгледају, Лале Брале.

 

добро си рекао, Зверку је ЗАБАВНО да се расправља самном, озбиљне расправе нема и тешко да може да је буде, без увреде. толики топици умиру кад неко "победи", али УПТ и после "победе" не умире јер је политика жив догађај, који траје. на крају, победа, поред "тишине мртвих", увек доноси и један сасвим нови квалитет.

 

едит:

а давно сам рекао да је уопште систем оцењивања нешто најгоре ИКАД што нам се десило. ТАД се од квалитета поста прешло на шминкерај налога, броја испод сличке, чварка, чина, престижа. тад смо се фејсбуковали и сад је касно да се то реши оваквим полумерама.

 

укини систем оцењивања, свима обриши скор и да то заборавимо.

Edited by Debeli

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

(са)знање потребно да се победи на УПТу захтева озбиљан капацитет, па се потискују неке основе које се ретко користе. тако ме Мохи исправља у рачуну, а ти у граматици.

 

;)

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ok, pročitao sam Lakijeve postove pažljivo, između ostalog zamera nam (ili pojedincima?) da samo znaju da kažu "ovo ne valja", ali ne i da daju predloge, ako sam dobro razmeo. Tu ima istine, ali ukoliko želiš predlog za rešenje određenog problema prvo treba da toj osobi ili osoba predstaviš ŠTA JE PROBLEM.

Ako sam dobro razumeo trenutni problem je to što RUR forum ima manje poseta i taj trend je prisutan određeno vreme. I vaša odluka je da se zbog toga vratite "back to the roots" i da rur opet bude više "gaming". Ok, ne mogu reći da je pogrešna odluka, niti da je ispravna, možda je greška a možda i nije (i ti si napisao nešto u tom fazonu), ne znam.

Ja sam to "više gaming" razumeo i kao "manje hejt", što je ok, ali manje "stanko zajebava duleta" mislim da nije dobro, jer mislim da su i te interne šale postale deo (i to bitan) sadržaja i tu se ne slažemo da je to potpuno beskorisno. Jeste možda beskorisno u smislu "gaming" foruma, ali rur kao što je već neko napisao odavno nije samo gaming forum. Moj utisak je da čak i velika većina lurkera koji nikad u životu nisu videli ni stanka ni duleta ni mohija vole da čitaju i te rasprave i fore, ono fazon popcorn.jpg i to takođe povećava broj poseta. I to rur čini jedinstvenim, svidelo se to nekome ili ne. Taj "obični forumaši sa svojim pričama i uticajem (lol)" je postao CORE PRODUCT rura po mom mišljenju, i udaljavanje od toga može samo da pogorša situaciju. i to da ćemo pisati "hoće li penzija biti sad u ponedeljak?" mi zapravo zvuči jako kul :D Naravno ne mislim da sam ja bog svega i da sam uvek u pravu.

Dakle, moj predlog bi bio - ukidanje i pluseva i minuseva, više slobode (bar na non-gaming delu foruma) u smislu ne brisanja baš svakog posta koji ima malo hejt-šege, više strpljenja u svakom smislu jer je to potrebno da novi članovi prođu "vatreno krštenje", pa onda posle nekog vremena skontaju šta i kako i postanu deo zajednice. Ali zato na gaming delu može to malo zatezanje pravila, dati šansu nekim mlađim moderatorima (ovo je već neko pominjao)

 

 

 

 

  • Upvote (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

ne razumem da li si figurativan, ili stvarno ja na neprimeren nacin prozivam stanka i duleta? zwerka stvarno ne prozivam osim za zute povremeno peckam. nadam se da si niih tri uzeo zbog pominjanja u kvoti.

da, apsolutno kazu "kvotiraj mi to i to", ali ne kao navesti necije reci, vec jos gore, zatraziti cenu za nesto

Ma bre figurativno, "lakše" mi je bilo da napišem "zwerko, dule i stanko" nego "pera, đura i žika". Izvini.

hahaha, kvotiraj mi, haha :))

p.s. ne mogu sad da odgovaram ostalima, pogledaću kasnije ako stignem šta ste pisali, ako ne, sutra.

Link to comment
Share on other sites

Evo, nađoh vremena, a i u suštini, nema ni šta puno da se iskomentariše.

@Debeli :) volim i ja tebe :)

@togFU Niko ne kaže da ne bi trebalo da postoje prozivke između stanka i duleta. Ja kažem da to ne može biti JEDINI CORE PRODUCT, da upotrebim tvoju terminologiju. Niti je to zabavno ljudima, niti će dolaziti da gledaju kako stanko proziva duleta i obrnuto, niti ovi mogu da diliveruju dovoljno takvih prozivki. To je sitkom momenat, pauza i predah od "ozbiljnih tema" (pod navodnicima, obrati pažnju). To bi bilo kao kada bi se na primer Politika kupovala samo zbog Hogara, ako i dalje izlazi u njoj. OK, možda postoji 1% njih koji kupuju Politiku samo da bi gledali Hogara (mada sumnjam), ali sam siguran da kada bi ostao SAMO hogar Politika ne bi više izlazila posle 3 dana takvog vida uređivanja.

OK mi je ostalo, kao i čitav topic, kul je, ima nekih finih ideja, drago mi je da ljudi komentarišu. Ne dopada mi se koncept "vatrenog krštenja", to nije dobar način ali mogu da se složim da se različito definišu pravila u svim drugim delovima foruma a različito u na primer klejbezablama. Na kraju krajeva, nešto tome slično smo i uradili sa Zoološkim vrtom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...