Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

 

.

 

Da li neko zna kakva je procedura da se ukloni ocigledno napusteno vozilo? Ima ispred zgrade neki lesh koji je bangavo ostavljen na dva parking mesta, a bas smo u deficitu sa tim prostorom (koji deo grada nije?). Ne mrzelo me da pogledam danas nalepnicu, pise da je registracija istekla u oktobru.

 

 

Odes na sajt opštine, nadjes kontakt komunalne inspekcije zoveš njih ili im podneses prijavu Online ako postoji ta mogućnost. E sad koliko će brzo da reaguju... U tim slučajevima se isplati i smarati ih.

Zahvaljujem. Koliko mogu da se prisetim, pre ovih skorih inkarnacija Zakona o saobracaju i sl, trebalo je da protekne najmanje 6 meseci od isteka registracije da bi vozilo moglo legalno da se ukloni. Jel to jos tako?

Link to comment
Share on other sites

To su možda nešto menjali kasnije, pre 10-ak godina je bilo, za deo "ako zapošljava osobu mlađu od 30 godina dobija više subvencija" sam siguran da je bio.

Bile su one varijante prva šansa i to kad preko biroa uzmeš nekoga mlađeg od 30, i to do pre 4-5 godina ali onda imaš i celu onu proceduru da ne smeš da ga otpustiš ne znam koliko dugo itd.

Ja se sećam kad sam ja vadio odavno bilo je isključivo to, da je "kul" (da kažemo da sam se brzopleto izrazio) u fazonu "evo uzeli smo nekoga sa biroa) bez nekih pravih benefita ali da se "maše pred nosem" ako zatreba.

Link to comment
Share on other sites

jel zna neko nekog cara profana sa pmf ili slicne institucije koji zapravo voli posao kojim se bavi i ko je spreman da se privatno isto iscima ako ga nesto zainteresuje (naravno, ne dzabe)?

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

ne treba mi to, to sabijam, vise me interesuje https://en.wikipedia.org/wiki/Game_theory, tj. da se teorijski potkujem apsolutno ispravno, a ne kako ja to zamisljam, posto sam dosta samouk na tom polju i za mnoge stvari jednostavno znam resenje, ali ne znam kako da dodjem do njega i to me smara. Inace, Doca mi je preporucio vec jednu kombinaciju, ali svakako dajte ako imate da imam KECA U RUKAVU HEHE

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

teorija igara se zasniva na "minimax" teoremi, zapravo radi se o 3d funkciji, koju treba optimizovati.  nije potrebna napredna matematika za osnovno razumevanje, ali ja sam je učio samo u delu primenjenosti na zlo bankarisanje. verovatno se može mnogo raširiti i produbiti za igre na sreću, sve zavisi da li je matrica 2x2 ili napraviš veću.

  • Upvote (+1) 1

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Svakim danom u svakom pogledu sve više nazadujemo!

i dalje ne mogu da odlučim da li je retard momenat na strani pošiljaoca, ili je toliko puta do sada dobio pitanje "kako u dva primerka kad imam jedan fajl" da sad po defaultu šalje dva komada :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...