Jump to content

pričajte


Guest

Recommended Posts

e pa drugari ja sleteo u Peking :D

odlucio sam da se okacim na wifi dok cekam da me pokupe....nachiii braaate ovde nista ne radi, ALI RUR MI RADIIII HUEHUEHUEHUEHUEHUEHUEEHU :D

 

Oduvek me zanimalo jel furaju malo engleskog po gradu na nekim važnim tablama i tako to ili je sve ful kineski? 

Link to comment
Share on other sites

U Pekingu, a i u drugim vecim gradovima po Kini su apsolutno sve table s putokazima, ulicama i sl i na kineskom i na latinici. Naravno prodavnice i ostalo sto nije zvanicno ima da ima i na latinici natpis a ima i samo na kineskom. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vecina zemalja kojima nije osnovno pismo latinica prihvatilo to da makar za putkoze koristi latinicu, cisto ako dodje neko sa strane da ne bude bas kao muva bez glave. Recimo u Koreji isto imas sve normalno, ali aj oni su dosta uredjena zemlja, ali pricam sad s kolegom koji je pre par meseci bio u Vijetnamu, Laosu i Kambozi, koji su onako bas malo banana zemlje i u principu nigde nije imao problema sa snalazenjem jer uglavnom, makar za veca mesta su putokazi i znacajnije table i na latinici. On je bio i u Iranu i cak kaze da tamo koji su ekstremno anti-zapadno orijentisani isto imas za vece gradove obelezja na latinici, dakle mozes da se snadjes. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Ovo me podsetilo na Knjaževac (ili možda neko mesto blizu) gde sam prolazio pre koju nedelju i stoje dva putokaza jedan ispod drugog, "srećom" na latinici i na gornjem piše "Ž.Stan" a na donjem "A.Stan" i pitam se - kako bi li se neki stranac snašao sa ovim putokazima ... slično se pitam i po beogradu kad vidim znak tipa "izlaz na auto put levo" a nema teorije da ga nađeš a da ne znaš gde tačno da ideš.

Link to comment
Share on other sites

Reki poceo da slusa tekno!

 

btw, oce li prestati ova usrana kisa...sutra ujutro moram u bg na neki kongres opste prakse, jos se i sat pomera, necu ni da spavam nocas :|

 

 

Javi se ako imas vremena, tocheno pivo na dunavu ispod ZOO-a je zadovoljavajuceg kvaliteta, bio bi red konacno da zalijemo uz par anegdota....  [:D]

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

de si igore, kad cemo do studenjaka

 

Javi se ako imas vremena, tocheno pivo na dunavu ispod ZOO-a je zadovoljavajuceg kvaliteta, bio bi red konacno da zalijemo uz par anegdota....  [:D]

 

bio bi red, al vozim ove matore koleginice iz smedereva do bg-a i nazad tako da tesko da cu moci da ih otkacim u medjuvremenu...jedino ako nisi presao na 50+ :tf:

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...