Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

nVidia Riva 128 :)
http://www.tomshardware.com/reviews/3d-accelerator-card-reviews,42-9.html

Da, jbt, Rendition Verite V2100, preljepo, preljepo
http://www.tomshardware.com/reviews/3d-accelerator-card-reviews,42-8.html

Edited by nickwood
edit

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

da, da, riva je "kidala" što se tiče brzine, tj. nvidia, ali je izgled bio bulja.

a verite je cepao sve u 16 što se tiče kvaliteta sa tim specifičnim "mutnim" elementom pa su izbegavali kockice. Ali zato sa druge strane brzina slaba. Doduše, mislim da je i takođe bio pogodniji za sporije kompove, da ove rive nisu ni mogle dobro da rade na slabijim sistemima.

Link to comment
Share on other sites

Koje carsko vreme, zamisli sad da ATI i nVidia različito renderuju igre.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ili Kupis Riva TNT 2 da cepas UT-Alisu-Deusa-andajing i slicne slastice, kad ono "vanta" ne znaci unapredjena verzija

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, togFU said:

svi vi koji ste imali kompove u devedestim ste buržuji, realno

Delimično si u pravu, mislim da sam jedno dve godine kupovao kompjuter, ono tipa prvo komponente koje ni ne mogu da funkcionišu kao komp, pa onda nekako sastaviš komp, ali ništa na njemu ne radi od igara ili bilo čega. Pa iz kvartala u kvartal dodaš po neki novi hardver, grafika, memorija ...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam svaki dinar dobijen tokom '97 i '98 turao u štek za komp (rođendan, nova godina, crkavica od branja malina), krajem '98 sam se nekako dokotrljao do 900 maraka, ćale kad je video da sam ozbiljan dodao još 150 i onda uzeh pomenuti jedva Pentium 2 na Pentium 1 ploči i sa 2D grafikom (S3 Virge ofc, 3D akceleratori su bili van tog cenovnog ranga).

Ah kakva vremena

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, voodoo_ said:

Ja sam svaki dinar dobijen tokom '97 i '98 turao u štek za komp (rođendan, nova godina, crkavica od branja malina), krajem '98 sam se nekako dokotrljao do 900 maraka, ćale kad je video da sam ozbiljan dodao još 150 i onda uzeh pomenuti jedva Pentium 2 na Pentium 1 ploči i sa 2D grafikom (S3 Virge ofc, 3D akceleratori su bili van tog cenovnog ranga).

Ah kakva vremena

Taj S3Virge sam i ja imao :D

Link to comment
Share on other sites

Ja sam prvu turu kompa 1995, posle godina kukanja, preskočen jer su rešili da kupe neki izdrkani usisivač od 3000 maraka, Rainbow, i dalje radi 22 godine kasnije.

Potom su od nekoga kupili 8086 XT sa 20MB hardom ja mislim, ni ne znam koliko kB memorije i procesorom na tipa 4 MHz, zaboravio sam. Prince of Persia ni u ludilu, a 1995. godina

Tu sam se naučio koječega u DOS 5.0 i provalio da ako izbrišem command.com, ode sistem. To namerno i uradim, a pošto je komp imao 5.25" 2s/2d diskete, nije bilo moguće odraditi reinstall OS-a jer taj prijatelj koji je to radio nije imao disketa, bile su obsolete.

Tako prevarnim radnjama, ja 1997. dobijem prvi komp, Pentium 1 na 133Mhz (bio je jedan od onih remarkiranih, overklokovan sa 90Mz), 16MB RAM, 1.7GB hard disk i S3 Trio 64 V+ grafička sa 1MB RAM i mesta da se dokupe dva modula i stave u nju.

Potom, što kaže @Lucky i @voodoo, svaki jebeni dinar je išao na komp, sve što postoji sam vremenom menjao, sam ofc. Ne znam kako danas nisam neki Sistem admin, da ga jebeš.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...