Jump to content

zanimljive slike


Guest

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 19.4.2017. at 5:07 PM, ping-vin said:

bi07bn.jpg

Quote

Za vožnju bicikla, gde ne postoji posebna staza, odnosno traka, sme da se koristi kolovoz u širini od najviše jedan metar od desne ivice kolovoza.

http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_bezbednosti_saobracaja_na_putevima.html

Dakle, biciklisti smeju da koriste najvise 1 metar od desne ivice kolovoza. Nigde ne pise da moraju da idu kolovozom tamo gde nema posebne bici-staze/trake, kao ni da imaju prednost da koriste taj jedan metar u odnosu na druge ucesnike (odnosno, ako je metar zauzet, niko ne mora da im se sklanja).

Peshak, takodje, ima pravo da koristi 1m desne ivice kolovoza tamo gde nema trotoara.

Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2017 at 9:11 PM, shoocky said:

jel video nekad neko biciklistu da stane na crveno? Dok god budu bili ucesnici saobracaja na nacin na koji njima odgovara mogu da pocrkaju svi sto se mene tice.

a ti sto zagadjujes zivotnu okolinu i trubis ako neko zastane pesaku na pesackom, to nista

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

retardi su jer nema poente da u gradu pretrpanom kolima ti kretenises sa 1.5m razmaka.. mozes u nekoj selendri gde ima 3 auta i 2 semafora naravno. u gradu trazi lepo stazu za bicikliste i svi mirni.

i da , svestan sam da su napravili bar par puta potpuno glupavo resenje i odrzavane/osmisljene su nula.. not my problem.

ljubljana je cela u bickilistickim stazama i nema problema.. plus su zasticeni ko beli medvedi, ni ne pogleda na semaforu dal neko ima uslovno zeleno i sl, samo projuri napred.

disclaimer 1: imam bajs

disclaimer 2: da voze po putu kao automobili (50-60km/h , kreni -stani ) apsolutno mi ne bi smetali biciklisti ko biciklisiti.. ovako su mu u rangu oni djubretarskih prdavaca koji idu 10km/h i prave guzvu gde god se pojave. s tim sto seru za prava gore od feministkinja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...