Jump to content

viza za veliku britaniju


Recommended Posts

ja sam preko english toursa sve zavrsio, tj oni su mi spremili formlar da popunim, pa onda oni popunili druge formulare, spakovali ih i predali mi i zakazali razgovor u ispostavi ambasade u airport sitiju.

posle razgofvora dobija se odgovor o vizi za (do) 14 dana.

 

Mozes ofc sve sam bez posrednika, ali ja sam vadio biznis vizu, i trebalo je previse papira i vremena, pozivnih i odzvinih pisama, a i firma je platila bmk


jebote sad gledam kolko sam papirologije skupio za te dve vize - moji podaci, podaci o porodici, pasosi clanova porodice, moji stari pasosi, podaci o plati, podaci o novcu na racunu, pozivno pismo, pa pasos engleza kod koga sam isao, ugovor o poslu...ke horror

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Mozes sve sam da pripremis papire. Radi se preko neke ispostave u airport sitiju (kao sto rece Igor). Kao i kod amerikanaca potrebno je da podneses sto vise papira koji ce dokazati da ces se vratiti nazad iz Engleske. Ako imas pozivno pismo od prijatelja to je dobro, ali najvaznije je da prikazes svu imovinu i novac koji imas u Srbiji. Ako nemas nista ti onda barem od roditelja, ako si mladji. Dakle - izvod iz banke sa dinarskog i deviznog racuna (gde imas novac), ugovor o kupoprodaji stana kao dokaz vlasnistva nad nekretninom (na tvoje ime ili ime roditelja), dokaz vlasnistva nad kolima i slicno. Svaka od ovih stvari povecava sansu dobijanja vize.

Link to comment
Share on other sites

znaci jebeno u najavi.. idem kao frilens na kosarkaski turnir na devicanskim ostrvima koji su deo VB, pa ne znam da li mi je bolje da pomenem ili da precutim i pravim se turista? jebeno mi je sto poslednjih 5g radim kao frilens te nemam redovna primanja, niti potvrdu da sam zaposlen na ne/odredjeno, niti imam neku imovinu na svoje ime... a realno, da izvadim sve te papire koje si ti vadio igore, ne bi mi znacilo uopste lol :)

 

@grba

 

lako je kad drugi placa :)


@stalja

 

imam 30 tako da nisam bas mlad :) majka mi je jedina prijavljena, ali na neku smesnu sumu.. imam auto, para.. imam i nekretnine, ali nisu na moje ime (porodicna kuca).. za pozivno pismo, kontam da bih mogao da pokusam preko airbnba, ali mislim da mi nije neka vajda..

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

imam 30 tako da nisam bas mlad :) majka mi je jedina prijavljena, ali na neku smesnu sumu.. imam auto, para.. imam i nekretnine, ali nisu na moje ime (porodicna kuca).. za pozivno pismo, kontam da bih mogao da pokusam preko airbnba, ali mislim da mi nije neka vajda

 

A jel postoji sansa da ti taj preko koga ides na turnir na Devicanska ostrva sredi da ti zvanicno od turnira posalju neke pozivno pismo ili tako nesto? Svakako bi ti to bilo mnogo bolje nego da imas nesto od airbnb posto kapiram da to svako moze da dobije. Em si nezaposleni tridesetogodisnjak, idealan primer nekoga ko bi zeleo da ostane tamo, plus ukupno imas poziv samo od turistickog sajta, smrdi na sve strane :) Idealno bi bilo i da imas npr avionske povratne karte, cisto da budu ubedjeniji da neces ostati. Znam da vecina avio kompanija refundira kes za karte ako te odbiju za vizu, tipa uzme se neka provizija ali vecinu para vrate, doduse naravno ako se to desi dovoljno unapred od datuma putovanja. 

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

tesko posto je frilens kompanija, ili u prevodu ja organizujem sve a oni placaju... sto se tice avionskih karata, ne znam da li bi pomoglo, ali imam kupljene avionske karte za alzir i za kamerun jul/septembar gde ostajem po ~15dana? 

 

edit: imacu FIBA akreditaaciju verovatno, ne znam da li to moze da ubrza stvar pri dobijanju/odobravanju vize?

Edited by FATA

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...