Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

@ biciklisti :

Moji drugari iz Spanije, sa kojima sam prolazio kroz neki startup accelerator program, imaju projekat koji bi trebalo da malo unapredi bezbednost na putu.

https://www.kickstarter.com/projects/552083685/blinkers-cycling-made-safe 

Naravno, moraju da se iscimaju fino i da poguraju da se svuda menja i zakon (koji nalaze da biciklisti rukom signaliziraju kuda skrecu), ali ako nista drugo, imace gomilu korisnika koji ce da furaju ovo, zato sto je kul, i svetli na sve strane :D

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Sto kaze jedan ortak, necu da setam uz reku i svako malo se okrecem iza ramena da pazim na biciklisticki saobracaj. Jos je gore sto se te bici-staze cesto ukrstaju sa setackim, a po planu ovog setalista kod BnV, bici-staza je trebala da bude po sred setalista, sa pesackim stazicama levo i desno, mamicu im alavu.. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sttevann said:

Naravno, moraju da se iscimaju fino i da poguraju da se svuda menja i zakon (koji nalaze da biciklisti rukom signaliziraju kuda skrecu), ali ako nista drugo, imace gomilu korisnika koji ce da furaju ovo, zato sto je kul, i svetli na sve strane :D

Deluje dosta kul prica, mislim da povecava bezbednost u saobracaju bez obzira na zakone a deluje i da ce Kickstarter da im prodje sto je kul. Mada kad pogledas po BG jako retko mozes uopste da vidis bicikliste koji daju signal rukom kad skrecu. A to je recimo sasvim normalno po Vojvodini ili po drugim gradovima gde se voze bajsevi masovno, tipa u Šapcu sam baš primetio da svi ljudi regularno signaliziraju. Nažalost kod nas je saobraćajna kultura dosta loša generalno pa ni biciklisti ne odskaču mnogo od toga :( Pre neki dan ja idem kolima lik na bajsu ladno prolazi na crveno iz suprotnog smera bez da gleda bukvalno je par metara falilo da mi završi na haubi. 

Plus bih ja recimo uveo neko saobraćajno pravilo da tamo gde postoji biciklistička staza biciklisti ne mogu da koriste kolovoz. Nekoliko puta sam video ovih dana likove kako u Jurija Gagarina voze kolovozom a par metara dalje je biciklistička staza. Pritom ja ovo govorim iz perspektive nekoga ko ide na posao relaciju Nbgd-Vracar biciklom, dakle nisam hejter :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mene su biciklisti u pocetku nervirali, posto ih je na ulicama grada skoro kao auta. Svi se vuku iza njih, oni skrecu levo, desno, malo put, malo trotoar, kad im gde zatreba, cesto vozis iza njih 30... Ali, niko im ne svira, niko ih ne smara, pa sam otupeo.

Ali me motoristi i dalje nerviraju. Kad god su iza mene i pokusavaju da me obidju u jednoj traci (sto je ilegalno!) gledam jel oce levo ili desno, pa pomeram auto tako da ne moze da me obidje. Ako me neki obidje i stane ispred mene na semaforu dok stojimo svi, samo prodjem i stanem ispred njega. SUPICKUMATER

Edited by Udo Tvrdic
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Deluje dosta kul prica, mislim da povecava bezbednost u saobracaju bez obzira na zakone a deluje i da ce Kickstarter da im prodje sto je kul. Mada kad pogledas po BG jako retko mozes uopste da vidis bicikliste koji daju signal rukom kad skrecu. A to je recimo sasvim normalno po Vojvodini ili po drugim gradovima gde se voze bajsevi masovno, tipa u Šapcu sam baš primetio da svi ljudi regularno signaliziraju. Nažalost kod nas je saobraćajna kultura dosta loša generalno pa ni biciklisti ne odskaču mnogo od toga :( Pre neki dan ja idem kolima lik na bajsu ladno prolazi na crveno iz suprotnog smera bez da gleda bukvalno je par metara falilo da mi završi na haubi. 

Plus bih ja recimo uveo neko saobraćajno pravilo da tamo gde postoji biciklistička staza biciklisti ne mogu da koriste kolovoz. Nekoliko puta sam video ovih dana likove kako u Jurija Gagarina voze kolovozom a par metara dalje je biciklistička staza. Pritom ja ovo govorim iz perspektive nekoga ko ide na posao relaciju Nbgd-Vracar biciklom, dakle nisam hejter :)

 

Naravno, trebace dosta da se promene i navike kod ljudi... Ali mislim da nece ovo da zazivi skoro u Srbiji... Startup je u Cirihu, a fokusiraju se momci na Holandiju, Svajcarsku, Veliku Britaniju, i mozda jos par zemalja, kao glavne, a u ostalim, ako krene, krene.

Jbg, i ja sam poceo drugacije da vozim bajs ovde u ch, kada znam da mogu da me fino kazne za najmanju glupost. I plus sto sam uzivo vec prisustvovao 5-6 puta sceni obaranja nekog ne bas pazljivog bicikliste na kruznom toku/raskrsnici. :)

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem da ce na samom aerodromu da te uhvati problem pogotovu sto stizes ti pre njega. Oni imaju onaj VIP izlaz sa strane, ne idu gde i drugi putnici, jedino sto ce da ga docekuje neka garda na pisti i to. Potencijalno ti je najveci problem auto put koji realno moze da bude zatvoren dok ti izadjes s prtljagom i to ali preporucujem da zbog toga ne ides auto putem nego preko Ledina i Nbgd pa dalje gde ti treba vec zavisno od situacije u saobracaju. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, konfuzni said:

drugari jel zna neko kako da popravim bug ili je ovo hardware problem na misu , levi klik misa radi , ali nece da draguje po desktopu nista niti da radi select [}:)] celu noc se jebem sa ovim sranjem 

hvala unapred [:X]

Pa restartuj (ruterer ofc) :tf:

Zaglavio ti se win taster?

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, bio sam u utorak na onom festivalu Dev9t, slusao koncert Juan Atkins & Simfonijski orkestar. Koliko je ono bilo dobro, pa ja ne mogu da verujem. Odusevilo me je sve na toliko razlicitih nivoa...

Narucio sam karte za Jeff Mills-a sa RTS-ovim orkestrom, ali ne znam da li ce biti ovoliko dobro, jer ipak je on dooosta tvrdji. 

Ali svakako mislim da treba ovo cuti, ako ste ljubitelj bilo koje vrste muzike.

2ch4bup.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LESkOpoz said:

Ljudi, bio sam u utorak na onom festivalu Dev9t, slusao koncert Juan Atkins & Simfonijski orkestar. Koliko je ono bilo dobro, pa ja ne mogu da verujem. Odusevilo me je sve na toliko razlicitih nivoa...

Narucio sam karte za Jeff Mills-a sa RTS-ovim orkestrom, ali ne znam da li ce biti ovoliko dobro, jer ipak je on dooosta tvrdji. 

Ali svakako mislim da treba ovo cuti, ako ste ljubitelj bilo koje vrste muzike.

Биће бољи Џеф : )

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...