Jump to content

Koji auto da kupim


Neptune

Recommended Posts

1 hour ago, Dule_smor said:

Vidis koliko nemam pojma, ja mislio placa se carina...pa cek, koja je prednost ako kupim na taj nacin preko nekoga iz inostranstva, ako isto placam porez ovde, a tamo su jace cene, nemoguce da isto ispadne kao da kupujem od ovih nasih lihvara preprodavaca

Fala Dovla, razmislicu, ne znam da li bih uzimao Kiju ipak, iako je super autic:). A i necu ja to skoro verovatno, tako da se nadam da ces dotle prodati:)

Pričam samo o onome što sam čitao/pitao, nisam imao direktnih iskustava...Evo ti par linkova, pa baci pogled
http://www.registracija-vozila.rs/45-uvoz-i-carina-vozila/uvoz-i-carina-vozila/465-carinska-osnovica
https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/kupoprodajni-saveti/kako-da-sami-uvezete-polovan-automobili-korak-po-korak.php
https://www.polovniautomobili.com/auto-vesti/saveti/konacno-omogucen-uvoz-polovnjaka-iz-svajcarske-bez-carine.php

Ima par razloga zbog kojih naši placevi imaju bolje cene:
- kupuju na veliko, odnosno više automobila od istog prodavca i zbog toga imaju bolje cene
- kupuju na licitacijama, gde može biti dosta dobrih cena automobila
- kupuju od placeva sa kojih dobijaju povraćaj PDV-a
- kupuju neispravne automobile za koje procene da mogu da ih dovedu u vozno stanje za male pare
- možda i najveći razlog je to što se i dalje mulja sa kilometražama, olupanim vozilima i sličnim

Pretpostavljam da ima još fora, zbog kojih im se isplati...

Znaš me, znam te

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dule_smor said:

Fala Dovla, razmislicu, ne znam da li bih uzimao Kiju ipak, iako je super autic:). A i necu ja to skoro verovatno, tako da se nadam da ces dotle prodati:)

Ono, ako bude sreće mozda cu ja sledeće godine prodavati Focusa :) Doduše uklapa ti se u budžet ali je 2009. i prešao je sad već 150k :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
40 minutes ago, Dule_smor said:

Sta mislite o ovome, vredi li 4k i zasto ne (osim sto ga je vozila zena:))

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/10162336/seat-leon-20tdi-140ks

Vozačevo sedište je pomereno skroz unapred, na suvozačevom sedištu se nalazi tašna/trba blau boje - liči da ga trenutno vozi žena. 

No, ukoliko detaljno pregledamo spoljni sedalni deo vozačevog sedišta, kao i donji deo naslona istog, uočićemo pregibe koji nagoveštavaju da na tom sedišta sedela daleko teža osoba, od ženice koja mora ovoliko da privuče sedište volanu.

Nadalje, ove low res fotke, ne ukazuju da je vozilom duže vreme upravljala ženska osoba jer:

- na branicima nema dovoljan broj ogrebotina

- na felnama nema iskrzanosti zbog ivičnjaka

- u unutrašnjosti nema tragova ženskog vozača - ogrebotine po lajsnama od ključeva, izgreban volan od noktiju.

 

Opet se ugrađujem, možda uživo deluje drugačije.

 

Poy. 

 

Edit: kupi mog naudija :D

Edited by Santa

Svakoga dana u svakom pogledu, sve više napredujem

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2017 at 9:09 PM, killYg0r said:

150k u po Srbistanu i u odrzavan u grand motorsu gde ne menjaju delove :D

dule idu u svajcarsku i kupi od pravih ljudi auto

a realno si vec prodao i tu pricu kao odlazak u nemacku i startovanje normalnog zivota :D

Za Grand sam čuo priča i priča mada ne za Fordove ali...

Dead serious, koji domaći uvoznici/ovlašćeni servisi rade svoj posao dovoljno dobro da opravdaju kupovinu novog auta i sva potrebna održavanja pod garantnim rokom?

Link to comment
Share on other sites

On 15.5.2017. at 11:00 PM, Dule_smor said:

Ahaha ovaj Sonty samo zajebava:). Jos nisi prodao?

dovla se svojevremeno baš primao na ovog Leona, može on da ti da neki feedback.

On 15.5.2017. at 9:07 PM, Santa said:

Vozačevo sedište je pomereno skroz unapred, na suvozačevom sedištu se nalazi tašna/trba blau boje - liči da ga trenutno vozi žena. 

No, ukoliko detaljno pregledamo spoljni sedalni deo vozačevog sedišta, kao i donji deo naslona istog, uočićemo pregibe koji nagoveštavaju da na tom sedišta sedela daleko teža osoba, od ženice koja mora ovoliko da privuče sedište volanu.

Nadalje, ove low res fotke, ne ukazuju da je vozilom duže vreme upravljala ženska osoba jer:

- na branicima nema dovoljan broj ogrebotina

- na felnama nema iskrzanosti zbog ivičnjaka

- u unutrašnjosti nema tragova ženskog vozača - ogrebotine po lajsnama od ključeva, izgreban volan od noktiju.

Opet se ugrađujem, možda uživo deluje drugačije.

Poy. 

Edit: kupi mog naudija :D

haha, tek sad zapravo vidim te suptilne hintove za "žena vozila" koje stoji i u opisu - pa valjda bi žena prva izvadila svoju tašnu sa sedišta kad fotka auto :)

Link to comment
Share on other sites

Hehe...inace drugar gleda da kupi neki manji auto, to mu je prvi pa smo obisli par placeva...glupo je sto auto ne moze da se isproba i provoza jer nema tablice...cak ako hoces da ga pogleda neki tvoj majstor moras da ga slepas do njega lol

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Verovatno je ovo razlog

Quote

Dokumentacija koja je neophodna kako bi se probne tablice izdale jeste:

Faktura
Carinska deklaracija
Lična karta vlasnika vozila
Vozačka dozvola i lična karta lica koje će upravljati vozilom
Ovlašćenje firme (ako je vlasnik pravno lice), na ime vozača koji će upravljati vozilom
Ukoliko je vozilo bilo registrovano u Srbiji - odjavljena saobraćajna dozvola
Cena probnih tablica za 1 dan, (24h od izdavanja tablica),iznosi od 3500-4000 RSD za putnička vozila što zavisi od zapremine i snage motora vozila.

Dakle oni bi za ta kola morali da plaćaju po 3500-4000 dnevno za probne tablice samo da bi ih ti probao. Ili ti da platiš toliko da bi ih probao što je još veći LOL :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...