Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

On 8/11/2017 at 9:15 PM, Elvis J. Kurtovic said:

Нови Пазар. :)

ah pa to je to, zna se onda i šta prevozimo! :))

.... farmerke ofc!

On 8/11/2017 at 11:47 PM, Vlada_ said:

kapiram da je sansa 1% za tako nesto al nebitno. jel postoji neka mesara kod nas gde se sad mogu naci dobre zimske jakne na popustu jer je leto i te price?

probaj sport vision outlet kod sajma, ali pošto je specifična radnja i na čudnom mestu, samo ako ti je usput! nemoj da se cimaš baš ciljano dotle.

Link to comment
Share on other sites

Bio pre dva dana na svadbi u Splitu. Jel realno da se vecina Hrvata najvise vesele uz njihove "dalmacijo", "domovino", "hrvatsko", itd  pesme, ili je to samo bio slucaj ovamo?

Plus naravno neizbezna zastava kojom neko mase tokom veceg dela slavlja, i "Lijepa nasa" nakon sto mladenci udju i sednu na svoja mesta.

Nisam se nesto ja nasao tamo uvredjen ili bilo sta, bas me briga, nego mi je bas cudno da neko na svojoj svadbi radije zeli da igra uz te pesme posvecene drzavi umesto uz bilo sta drugo, bilo narodno bilo pop/rock.

Split prelep grad inace, mada je preskup.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Plus naravno neizbezna zastava kojom neko mase tokom veceg dela slavlja, i "Lijepa nasa" nakon sto mladenci udju i sednu na svoja mesta.

Oni fakat jesu mnogo više naloženi na te stvari nego mi, ali opet kad pogledaš i kod nas je zastava manje više neizbežan dekor (pričamo o standardnim svadbama, ne nekim sad modernim varijantama). Plus ni kod nas nisu retke pesme tipa "Vidovdan" koje za tematiku imaju Kosovo i slično. Nije predominantno fakat, ali kažem oni se mnogo više lože na to. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ima zastave i kod nas, ali se ona ili nosi u koloni kada se ide po mladu, i / ili se okiti kuca njom, ali niko je ne vijori po sali dok se veselis uz muziku.

I da, mozes da cujes na nasim svadbama Vidovdan, ili poneku cetnicku pesmu, ali ove pesme koje sam pomenuo su bile sigurno tokom bar 80% svadbe.

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ja podržavam realno, respect za zastavu, treba voleti svoje a poštivat tuđe.

Sad ozbiljno, postali smo malo gadljivi na sopstevnu zastavu, ja sam prvi sebe uhvatio pre par godina, idem ulicom, ispred mene prilazi random lik u crvenoj majici na kojoj je print zastave Srbije, i u tom momentu pomislim nešto tipa "koji retard lol", a onda se brzo trgnem i ono, wtf, zašto sam ja sad to pomislio? Čovek nosi jebenu zastavu na majici, ništa loše, ne znam ništa drugo o tom čoveku.... ISPIRAJU NAM MOZAK AMERI OMG! Ma koliko zvučalo kao sprdnja, verujem da ima istine u onoj priči da žele da nam unište ili u velikoj meri umanje nacionalni identitet...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da li neko ima iskustva sa kupovinom hardvera u madjarskoj?

Naime, s obzirom da je Vega izasla u prodaji, pitanje je samo kada ce doci u EU i kod nas. S obzirom na cene koje se drasticno razliku u Madjarskoj, imam u planu da odem tamo I kupim par kartica (3,4) I da odradim tax free stvarcicu kod njih.

Da li neko ima iskustva sa tax free stvarcicom?

Druga stvar, imam dve opcije u planu. 

1. Da idem kolima pa ako prodje prodje, u fazonu I da me nahvataju I opale carinu sigurno cu proci jeftinije sa tax free nego ovde.

2. Da se uglavim sa babama u bus turisticke agencije koji vodi na shopping turu u Budimpestu, pa dok one kupuju suknje i parfeme, ja da lepo odem u prodavnica I kupim grafe.

