Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

2 hours ago, Mawtchie said:

Milutina Milankovica jeste bulevar. Mozda si mislio na Milentija Popovica?

I Milentija Popovića bi mogao biti bulevar ali nisam mislio na njega, mislio sam baš na Milutina Milankovića koji nema "bulevar" u nazivu. Sad ima tu jedna interesantna priča oko toga koja dosta govori o efikasnosti naše administracije a sticajem okolnosti sam se ovom pričom bavio jer sam pokušavao da ispravim nepravdu te nisam uspeo. 

Dakle ranije je ta ulica bila Treći bulevar i vrlo je logično da bude i Bulevar Milutina Milankovića. Dodatnu zabunu unosi i činjenica da na sajtu Beograda stoji da je Bulevar. Problem nastaje kada počinju da se bune ljudi koji dobijaju lične karte na adresu Milutina Milankovića (bez Bulevar). I onda se kroz ne znam ni ja koliko kopanja dolazi do toga da je u Službenom glasniku Grada Beograda Broj 12/2006 na strani 43 nalazi lepo napisano "Ulici III bulevar određuje se naziv: ULICA MILUTINA MILANKOVICA" i naravno tako stoji i u MUP-u i u Katastru i bilo kojoj drugoj državnoj instituciji jer je njima merodavna formalno pravna odluka i kako je ona objavljena. Suština priče tu je da je postojala Ulica Milutina Milankovica i onda je samo neko prepisao naziv bez mnogo uključivanja mozga. Ja sam pokušavao da im ukažem na tu činjenicu ali u kad sam bio u prilici da se koliko-toliko pobunim na tu temu je odgovor uglavnom bio "Rekao je Đilas da ne smeju da se menjaju nazivi ulica da ne bi morali ljudi da menjaju lične karte", iako su već bile aktuelne lične s čipom i moglo je da se menja plus realno nije to sad hitno da se promeni već može prilikom sledećeg vađenja lične karte. 

I tako Milutina Milankovića ostade ulica, makar u očima državnih organa...

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Kada sam ja bio sinoc oko pola 12 nije radila. Jel ima mozda radno vreme?

Ima, neko je pominjao na prethodnim stranama. Uvece od 20-22 i ako se ne varam preko dana je od 12-14 ili 14-16

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Corey said:

Требају да пусте неки ambient drone, то је једино што би се уклопило уз галаму саобраћаја. 
Типа,

 

dobar Kori.

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

meni deluje da ne emituje

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mawtchie said:

Helpdesk: imam neku klimu koja reaguje na komande sa daljinskog tek na metar udaljenosti. Problem moze da bude i u emiteru u daljinskom i u prijemnika signala u klimi. Baterije nisu.

Kako da proverim da li daljinski emituje dovoljno jak signal?

Ispostavilo se da su i predajnik i prijemnik signala krivi: predajnik nasumično odbija saradnju, a prijemnik prihvata signal pod uglom x kada x→90°. Sve se nekako eliminise kada su na oko 1 metar udaljenosti pod normalnim uglom.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mawtchie said:

Ispostavilo se da su i predajnik i prijemnik signala krivi: predajnik nasumično odbija saradnju, a prijemnik prihvata signal pod uglom x kada x→90°. Sve se nekako eliminise kada su na oko 1 metar udaljenosti pod normalnim uglom.

Ako predajnik nasumicno odbija saradnju, onda ce je odbiti i na 3 cm od prijemnika.

Link to comment
Share on other sites

Nasumicno odbija saradnju u smislu udaljenosti sa koje prijemnik reaguje na njegov signal: nekad sa 3m hoce da uradi i po 7 komandi u toku sat vremena, a onda samo stane sve dok ne pridjem na 1 metar.

Zato na 1 metar i blize nikad nema problem da ispostuje komandu, osim kada je ugao "los".

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...