Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

kad ste vec pomenuli alergije mozda bi mogli da mi pomognete. prosle godine sam sredinom avgusta poceo da kijam ko lud a i nos mi je redovno cureo, jos sam usput pokupio i neki svrab ociju koji se javio da li krajem septembra ili pocetkom oktobra... i ove godine ista prica, kijanje svaki dan i brisanje nosa iako je napolju konstantno 30c. svraba ociju nema, ali nije iskljuceno da ga necu dobiti u ovom ili sledecem mesecu. u oba navrata sam bio izlozen konstantnom radu klime koju inace ne podnosim pa je mozda to razlog mojih simptoma. nisam nesto informisan pa me zanima da li neko ko je generalno zdrav, moze da pokupi alergiju tek tako u 30oj godini zivota i sta je najpametnije uraditi?

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

moze alergija da se javi u bilo kom zivotnom dobu. najpametnije otici kod lekara :D a on ce te vrvtno poslati na alergoprobe. ja tipujem na ambroziju, ona ume da traje do oktobra. a mozea i na svoju ruku da pocnes da koristis xyzal ili aerius ili tako nesto pa ces videti jel radi, ali za to bolje da potvrde lekari s foruma :)

ja sam prosle god dobila (blazu) alergiju na leblebiju, iako sam je jela milijardu puta do sada. ove godine na nesto iz bazena (vrvtno hlor)... 

Link to comment
Share on other sites

ja sam prosle godine bukvalno umirao od kijanja i curenja nosa, a da bude jos gore imao sam i neki iritantan kasalj koji mi se javljao samo kada pricam. ni jedno ni drugo nije prestalo sve dok mi doktor nije prepisao antibiotik te sam onda bio u fazonu nije alergija sigurno. sad vec pocinjem da sumnjam jer je isti period i isti simptomi kao i prosle godine, jos se poklapa sa cvetanjem ambrozije ili cega vec... 

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Imam isti problem kao Fata, s tim sto je kod mene prisutan i svrab ociju. Kao da se malo smirilo u proteklih nekoliko dana, ali nos i dalje curi. Kao neki slinavi klinja sam, nigde ne idem bez pakovanja maramica, i stalno kijam.

Ako neko zna iz licnog iskustva, ko ga je koristio, jel taj lek (aerius ili pressing) domaci, ili ga ima i po inostranstvu?

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja za rur drugare

prvo, gde da kupim ovo govno i na sta treba da obratim paznju kod kupovine i ofc, koliko para da ocekujem da iskesiram? Gledao sam u mesari i nema.

landscape-1462806533-roof-racks.jpg

 

drugo pitanje

da li neko od rur drugara planira uskoro da pici Beograd-Malme ili Beograd-Kopenhagen ili ima nekoga ko ce se vracati tom linijom posto sam zaboravio jebeni sat kod kuma, pa da organizujemo neku primopredaju, da ne bih morao da se vracam u nazi northern Europe jos jednom :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gruja said:

dva pitanja za rur drugare

prvo, gde da kupim ovo govno i na sta treba da obratim paznju kod kupovine i ofc, koliko para da ocekujem da iskesiram? Gledao sam u mesari i nema.

landscape-1462806533-roof-racks.jpg

 

drugo pitanje

da li neko od rur drugara planira uskoro da pici Beograd-Malme ili Beograd-Kopenhagen ili ima nekoga ko ce se vracati tom linijom posto sam zaboravio jebeni sat kod kuma, pa da organizujemo neku primopredaju, da ne bih morao da se vracam u nazi northern Europe jos jednom :D

Ovo govno koje si konkretno nakačio kao sliku je Thule govno, što će reći da je najboljeg kvaliteta ali i ujedno najviše cene, pa ne znam da li baš ovo thule govno hoćeš ili bi samo ovaj tip govneta odnosno krovni gepek.

u slučaju da hoćeš thule, dve radnje mi padaju napamet.

1. auto style - omladinskih brigada, nemam pojma broj, ali se lako objašnjava - kad ideš autoputem iz pravca starog grada na novi beograd i onda se isključiš posle arene a pre geneksa (tj. baš isključenje u oml.brigada) sa desne strane je ta zgrada i vidi se, dosta je brendirano u thule i tako to. ili drugačije objašnjeno, to je serija zgrada odmah pored one crkve tu u oml.brigada, pa zgrada koja gleda na autoput.

2. nemam_pojma_ime - ali radnja u južnom bulevaru koja je pre bila onaj gangland a sad više nije, blizu ćoška sa maksima gorkog, oni prodaju thule.

Cene trenutno pojma nemam, ali računaj da nije ispod 300e neki osnovni model.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovo ovlašćena Thule prodavnica ali imajte u vidu da su oni malo skupi tipa 350eur+ novi u radnji. E sad kakvi su neki drugi proizvođači nemam pojma, Thule je kao top! Plus računajte da vam pored samog kofera treba i krovni nosač koji se kupuje posebno jer je specifičan maltene za svaki tip automobila. 

Ali objektivno za to je najbolje da sačekate da se javi glavni baja administrator, on je najbolji poznavalac tematike. Edit: preteče me :) Edit2: I zapravo sam ubo pravu prodavnicu!

Edited by Zwerko

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me best buy opcija ofkors, verovatno i Dimitrijevog tatu, tako da dajte neke budzet frendli opcije ako znate :D

1 hour ago, Orange Bud said:

tnx, okrenucu par ovih likova sto vidim da rade sa polovnom robom

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, gruja said:

drugo pitanje

da li neko od rur drugara planira uskoro da pici Beograd-Malme ili Beograd-Kopenhagen ili ima nekoga ko ce se vracati tom linijom posto sam zaboravio jebeni sat kod kuma, pa da organizujemo neku primopredaju, da ne bih morao da se vracam u nazi northern Europe jos jednom :D

Ako ti nije kasno da sacekas do oktobra ja planiram da idem za Helsingborg :)

fml

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, shoosh said:

Ako ti nije kasno da sacekas do oktobra ja planiram da idem za Helsingborg :)

Bolje mi je nego da cekam decembar :D

 

gruja novi alen

ko bi, po vama, trebalo da bude poznat i javna ličnost, a nije, iz ovog ili onog razloga?

evo, ja ću za početak navesti dvojicu: kojot i gruja.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...