Koja je verovatnoca da me nahvata carina kad idem kolima a kolika busem? Kontam da bi manje cimali bus turisticke agencije.

 

Sva vasa iskustva su dobrodosla, a najvise oko postupka da bude tax free I cimanje carine. Mada bi mi dobro dosle i spisak prodavnica koje daju tax free opciju ako znate.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, babaphet said:

Da li neko ima iskustva sa kupovinom hardvera u madjarskoj?

Naime, s obzirom da je Vega izasla u prodaji, pitanje je samo kada ce doci u EU i kod nas. S obzirom na cene koje se drasticno razliku u Madjarskoj, imam u planu da odem tamo I kupim par kartica (3,4) I da odradim tax free stvarcicu kod njih.

Da li neko ima iskustva sa tax free stvarcicom?

Druga stvar, imam dve opcije u planu. 

1. Da idem kolima pa ako prodje prodje, u fazonu I da me nahvataju I opale carinu sigurno cu proci jeftinije sa tax free nego ovde.

2. Da se uglavim sa babama u bus turisticke agencije koji vodi na shopping turu u Budimpestu, pa dok one kupuju suknje i parfeme, ja da lepo odem u prodavnica I kupim grafe.

Koja je verovatnoca da me nahvata carina kad idem kolima a kolika busem? Kontam da bi manje cimali bus turisticke agencije.

 

Sva vasa iskustva su dobrodosla, a najvise oko postupka da bude tax free I cimanje carine. Mada bi mi dobro dosle i spisak prodavnica koje daju tax free opciju ako znate.

mislim da ti se više isplati da kupiš od ovih što već valjaju kod nas stvari iz mađarske, jer to što bi uštedeo da sam kupiš potrošićeš na benzin ili kartu za bus.

Inače, koja je fora sa ovim BIP-om koji se povampiri pred svaki beer fest, tamo uzme neki najveći štand i onda ga opet nema godinu dana, ili se meni makar tako čini? Ja sam čak mislio da BIP uopšte ni ne radi više kao pivara.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

mislim da ti se više isplati da kupiš od ovih što već valjaju kod nas stvari iz mađarske, jer to što bi uštedeo da sam kupiš potrošićeš na benzin ili kartu za bus.

 

Za auto se slazem, ali opet za te iste pare bar odem do tamo i vidim svet. Sto se tice karte za bus, karta za bus je oko 30-50e kad se pogodi. A povrat koji bih imao je 600e tako da nije mala cifra a nije ni blizu cene karte :D

Sto se tice BIPa, svake godine me smaraju da me puste i nece smrdljivci - moras da budes VIP i imas narukvicu ko deca na semafor partiju da bi te pustili LOL. 

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš i želju da ideš u budimpeštu onda to maaaaalo menja stvari.

Iz mog iskustva carina je rulet, nekad mogu da ti traže da otvoriš kofere, nekad ne. Nekad mogu da gledaju šta imaš nekad ne .... mada bih rekao da su veće šanse da te pregledaju u autobusu.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Lucky said:

Inače, koja je fora sa ovim BIP-om koji se povampiri pred svaki beer fest, tamo uzme neki najveći štand i onda ga opet nema godinu dana, ili se meni makar tako čini? Ja sam čak mislio da BIP uopšte ni ne radi više kao pivara.

Dadiljao sam neke Slovence željne provoda, i kad je ponestalo svih alternativa svugde, oko pola 8 ujutro smo upali u neku cigansku kafanu ispod pruge - BIP za sve! Bukvalno sam ga prevrtao da vidim jel ima rok trajanja :D

...

Link to comment
Share on other sites

dobro ste živi izašli, i zbog piva i zbog mesta!

ali stvarno nisam imao pojma da se i dalje pravi. bilo je ono pre jedno dve godine "pivo sa ukusom piva" što je realno najbolji slogan koji je neko skoro mogao da izmisli, i onda su opet zamrli. Pre toga opet oko beer festa bilo ono BG pivo, što je valjda rebrendirani BIP i to je to :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...