Jump to content

Ultimativni NCR topik


Recommended Posts

1 hour ago, grdja said:

Ne ne momče ne shvataš... Neću da radim u NCR zato što već imam mnogo bolji posao. I da izgubim ne daj Bože taj posao naći ću opet nešto u struci što će biti plaćeno bolje od NCR telefoniranja.  Kao što sam rekao već x puta a što vas sve toliko vređa, sve sem ozbilnog CISCO i sl. supporta u NCR-u je posao za nesvršene istoričare i filozofe i za mastere menadžmenta u mendadžmentu i modernim komunikacijama.

A što se tiče koliko ko radi... kada rokovi zategnu pisalo se po 140 sati prekovremenog mesečno, mesec za mesecom za mesecom. Crunch über alles.

Brate, imitirao sam Vučića, gde je humor sense :D

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Taj koji ima ekspertska IT znanja nece se ni prijaviti na helpdesk poziciju. Za dobre developere se biju u Srbiji da im daju platu od 1000 evra. Evo nadjite mi dobrog .NET developera, plata 1200 evra.

ALi da li je to nesto lose ako nezaposleni filozof ili istoricar radi posao od 500 evra koji nije u struci, ili je bolje da sedi kuci, kuka, i ceka na birou... Retko jos gde u svetu osim za par strogo regulisanih zanimanja ljudi rade ono sto su zavrsili.

U Srbiji trecina mladezi ni nema nikakav posao, ako i ima rade za 200 evra po kladionicama, kaficima, pekarama...

Link to comment
Share on other sites

Taj koji ima ekspertska IT znanja nece se ni prijaviti na helpdesk poziciju. Za dobre developere se biju u Srbiji da im daju platu od 1000 evra. Evo nadjite mi dobrog .NET developera, plata 1200 evra.
ALi da li je to nesto lose ako nezaposleni filozof ili istoricar radi posao od 500 evra koji nije u struci, ili je bolje da sedi kuci, kuka, i ceka na birou... Retko jos gde u svetu osim za par strogo regulisanih zanimanja ljudi rade ono sto su zavrsili.
U Srbiji trecina mladezi ni nema nikakav posao, ako i ima rade za 200 evra po kladionicama, kaficima, pekarama...

Ama nije nista lose niti sam to ikada rekao.

Sve sto kazem je da je tesko smatrati NCR IT gigantom jer im to nije primarna delatnost. Mislim ITa ima u svemu danas, i u kasama i u tosterima i u automobilima.

Problem su samo beskrajne vladine subvencije i jednim delom Trizmina uloga. Smatram lizing agencije odvratnim parazitima.

PSTech nije ni pokusavao da trazi subvencije koliko sve vlade boli dupe za domaci IT sektor. Endava je odmah dobila obecanja.

A jedan NCR je 20-30 manjih domacih IT firmi.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2017 at 5:28 PM, grdja said:

Trizmina uloga. Smatram lizing agencije odvratnim parazitima.

Trizmu je sam NCR odabrao kao posrednika. Pre svega jer kada zaposlite nekoga u NCR dobijate subvencije i imate obaveze prema njemu, i teze ga je otpustiti iako je najgora lenstina i neradnik. Zato svi prodju prvo kroz Trizmu, ukoliko vrede NCR ih zaposli, ukoliko ne Trizma im samo ne produzi ugovor i gotova stvar.

A sto se tice subvencija pa sto bi odbili subvencije ako ih drzava daje. A NCR je zaposlio i vise ljudi nego sto je primio subvencija. I ima namere da se i dalje siri u Srbiji.

Edited by Losmi
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Radim u NCRu za Walmart tim i oduseljvena sam. Plate su odlicne, tim lideri i supervizori su bas opusteni, Atmosfera je nikad bolja, svi se druze i van posla.. Mnogo sam naucila o informacionim tehnologijama iako sam studirala marketing. Mislim da je to danas najbolje mesto u Srbiji za mlade da počnu svoju karijeru. 

Link to comment
Share on other sites

sendvičari stigli na rur :tf: 

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...